fbpx
Zapowiedzi imprez

XXVI Bieg Niepodległości na warszawskiej Białołęce!

Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca m.st. Warszawy wraz z Zarządem zaprasza na XXVI Bieg Niepodległości na Białołęce TERMIN,…
XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca m.st. Warszawy wraz z Zarządem zaprasza na XXVI Bieg Niepodległości na Białołęce

TERMIN, MIEJSCE, DYSTANS, LIMIT CZASU

W sobotę, 11 listopada 2023 wracamy na start Biegu Niepodległości, który już od 26 lat odbywa się na warszawskiej Białołęce. Wydarzenie to, początkowo skierowane wyłącznie do dzieci i młodzieży szkolnej, cieszy się ogromną popularnością i dziś przyciąga zarówno młodych biegaczy jak i dorosłych uczestników. W programie jest również przewidziana grupa Nordic Walking oraz kategoria  dedykowana dzieciom z niepełnosprawnością ruchową.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00, a start i meta będzie znajdować się na terenie rekreacyjnym klubu „Dziki Zakątek” przy ul. Chlubnej 1A w Warszawie. Dystans, na którym wystartują uczestnicy XXVI Biegu Niepodległości,  zależny jest od kategorii i wynosi od 150 m do 5000 m. Limit czasu także będzie uzależniony od kategorii.  W wyznaczonych odstępach czasu rywalizować będzie ponad 1000 uczestników, a trasa biegu wyznaczona jest leśnymi ścieżkami, trzeba więc liczyć się z wystającymi kamieniami i korzeniami oraz – w zależności od aury – błotem lub piachem. W zamian czeka na biegaczy piękny jesienny las z dala od zgiełku miasta.

TreningBiegacza.pl PREMIUM
XXVI Bieg Niepodległości na warszawskiej Białołęce! 16

ZGŁOSZENIA, OPŁATY STARTOWE

Udział w biegu wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej, a zapisy będą trwały do 8 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc (1100 osób).  Po tym terminie rejestracja będzie możliwa w biurze zawodów 10 listopada w Galerii Północnej i 11 listopada w Klubie Dziki Zakątek. Opłata startowa dla uczestników kategorii OPEN  będzie wynosić 30 zł, a całość wpłat przeznaczona zostanie na  wsparcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warszawa — Białołęka. Start w pozostałych kategoriach jest bezpłatny. Każdy z rejestrujących się ma również możliwość zakupu dodatkowej cegiełki na rzecz Fundacji Synapsis lub Stowarzyszenia Monopol Warszawski, działającego na rzecz warszawskich powstańców.

XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

BIURO ZAWODÓW, TRASA I UTRUDNIENIA W RUCHU

Pakiety startowe będzie można odebrać:

  • 10 listopada (piątek), 14:00 – 19:00, Galeria Północna przy ul. Światowida 17 
  • W dniu biegu, 11 listopada (sobota), biuro będzie czynne w godz. 10:30 – 14:00 na terenie Klubu “Dziki Zakątek” w Warszawie przy ul. Chlubnej 1A

UWAGA: odbiór pakietów dla danego dystansu kończy się  na  — 60 minut — przed zaplanowanym czasem startu danego dystansu.

XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - MEDALE
XXVI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI — MEDALE

PAKIETY, KLASYFIKACJA

Dla wszystkich zawodników przygotowane zostaną pakiety startowe, a w nich imienny numer startowy i pamiątkowa czapka biegowa. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal,  będzie mógł także skorzystać z przygotowanego posiłku regeneracyjnego i rozgrzać się gorącą herbatą.

Biegacze zostaną sklasyfikowani w kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży, OPEN i Nordic Walking. Zwycięzcy i osoby z miejsc I-III K/M poszczególnych kategorii (poza NW) otrzymają statuetki i pamiątkowe dyplomy.

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy wydarzenia, Urząd Dzielnicy Białołęka, serdecznie zapraszają na start!

Realizacja wydarzenia: Fundacja Run Vegan

Kontakt: Violetta Domaradzka – [email protected]

TreningBiegacza.pl PREMIUM
XXVI Bieg Niepodległości na warszawskiej Białołęce! 17

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Znamy wyniki 22. Poznań Maraton — rekord trasy, Adam Nowicki i Monika Jackiewicz z medalami mistrzostw Polski!
Następny wpis
33. Bieg Niepodległości już niebawem. Medale, bieg wirtualny i już 11 tysięcy biegaczy na liście startowej!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu