fbpx
Stadiony Przyjazne Biegaczom

Rusza wielka akcja społeczna! „Stadiony Przyjazne Biegaczom”!

Projekt Stadiony Przyjazne Biegaczom to kampania społeczna zachęcająca do biegania na stadionach lekkoatletycznych. W ramach projektu powstała strona internetowa www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl wraz z mapą Polski, na której znajduje się baza obiektów otwartych i dostępnych dla biegaczy. 

– Chcemy stworzyć mapę z obiektami lekkoatletycznymi w całej Polsce! Naszym marzeniem jest, aby biegacze niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują mogli pobiegać w komfortowych warunkach –  zarówno w miejscu zamieszkania, w delegacji, czy na wakacjach! Mapa pozwoli na szybkie odnalezienie pobliskiego stadionu! – mówi Paulina Kalinowska – koordynatorka i pomysłodawczyni akcji.

To projekt którego celem jest popularyzacja lekkiej atletyki oraz promocja obiektów sportowych. Codzienna aktywność jest bardzo ważnym aspektem w utrzymaniu prawidłowej kondycji psychicznej i fizycznej. Regularne uprawianie sportu możliwe jest w różnych miejscach – może odbywać się między innymi na stadionach lekkoatletycznych – projekt zakłada stworzenie mapy z obiektami oraz ich specyfikacją – nawierzchnią, godzinami otwarcia, liczbą torów, dostępnością do sprzętu sportowego, parkingu, toalet, oświetlenia, szatni itp. 

Mapa projektu pozwoli na znalezienie dostępnego obiektu. For. Oleszak Fotografia.
Mapa projektu pozwoli na znalezienie dostępnego obiektu. For. Oleszak Fotografia.

Stadiony dla wszystkich!

– Zebrane dane w jednym miejscu mają za zadanie ułatwić decyzję o podjęciu aktywności na stadionie. Wiele osób chciałoby biegać, ale nie wie czy może, w jakich godzinach, czy jest możliwość skorzystania z szatni, toalet, parkingu, czy też sprzętu sportowego. To są potrzeby ważne dla ludzi i brak wiedzy w tym zakresie jest często hamulcem do aktywności na zamkniętym obiekcie. Ponadto w amatorskim świecie lekkiej atletyki panuje przeświadczenie o dostępności stadionów tylko dla profesjonalnych biegaczy. Chcemy obalić ten mit i sprawić, że na obiektach będą tłumy miłośników biegania, którzy pragną urozmaicić swój trening – mówi Adriana Smokowska – prezeska Fundacji Zdrowy Ruch – organizatorka kampanii. 

Ponadto projekt zakłada wymiar edukacyjny, który także ma za zadanie ułatwić możliwość treningu na stadionie. Na stronie internetowej będzie można poczytać o specyfice treningu na bieżni, historii lekkiej atletyki, kulturze zachowania na stadionie. Publikowane są także plany treningowe, dzięki którym ludzie mogą przygotować się do dystansów rozgrywanych na stadionie lekkoatletycznym lub też urozmaicić sobie trening. 

Każdy może dodać swój stadion do mapy!

Stadiony Przyjazne Biegaczom to kampania społeczna jednocząca sportowców uprawiających tę dyscyplinę sportu. Projekt mogą współtworzyć wszyscy! Każdy biegacz może sprawić, aby obiekt z którym jest związany znalazł się na mapie. Aby to zrobić należy wejść na stronę www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl i za pomocą formularza „Dodaj stadion” wysłać szczegóły dotyczące obiektu wraz ze zdjęciem.

– Pragniemy zaangażować jak największą liczbę osób, podnieść poziom obiektów sportowych oraz zwiększyć ich dostępność dla biegaczy, a także sprawić, by czuli się na stadionie komfortowo!  – dodaje Smokowska.

Projekt Stadiony Przyjazne Biegaczom organizuje Fundacja Zdrowy Ruch. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Stadiony Przyjazne Biegaczom powinny być zawsze!
Stadiony Przyjazne Biegaczom powinny być zawsze! For. Oleszak Fotografia.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
CITY TRAIL. Fot. Mateusz Stodolski

CITY TRAIL motywacją do jesienno-zimowych treningów

Następne
15. Bieg Trzech Kopców odbędzie się 2 października 2022 roku.

Już w tę niedzielę, 2 października 15. Bieg Trzech Kopców!

Powiązane artykuły

dlaczego biegaszl 01 01
Czytaj dalej

Dlaczego biegasz?

"Zapraszam Was do zostania uczniami swoich dyscyplin. Dlaczego? Można powiedzieć, że [bieganie] to dosyć absurdalna rozrywka, nauka niewarta podjęcia.