Bieg Ursynowa już za 2 tygodnie!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Płaska, sprzyjająca biciu rekordów trasa oraz dystans 5 kilometrów wzdłuż Alei K.E.N. to wyzwanie, które czekać będzie biegaczy 15 czerwca na warszawskim Ursynowie. To doskonała okazja, aby zakończyć sezon wiosennych startów z przytupem.

Mają w tym pomóc Pacemakerzy, którzy pobiegną na czasy, co minutę od 18 do 30 minuty. Przewidziany dystans, który nie powinien sprawić większych trudności początkującym biegaczom. Na pokonanie trasy organizator przewidział limit 45 minut. Z decyzją o starcie nie należy długo zwlekać. Lista startowa Biegu Ursynowa zwykle zapełnia się szybko, a limit to tylko 2.500 biegaczy. Koszt pakietu startowego to 50 złotych w ramach którego każdy z uczestników otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę techniczną oraz medal po ukończeniu biegu. Osoby w wieku 65+ oraz poruszające się na wózku z orzeczeniem o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty startowej.

bieg-ursynowa-juz-za-2-tygodnie-03

Bardziej ambitni biegacze będą mogli stanąć do rywalizacji w ramach Otwartych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym oraz Mistrzostw Polski Masters. Łatwa i prosta trasa to także ukłon w stronę mniej doświadczonych biegaczy w myśl hasła imprezy „Yes I KEN”. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, jak choćby Wielobój Sprawnościowy dla Dzieci w wieku 5-10 lat, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i drobny upominek. Udział w wieloboju jest bezpłatny, a limit uczestników to 250 dzieci. Stacje wieloboju ustawione będą na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Stacje będą działały w dniu biegu w godzinach: 10:00-15:00.

bieg-ursynowa-juz-za-2-tygodnie-02

Warto wspomnieć o wątku charytatywnym imprezy w ramach akcji #BiegamDobrze. Każdy z uczestników może wybrać charytatywną ścieżkę rejestracji w ramach której otrzyma pakiet startowy po zebraniu minimalnej kwoty na prywatnie utworzonej wirtualnej zbiórce. W tym roku wspieramy działania Fundacji Znajdź Pomoc, która pomaga młodym osobom leczącym się w Centrum Onkologii na Ursynowie.

Bieg Ursynowa odbywa się z inicjatywy i ze środków finansowych dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Wszystkie informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie: www.biegursynowa.com.