CITY TRAIL kibicuje ojcom

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Zapracowany ojciec nie ma szans na realizowanie swoich pasji? Bzdura! Fakt – czasami bywa trudniej niż było w czasach kawalerskich, ale chcieć to móc! Można na przykład realizować swoje pasje wspólnie z dzieckiem. Do takiego właśnie podejścia zachęcają organizatorzy biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, podczas których w październiku, listopadzie i grudniu ojcowie z dziećmi będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy – Fabryki Wspólnych Pasji.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl imprez przełajowych w naszym kraju. W skrócie: 10 miast, 6 miesięcy, 60 biegów na dystansie 5 km oraz towarzyszące rywalizacji dorosłych biegi dla dzieci i młodzieży. Lokalizacje, w których organizowane są zawody to Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Edycja 2019/2020, która ruszyła 28 września jest już ósmą ogólnopolską serią tych imprez. Dotychczas zawody odbyły się w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu. Najbliższy bieg jest zaplanowany na sobotę, 12 października w Poznaniu i będzie to pierwsza z dziesięciu imprez urozmaicona o Fabrykę Wspólnych Pasji, czyli specjalną strefę zabaw.

Przed i po biegach będzie można poddać się pomysłowym i zabawnym metamorfozom pod okiem stylisty, wybrać i spersonalizować koszulki ze śmiesznymi napisami, a na koniec zapozować do wspólnego zdjęcia w fotobudce oraz zakręcić specjalnym kołem pomysłów i wygrać oryginalne upominki. Główny cel organizacji strefy to pobudzanie ojców do kreatywności i zachęcenie do szukania wspólnych pasji. A skoro już o pobudzeniu mowa, to warto skosztować świeżo parzonej kawy, którą w namiocie obok Fabryki Wspólnych Pasji przygotowywać będą profesjonalni bariści.

Fabryka Wspólnych Pasji będzie organizowana we współpracy z Nationale-Nederlanden podczas dziesięciu biegów CITY TRAIL:

 • 12 października 2019 w Poznaniu
 • 19 października 2019 w Lublinie
 • 20 października 2019 w Warszawie
 • 26 października 2019 w Olsztynie
 • 27 października 2019 w Trójmieście
 • 2 listopada 2019 we Wrocławiu
 • 3 listopada 2019 w Katowicach
 • 16 listopada 2019 w Bydgoszczy
 • 24 listopada 2019 w Szczecinie
 • 8 grudnia w 2019 w Łodzi

O co chodzi w cyklu Grand Prix?

CITY TRAIL to cykl Grand Prix, w którym do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze wyniki z danego miasta. Najszybsi zawodnicy będą nagradzani po zakończeniu sezonu (marzec/kwiecień 2020) na uroczystych ceremoniach podsumowujących edycję. Również wtedy rozdane będą pamiątkowe medale – dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi – i tutaj mogą to być cztery imprezy w różnych lokalizacjach.

Zawody dla dzieci i młodzieży są organizowane przy okazji każdego biegu CITY TRAIL. Dystanse zależą od kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km. W CITY TRAIL Junior obowiązują identyczne zasady, jak w przypadku biegu głównego – aby ukończyć cykl i cieszyć się z medalu trzeba pobiec minimum 4 razy.

Bieganie charytatywne coraz bardziej popularne

Warto dodać, że zawodnicy startujący w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mają możliwość startowania charytatywnego i wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zajmuje się pomocą krzywdzonym dzieciom. Aktualnie po niespełna 5 tygodniach trwania zapisów zebrane są już blisko 44 000 zł – to niemal tyle, ile w trakcie całego sezonu 2018/2019!

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

 • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów oraz Fabryki Wspólnych Pasji,
 • godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior,
 • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów,
 • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km,
 • godz. 12:30 – zakończenie imprezy.

Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.