fbpx
nocne bieganie uczci jubileusz trwaja zapisy na xv polmaraton warszawski 01

Nocne bieganie uczci jubileusz – trwają zapisy na XV Półmaraton Warszawski

Jubileuszowa XV edycja Półmaratonu Warszawskiego będzie wyjątkowa! Pierwszy raz w historii biegu termin został przeniesiony z ostatniego weekendu marca na 30 maja, a uczestnicy pobiegną po zachodzie słońca!

Jubileuszowa XV edycja Półmaratonu Warszawskiego będzie wyjątkowa! Pierwszy raz w historii biegu termin został przeniesiony z ostatniego weekendu marca na 30 maja, a uczestnicy pobiegną po zachodzie słońca!

Początkowo bieg, jak co roku, miał się odbyć w ostatnią niedzielę marca, jednak wielu biegaczy prosiło o nowy termin, ze względu na to, że na tradycyjny dzień Półmaratonu Warszawskiego zostały wyznaczone Mistrzostwa Świata w Gdyni.

Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom biegaczy i jednocześnie stworzyć niepowtarzalne wydarzenie godne jubileuszu największego biegu w Polsce. Po raz pierwszy i zapewne jedyny pobiegniemy po zachodzie słońca. 30 maja 2020 roku w stolicy odbędzie się magiczne i wyjątkowe piętnastolecie biegu, którego atmosferę wszyscy współtworzymy od lat – mówi prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina. To będzie niepowtarzalna edycja imprezy – kolejne, zgodnie z tradycją, będą się odbywać w ostatnie niedziele marca. 16. Półmaraton Warszawski zaplanowany jest na 28 marca 2021 roku.

nocne-bieganie-uczci-jubileusz-trwaja-zapisy-na-xv-polmaraton-warszawski-03

Wspólne czynienie dobra

Frekwencja w trakcie Półmaratonu Warszawskiego co roku jest imponująca – tegoroczną edycję po raz kolejny ukończyło blisko 13 tysięcy osób, co ugruntowało pozycję tej imprezy jako największego półmaratonu w Polsce. Jednak równie ważnym aspektem jest niepowtarzalna atmosfera oraz wspólne czynienie dobra.

Oczywiście tłumy na starcie to dla nas dowód na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Biegacze zawsze chętnie wracają do Warszawy na nasze imprezy, bo wiedzą że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i mogą się skupić na dobrym występie i świetnej zabawie. Liczba uczestników nie jest jednak celem samym w sobie, kluczowe jest to, że biegają z nami po prostu fajni ludzie. Najlepszym dowodem na ich wielkie serca jest nasza akcja #BiegamDobrze, i to jej rekordy sprawiają, że najszerzej się uśmiechamy – przyznaje Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji w Fundacji „Maraton Warszawski” oraz koordynatorka akcji #BiegamDobrze.

Zgłaszając się do biegów Fundacji można zapisać się do udziału poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze i pomóc wybranej organizacji: Synapsis, Rak`n`Roll, Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, Non Iron, Unicef, Dajemy Dzieciom Siłę, WWF, Amnesty International lub PAH. Jest to największa akcja charytatywna w Polsce angażująca biegaczy na tak wielką skalę. Podczas tegorocznej edycji półmaratonu w ramach #BiegamDobrze uczestnicy zebrali blisko 900 000 złotych. Jest ona doceniana w różnych obszarach i doczekała się wielu wyróżnień, m. in. dwóch Srebrnych Spinaczy – nagród wręczanych za najbardziej kreatywne działania komunikacyjne.

15. Półmaraton Warszawski ZAPISY >>>TUTAJ

nocne-bieganie-uczci-jubileusz-trwaja-zapisy-na-xv-polmaraton-warszawski-02

Do zobaczenia w przyszłym roku!

14. Półmaraton Warszawski zapisał się już na kartach historii. Tych, którzy wzięli w nim udział, nie trzeba namawiać do zapisów – wiedzą, że taka impreza nie może ich ominąć. Dzięki uruchomieniu zapisów z ponadrocznym wyprzedzeniem, również ci mniej doświadczeni, którzy dotychczas nie pokonali dystansu 21 kilometrów i 97,5 metra, mają wystarczająco wiele czasu aby odpowiednio się przygotować.

W tym czasie spokojnie i rozsądnie można wytrenować swój organizm tak, aby pokonać półmaraton. A na pewno warto to zrobić. Po pierwsze, satysfakcja sportowa jest przeogromna. Po drugie, dzięki akcji #BiegamDobrze można swojemu występowi nadać dodatkowej, charytatywnej wartości. A po trzecie, fajnie być częścią historycznego tłumu, który przy okazji XV edycji Półmaratonu będzie miał okazję biegnąc podziwiać stolicę po zachodzie słońca – zachęca prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina.

Bieg odbędzie się 30 maja 2020 roku. Każdy, kto chce skorzystać z tego zaproszenia i wraz z tysiącami biegaczy stanąć na starcie 15. Półmaratonu Warszawskiego, może już się zapisać na to wydarzenie za pośrednictwem strony internetowej >>>TUTAJ.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
suunto z polskojezycznym call center 01

Suunto z polskojęzycznym call center !

Następne
weganski

Bieg Wegański już po raz dziesiąty - dla zdrowia, dla zwierząt, dla planety

Powiązane artykuły

missoni i adidas w holdzie nowoczesnemu rzemioslu 01
Czytaj dalej

Missoni i adidas w hołdzie nowoczesnemu rzemiosłu

Herzogenaurach, 25 kwietnia 2019 r. – adidas Running ogłosił wspólny projekt z kultową włoską marką modową Missoni. Seria podkreśla precyzję wykonania i kunszt rzemieślniczy obu marek. In-spiracją do jej powstania był wizjonerski charakter założyciela adidas Adiego Dasslera oraz współtwórcy Missoni i biegacza olimpijskiego w jednej osobie, Ottavio Missoni.
start on testuj przez 14 dni buty biegowe on running 12
Czytaj dalej

Start On – testuj przez 14 dni buty biegowe On Running

Wbiegnij na wyższy poziom z nową parą butów On Running! Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, czy właśnie szykujesz się do kolejnego maratonu, musisz mieć pewność, że buty, w których biegasz są idealnie dobrane do twoich potrzeb!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM