fbpx
znani pobiegna w polmaratonie by walczyc o dobro 01

Znani pobiegną w półmaratonie, by walczyć o dobro

Znamy kolejne szczegóły wiosennego 14.Półmaratonu Warszawskiego. Tym razem poznaliśmy uczestników trzeciej edycji „Walki na Dobro” – rywalizacji organizowanej w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. W słusznej sprawie w półmaratonie wystartują m.in. Paulina Holtz, Robert Korzeniowski i Łukasz Grass.

Znamy kolejne szczegóły wiosennego 14. Półmaratonu Warszawskiego. Tym razem poznaliśmy uczestników trzeciej edycji „Walki na Dobro” – rywalizacji organizowanej w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. W słusznej sprawie w półmaratonie wystartują m.in. Paulina Holtz, Robert Korzeniowski i Łukasz Grass.

#BiegamDobrze to największy projekt biegowy w kraju, oparty na modelu aktywnej charytatywności. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015. Od tamtej pory uczestnikom #BiegamDobrze startującym w imprezach Fundacji „Maraton Warszawski” udało się zebrać łącznie ponad 3,5 mln zł na cele charytatywne, wspierając działania kilkunastu organizacji dobroczynnych!

„Walka na Dobro” to rywalizacja, w której liczy się zebranie jak największej kwoty pieniędzy na cele charytatywne. W tegorocznej edycji projektu wezmą udział znane osoby ze świata sportu i mediów. Każda z nich swój udział w 14. Półmaratonie Warszawskim wiąże z pomocą dla jednej z organizacji dobroczynnych. Ich zadaniem  jest zachęcenie znajomych, przyjaciół oraz fanów, aby wspierali wybrany przez nich cel.

Wśród ambasadorów akcji znajdują się m.in. Robert Korzeniowski – czterokrotny mistrz olimpijski, który będzie reprezentować UNICEF oraz Łukasz Grass – znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, redaktor naczelny Bussines Insidera i Akademii Triathlonu.

Biegnę dla UNICEF bo na własne oczy widziałem jak skutecznie organizacja niesie pomoc dzieciom. Wiem też, że aby działać UNICEF potrzebuje wsparcia Darczyńców takich jak my. Wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci zapraszam do Drużyny UNICEF – mówi Robert Korzeniowski.

Łukasz Grass wystartuje dla Fundacji Synapsis: Biegnę w Półmaratonie Warszawskim dla Fundacji SYNAPSIS. Moja energia oddana podczas biegu może z Waszą pomocą zasilić akumulatory ludzi, którzy na co dzień zmagają się z autyzmem. Jak mawia Jerzy Górski – bohater mojej książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, są w życiu rzeczy, o które warto walczyć do końca. Powalczmy o to razem!

Ambasadorką WWF została aktorka Paulina Holtz. Dlaczego zdecydowała się na start? – Dobrze jest biegać dobrze. Treningi jesienią i zimą nie należą do tych, które „same się zrobią”. Zawsze przyda się jakaś dodatkowa motywacja, żeby cisnąć przez deszcz i gołoledź. Parę lat temu były nią starty w maratonach, a w tym roku będzie to Półmaraton Warszawski, w którym pobiegnę dla fundacji WWF ponieważ wspierają oni każdy właściwy krok zrobiony w kierunku lepszego życia wszelkich stworzeń, w tym i nas, ludzi, na Ziemi. Razem z WWF biegniemy w dobrym kierunku.

znani-pobiegna-w-polmaratonie-by-walczyc-o-dobro-02

Kolejnym ambasadorem zaangażowanym w projekt jest Marcin Konieczny znany jako MKON. Znany triathlonista i Mistrzem Świata Ironman Hawaii w kategorii wiekowej 45-49 reprezentować będzie Fundację Non-Iron. – Dlaczego startuję w ramach #BiegamDobrze? Prowadzę działalność charytatywną (wspieram innych) od 18 lat. Wtedy to zaproponowano mnie i mojej żonie założenie organizacji, której celem będzie rozdawanie stypendium dzieciakom zdolnym, ale niemajętnym. Stąd naturalne dla mnie jest łączenie hobby z szukaniem sposobów na zbieranie środków. Akcja #BiegamDobrze jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji łączenia charytatywności i sportu – więc jak można do niej nie dołączyć?

W ramach akcji po raz kolejny pobiegnie Mateusz Jasiński – znany bloger, trener i promotor holistycznego podejścia do pracy nad rozwojem fizycznym. Swoim startem wesprze działania Amnesty International. – Akcję #BiegamDobrze doceniam od samego początku jej istnienia — bieganie jest sportem mocno indywidualnym, dlatego ta inicjatywa szczególnie mi się spodobała ze względu na możliwość jednoczenia społeczności, aby… robić dobro. Biegnę dla Amnesty, bo szczególnie ważna jest dla mnie edukacja w zakresie praw człowieka.|

Uczestnicy „Walki na Dobro” przyczynią się do realizacji tegorocznej mi misji akcji #BiegamDobrze – zebrania MILIONA złotych na cele dobroczynne podczas jednej imprezy! Finał projektu odbędzie się 31 marca w trakcie 14. Półmaratonu Warszawskiego. Przebieg rywalizacji będzie można śledzić na www.PolmaratonWarszawski.pl.

Ambasadorzy „Walki na Dobro”:

  • Paulina Holtz (WWF Polska)
  • Robert Korzeniowski (Unicef)
  • Łukasz Grass (Fundacja Synapsis)
  • MKON (Fundacja Non-Iron)
  • Mateusz Jasiński (Amnesty International)
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
rewolucyjny but biegowy adidas ultraboost 19 01

Rewolucyjny but biegowy adidas Ultraboost 19

Następne
owm fotoslider

Warszawa znów zmieni się w stolicę biegania. Ruszyły zapisy na ORLEN Warsaw Marathon

Powiązane artykuły

powiew swiezosci w latarkach czolowych fenix 07
Czytaj dalej

Powiew świeżości w latarkach czołowych Fenix

Odświeżony design, wbudowane źródło zasilania, które ładujemy przez port microUSB oraz imponująca moc świecenia. Nowe czołówki, HL40R, HL32R oraz HL12R przyciągają jak magnes swoim nietuzinkowym wyglądem. Nie bez znaczenia jest także i niewielka waga i prostota użytkowania. Zobaczmy, czym różnią się te trzy pozornie podobne do siebie modele.
blackroll r prezent idealny dla aktywnych 03
Czytaj dalej

BLACKROLL® – prezent idealny dla aktywnych!

Szukasz idealnego prezentu dla swoich bliskich lub znajomych, którzy kochają sport i aktywność fizyczną? Nie masz pomysłu i pewności, czy to co wybierzesz będzie strzałem w dziesiątkę? Postaw na coś praktycznego, a zarazem wyjątkowego.
nike zoom superfly flyknit 04
Czytaj dalej

Nike Zoom Superfly Flyknit

Nike Zoom Superfly Flyknit, but stworzony we współpracy z amerykańską sprinterką Allyson Felix, to zapowiedź nowej ery innowacji. W czasie sprintów na 200 i 400 metrów, kontrola kroku na bieżni ...