Warszawa znów zmieni się w stolicę biegania. Ruszyły zapisy na ORLEN Warsaw Marathon

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Znamy datę siódmej edycji ORLEN Warsaw Marathon! Już 14 kwietnia 2019 r. wystartuje najważniejsze wydarzenie w polskim kalendarzu biegowym. Rejestracja uczestników od dziś jest już aktywna. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach – maratońskim, oraz na 10 kilometrów.

Narodowe Święto Biegania na stałe wpisało się w sportową mapę Warszawy. Już teraz warto zapisać się na listę startową jednego z dwóch dystansów – 42,195 km lub 10 km – i dziś rozpocząć przygotowania do biegu. Obie trasy prowadzić będą po najciekawszych i najbardziej urokliwych miejscach Warszawy, na których uczestnicy zmierzą się nie tylko z czasem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami.

PKN ORLEN aktywnie angażuje się we wsparcie polskich sportowców, w tym również lekkoatletów. Nasze inicjatywy mają na celu nie tylko promocję poszczególnych dyscyplin i sportowców, ale przede wszystkim szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Ten cel realizujemy m.in. poprzez organizację ORLEN Warsaw Marathon, który stał się obowiązkowym punktem w biegowym kalendarzu zarówno zawodowców, jak i amatorów. Każdego roku determinacja i zaangażowanie tych, którzy biorą udział w biegach, są naprawdę inspirujące. A dla nas stanowi motywację do ciągłego rozwoju tego wydarzenia – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Zdaniem wielu zawodników, poprzednie edycje ORLEN Warsaw Marathon wyznaczyły najwyższy poziom biegów ulicznych organizowanych w Polsce. Do tej pory, w sześciu edycjach wydarzenia, udział wzięło prawie 200 tys. uczestników, a impreza rokrocznie jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn.

ORLEN Warsaw Marathon od 2014 roku posiada wyróżnienie IAAF Silver Label przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) najlepszym biegom masowym na świecie.

warszawa-znow-zmieni-sie-w-stolice-biegania-ruszyly-zapisy-na-orlen-warsaw-marathon-02

Pakiety startowe ORLEN Warsaw Marathon 2019

Aby wziąć udział w wybranym biegu, należy zarejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl, korzystając ze specjalnie przygotowanego formularza. Uczestnicy maratonu mają do wyboru trzy pakiety – Basic, Standard oraz Premium. Ten ostatni, poza numerem startowym i koszulką, zawiera dodatkowy gadżet. W przypadku zawodników startujących w biegu na 10 km do wyboru są dwa pakiety: Basic i Standard.
Organizatorzy zachęcają do rejestracji jeszcze w tym roku, aby skorzystać z jak najniższej ceny pakietu startowego.

 Bieg na 42,195 km

  • Pakiet Basic – 62 zł (udział w biegu i numer startowy),
  • Pakiet Standard – 90 zł (udział w biegu, numer startowy, koszulka),
  • Pakiet Premium – 104 zł (udział w biegu, numer startowy, koszulka, gadżet)

Bieg na 10 km

  • Pakiet Basic – 55 zł (udział w biegu i numer startowy),
  • Pakiet Standard – 83 zł (udział w biegu, numer startowy, koszulka)

Podane ceny obowiązują do 11 stycznia 2019 r. Po tym dniu ceny pakietów ulegną podwyższeniu – szczegóły na www.orlenmarathon.pl.

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.