fbpx
adidas micoach 1

adidas miCoach Pacer – testowanie okiem wicemiss – część druga

Pierwsze koty za płoty… właściwie to już nie takie pierwsze! Mianowicie, pisząc tę notkę, jestem oficjalnie po 19 treningu (czyli 1/3 drogi za mną). Czas leci błyskawicznie, a z nim napływają świeże

Pierwsze koty za płoty… właściwie to już nie takie pierwsze! Mianowicie, pisząc tę notkę, jestem oficjalnie po 19 treningu (czyli 1/3 drogi za mną). Czas leci błyskawicznie, a z nim napływają świeże refleksje na temat mojego nowego doświadczenia. Pierwsze, co nasuwa mi się na myśl, to progres jaki zauważyłam od startu.

Początkowo treningi były adaptacją organizmu do nowego wysiłku, a teraz jest zdecydowanie poprawa jakości mojego biegu i wszelkich wskaźników fizjologicznych z tym związanych. Czuję, że to działa i to nakręca mnie dalej! Najlepszą motywacją do działania są oznaki zmian na lepsze, ale żeby to się stało trzeba odważyć się, przełamać, wystartować! Do tej pory jak już wspomniałam pisząc poprzednio, elektroniczny trener miCoach, ustala mi treningi z częstotliwością 4 razy/tydzień. Są to profesjonalne metody treningu interwałowego, w którym muszę zmieniać intensywność pracy w ramach czterech indywidualnie dostosowanych stref treningowych. Strefy treningowe miCoach oparte są na tętnie. Każdą strefę reprezentuje inny kolor: niebieski, zielony, żółty i czerwony, a każdy kolor odpowiada różnej intensywności ćwiczeń. miCoach tworzy treningi i strefy w oparciu o dane zebrane w trakcie treningu i wykorzystuje różne kombinacje tych czterech stref, dzięki czemu opracowuje różne, kompletne i indywidualnie dostosowane trening. W tym momencie muszę nadmienić, że nie mam możliwości monitorowania swojego tętna. Jestem zdana tylko i wyłącznie na polecenia jakie wydaje mi miCoach, odnośnie zmiany czasu, strefy koloru, co za tym idzie- zmian tętna i tempa. Tutaj początkowo pojawiły się ‘schodki’, gdyż ciężko mi było wsłuchać się w swój organizm i wyczuć jakie mam tętno przy poszczególnych zmianach tempa biegu. To jednak zmusiło mnie do mobilizacji i skupienia się na bieganiu. Myślę, że to działa na zasadzie biofeedback i doskonale się sprawdza podczas tego rodzaju wysiłku, ponieważ świadomość swojego ciała jest jedną z głównych składowych każdego sportu.

adidas micoach 2

Generalizując – ostatnio wypowiadałam się w samych superlatywach i nie pozostało mi nic innego jak podtrzymanie tej bardzo pozytywnej opinii, nawet z trochę mocniejszym akcentem na słowo ‘bardzo’.

Na koniec kilka słów, której stanowią zlepkę moich przemyśleń, na podstawie mojego malutkiego bagażu doświadczeń biegowych. Ważne w całym planowaniu treningu jest pora dnia i miejsce i strój (szczególnie obuwie). Każdy musi dopasować to indywidualnie, bo moim zdaniem jest to osobniczo zmienne. Dlaczego? Przyczyna jest prosta, to ma bardzo duży wpływ na organizm i psychikę, a w rezultacie na wykonaną pracę. Jeżeli trening przebiegnie z lekkością i z zadowoleniem, następny będzie już tylko kwestią czasu, a nie chęci.

Pozdrawiam wszystkich fanatyków jak i amatorów tego sportu… oraz leniuchów, którzy są na etapie ‘biernego wysiłku’ – biegiem, polubcie bieganie!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
iii bieg raszynski relacja

III Bieg Raszyński - relacja

Następne
ekologiczny biegacz 01 01

Ekologiczny biegacz

Powiązane artykuły

garmin fenix 5x plus
Czytaj dalej

Test Garmin Fenix 5x plus

Testy nowego zegarka to naprawdę ciężka praca, ale oczywiście tylko dla tych, którym bieganie nie sprawia przyjemności. Dla całej reszty, przynajmniej tej lubującej się w technologii, to doskonały powód, aby w dni wolne od biegania, jeszcze więcej pobiegać. Tak, pobiegać. Nowy zakup, bez względu na to czy to nowe buty, czy też zegarek, związany jest z przypływem świeżych sił i motywacji oraz nadziei na innowacyjne funkcjonalności, których brakuje konkurencji. Czy Fenix 5x plus sprostał tym oczekiwaniom? Przekonajmy się.
pulsometr polar rs 200 sd
Czytaj dalej

Pulsometr Polar RS 200 SD

Ilość, jakość, kontrola treningu to jedne z wielu zagadnień dotyczących biegania, które osobno oznaczają niewiele, jednak traktowane jako kompleks.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM