fbpx
Pozostałe

Stadion SKRY w końcu zabłyszczy, otwarcie w 2012 roku!

Król stołecznych stadionów zasiadł na dobre na tronie - budowa Stadionu Narodowego zmierza ku końcowi.
stadion skry w koncu zablyszczy otwarcie w 2012 roku

Król stołecznych stadionów zasiadł na dobre na tronie – budowa Stadionu Narodowego zmierza ku końcowi. Niestety na infrastrukturalnej chlubie sportu w Warszawie zabrakło miejsca dla bieżni lekkoatletycznej, o czym głośno było jeszcze przed samą budową. Król bez Królowej Sportu? Tak wyglądają realia dzisiejszego sportu w Polsce…

Piłka nożna dumnie dzierży berło najpopularniejszej dyscypliny w kraju, natomiast lekkoatletyce zostają ochłapy, nie wspominając o lekceważącym traktowaniu. Królowa wszystkich sportów z pewnością zasługuje na większy szacunek, tym bardziej w stolicy. Warszawa jest obecnie jedyną stolicą w Europie, która nie ma licencjonowanego stadionu lekkoatletycznego.

Po wielu bojach i walce o swoje, pojawiło się światełko w tunelu. Przed kilkunastoma dniami na stadionie warszawskiej SKRY odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20km. Z tej okazji wymieniono całą nawierzchnię bieżni na nową, płyta stadionu odzyskała dawny blask. Marna to jednak pociecha, kiedy stąpając po nowiutkiej, intensywnie czerwonej bieżni za milion złotych, spojrzymy przed siebie. Nasze oczy ujrzą zrujnowane ‘trybuny’ z leśnym akcentem w tle – mech i połacie trawy to stali goście na trybunie klubu, który obchodził niedawno dziewięćdziesięciolecie istnienia.

Nadzieja dla SKRY na lepsze jutro tli się już od kilku lat, plany na wskrzeszenie były i są. Po upadku projektu budowy Parku Światła i wobec braku funduszy w miejskiej kasie na remont niszczejących obiektów Skry władze klubu postanowiły szukać nowych partnerów. Dopiero teraz zaczyna w końcu coś się dziać. Remont stadionu Skry Warszawa nabiera tempa. Obiekt ma już odnowioną bieżnię, a w październiku ruszą m.in. prace budowlane na trybunach. – W maju 2012 roku będziemy mogli podziwiać Skrę w nowej odsłonie – poinformował prezes klubu Krzysztof Kaliszewski.

– Moje marzenia zaczynają się spełniać. Gdyby 10 lat temu ktoś by mi powiedział, że Skry stanie się możliwy, to nie wiem czy bym w to uwierzył. Pojawił się jednak partner, firma Danvilt, która nas wspomaga i daje nadzieję na to, że Warszawa otrzyma w miarę nowoczesny obiekt – przyznał Kaliszewski.

– Cieszę się, że coś w końcu się dzieje, bo jak na dwumilionowe miasto nie mamy się czym chwalić jeśli chodzi o lekką atletykę. Licząc z tym odnowionym tu tartanem mamy tylko trzy pełnowymiarowe bieżnie, to naprawdę nie jest nic chlubnego – podkreślił mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Nowy blask za gigantyczną reklamę

W zamian za możliwość powieszenia na stadionie ogromnego (powierzchnia: 3 tys. metrów kwadratowych!) banera reklamowego SKRZE udało się pozyskać pieniądze na wymianę nawierzchni tartanowej, ustawienie krzesełek na trybunach (obecnie są jedynie drewniane ławy z wcześniej wspomnianymi akcentami leśnymi) i odświeżenie stadionu. Po remoncie widowiska sportowe będzie mogło tu oglądać jednocześnie 15 tys. widzów. Koszty remontu wstępnie oceniane są na 2-3 mln. złotych. Pieniądze wyłoży nowy partner Skry, firma Danlift. W zamian owa firma powiesi od strony ulicy Wawelskiej ogromny baner reklamowy. 70 proc. powierzchni będzie wykorzystywane komercyjnie, a na 30 proc. znajdą się wizualizacje stanu po remoncie

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Piwny biegacz
Następny wpis
Kto wcieli się w rolę Jessiego Owensa?

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu