fbpx
CITY TRAIL Gold: zapisy ruszyły

CITY TRAIL Gold: zapisy ruszyły

Cykl biegów przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden powoli zbliża się do końca edycji 2022/2023 – pozostało jeszcze 11 lokalnych biegów. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 25 lutego w Warszawie. Po zakończeniu rywalizacji we wszystkich miastach najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze (także w poszczególnych kategoriach wiekowych) spotkają się jeszcze raz – podczas ogólnopolskiego biegu finałowego – CITY TRAIL Gold. Zawody te odbędą się 1 kwietnia w warszawskim Lesie Bielańskim. Zapisy ruszyły. 

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to biegi przełajowe na dystansie 5 km. Cykl jest organizowany w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (na dwóch trasach – w Gdańsku i w Gdyni), Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast od października 2022 do marca 2023 odbędzie się po 5 biegów. Od ubiegłego roku zakończenie półrocznej rywalizacji to właśnie bieg CITY TRAIL Gold. W edycji 2022 trasa została poprowadzona ścieżkami bydgoskiego Myślęcinka, a zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach odnieśli Marta Łagownik z Gdańska i Dariusz Boratyński z Wrocławia. Tym razem najlepsi przełajowcy cyklu CITY TRAIL spotkają się w warszawskim Lesie Bielańskim. Co ważne biegom finałowym kobiet i mężczyzn będzie towarzyszyć bieg otwarty dla wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem się na 5-kilometrowej, leśnej trasie. 

“Idea CITY TRAIL Gold jest taka, by stworzyć możliwość bezpośredniej rywalizacji najszybszych biegaczy naszego cyklu. Porównywanie 11 tras, na których organizujemy zawody jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe. Dlatego cieszymy się, że w ubiegłym roku, po 10 latach, zrealizowaliśmy nasz pomysł ogólnopolskiego finału. Będziemy ten bieg rozwijać. W naszych założeniach zawodnicy startujący w CITY TRAIL Gold ścigają się nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dlatego nagrody finansowe będą dla wszystkich. Pula nagród to ponad 20 000 zł. Druga strona medalu to zachęcanie do aktywności wszystkich, bez względu na poziom sportowy. Dlatego przed biegami finałowymi odbędzie się otwarty dla wszystkich bieg towarzyszący, również na 5 km. Marzy nam się, aby uczestnicy tego biegu pozostali po swoim starcie, by kibicować i emocjonować się z nami rywalizacją najszybszych w CITY TRAIL” – Piotr Książkiewicz, organizator biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Bieg CITY TRAIL Gold 2022 (fot. Filip Kowalkowski)
Bieg CITY TRAIL Gold 2022 (fot. Filip Kowalkowski).

Kogo można spodziewać się na trasie?

Wśród czołowych uczestników trwającego cyklu CITY TRAIL są wspomniani zwycięzcy ubiegłorocznej edycji CITY TRAIL Gold – Marta Łagownik i Dariusz Boratyński. Warto na pewno zwrócić także uwagę na utalentowane, utytułowane biegaczki i biegaczy: Annę Bańkowską, Agnieszkę Gortel-Maciuk, Olgę Ochal, Dominikę Stelmach, Adama Głogowskiego, Kamila Jastrzębskiego, Dawida Malinę czy Sebastiana Nowickiego. Ostateczna lista startowa będzie znana za kilka tygodni. 

“Udział w ogólnopolskim finale CITY TRAIL jest ograniczony do zawodników, którzy choć raz wezmą udział w naszym cyklu w edycji 2022/2023. Są dwie możliwości zapewnienia sobie startu: zajęcie miejsca I-III w kategorii wiekowej w jednej z lokalizacji lub wypełnienie minimum czasowego w jednym z miast. Minima są opracowane oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej. Jest ich łącznie dwanaście: K/M 16, K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60). W przypadku minimów nie ma konieczności ukończenia naszego cyklu Grand Prix, a kwalifikację wynikową można uzyskać przez cały sezon. W biegu towarzyszącym oczywiście może wystartować każdy. Zapraszamy!” – Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager CITY TRAIL.

Warto zauważyć, że osoby, które zajmą miejsca I-III w klasyfikacjach generalnych w poszczególnych miastach będą startować bezpłatnie. Wpisowe w biegach finałowych to tylko 14,90 zł, natomiast w biegu towarzyszącym opłata startowa to 39,90 zł (kwoty te dotyczą zapisów elektronicznych). Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowy medal.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Zapisy trwają na www.zapisy.krokdonatury.pl. Warto śledzić także profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Bieg CITY TRAIL Gold będzie zorganizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Bielany. 

Harmonogram CITY TRAIL:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 10:30 – start biegu towarzyszącego – 5 km
  • godz. 11:30 – start biegu finałowego kobiet – 5 km
  • godz. 12:30 – start biegu finałowego mężczyzn – 5 km
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
The North Face przedstawia Summit Series VECTIV™ 2.0.

The North Face przedstawia Summit Series VECTIV™ 2.0.

Następne
Czekamy na najmłodszych biegaczy podczas Phoenix Kids Półmaratonu! Fot. Adam Ciereszko

Czekamy na najmłodszych biegaczy podczas Phoenix Kids Półmaratonu!

Powiązane artykuły

bieg firmowy ruszaja zapisy 01
Czytaj dalej

Bieg Firmowy – ruszają zapisy!

Wielkimi krokami zbliża się 5. jubileuszowa edycja Biegu Firmowego organizowana przez Fundację Everest. Jest to charytatywna sztafeta dla firm we Wrocławiu i w Warszawie, która z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. W Biegu biorą udział 5-osobowe drużyny złożone z pracowników firm.
yes i ken bieg ursynowa juz 16 czerwca 02
Czytaj dalej

YES, I KEN – Bieg Ursynowa już 16 czerwca

Już 16 czerwca odbędzie się Bieg Ursynowa - najszybsza piątka w Warszawie. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – na liście startowej jest już ponad 1500 osób.