🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

CITY TRAIL kibicuje ojcom

Zapracowany ojciec nie ma szans na realizowanie swoich pasji? Bzdura! Fakt – czasami bywa trudniej niż było w czasach kawalerskich, ale chcieć to móc!
city trail kibicuje ojcom 02

Zapracowany ojciec nie ma szans na realizowanie swoich pasji? Bzdura! Fakt – czasami bywa trudniej niż było w czasach kawalerskich, ale chcieć to móc! Można na przykład realizować swoje pasje wspólnie z dzieckiem. Do takiego właśnie podejścia zachęcają organizatorzy biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, podczas których w październiku, listopadzie i grudniu ojcowie z dziećmi będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy – Fabryki Wspólnych Pasji.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl imprez przełajowych w naszym kraju. W skrócie: 10 miast, 6 miesięcy, 60 biegów na dystansie 5 km oraz towarzyszące rywalizacji dorosłych biegi dla dzieci i młodzieży. Lokalizacje, w których organizowane są zawody to Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

city trail kibicuje ojcom 03

Edycja 2019/2020, która ruszyła 28 września jest już ósmą ogólnopolską serią tych imprez. Dotychczas zawody odbyły się w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. Najbliższy bieg jest zaplanowany na sobotę, 12 października w Poznaniu i będzie to pierwsza z dziesięciu imprez urozmaicona o Fabrykę Wspólnych Pasji, czyli specjalną strefę zabaw.

Przed i po biegach będzie można poddać się pomysłowym i zabawnym metamorfozom pod okiem stylisty, wybrać i spersonalizować koszulki ze śmiesznymi napisami, a na koniec zapozować do wspólnego zdjęcia w fotobudce oraz zakręcić specjalnym kołem pomysłów i wygrać oryginalne upominki. Główny cel organizacji strefy to pobudzanie ojców do kreatywności i zachęcenie do szukania wspólnych pasji. A skoro już o pobudzeniu mowa, to warto skosztować świeżo parzonej kawy, którą w namiocie obok Fabryki Wspólnych Pasji przygotowywać będą profesjonalni bariści.

Fabryka Wspólnych Pasji będzie organizowana we współpracy z Nationale-Nederlanden podczas dziesięciu biegów CITY TRAIL:

  • 12 października 2019 w Poznaniu
  • 19 października 2019 w Lublinie
  • 20 października 2019 w Warszawie
  • 26 października 2019 w Olsztynie
  • 27 października 2019 w Trójmieście
  • 2 listopada 2019 we Wrocławiu
  • 3 listopada 2019 w Katowicach
  • 16 listopada 2019 w Bydgoszczy
  • 24 listopada 2019 w Szczecinie
  • 8 grudnia w 2019 w Łodzi
city trail kibicuje ojcom 01

O co chodzi w cyklu Grand Prix?

CITY TRAIL to cykl Grand Prix, w którym do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze wyniki z danego miasta. Najszybsi zawodnicy będą nagradzani po zakończeniu sezonu (marzec/kwiecień 2020) na uroczystych ceremoniach podsumowujących edycję. Również wtedy rozdane będą pamiątkowe medale – dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi – i tutaj mogą to być cztery imprezy w różnych lokalizacjach.

Zawody dla dzieci i młodzieży są organizowane przy okazji każdego biegu CITY TRAIL. Dystanse zależą od kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. W CITY TRAIL Junior obowiązują identyczne zasady, jak w przypadku biegu głównego – aby ukończyć cykl i cieszyć się z medalu trzeba pobiec minimum 4 razy.

Bieganie charytatywne coraz bardziej popularne

Warto dodać, że zawodnicy startujący w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mają możliwość startowania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. Aktualnie po niespełna 5 tygodniach trwania zapisów zebrane są już blisko 44 000 zł – to niemal tyle, ile w trakcie całego sezonu 2018/2019!

city trail kibicuje ojcom 04

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów oraz Fabryki Wspólnych Pasji,
  • godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior,
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów,
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km,
  • godz. 12:30 – zakończenie imprezy.

Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Spódniczka biegowa Polka Sport - test sprzętu
Następny wpis
Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 – machina ruszyła!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.