fbpx
chlodzaca czapka z daszkiem z materialu hyperkewl 01

Chłodząca czapka z daszkiem z materiału HyperKewl

Przed nami letnie i (miejmy nadzieję!) słoneczne miesiące. Dla biegaczy oznacza to konieczność adaptacji do trudnych warunków. W co warto się zaopatrzyć, aby nie dać się pokonać upałom na treningu lub zawodach? Chłodząca czapka wykonana z materiału HyperKewl będzie ciekawym i przydatnym rozwiązaniem.

Przed nami letnie i (miejmy nadzieję!) słoneczne miesiące. Dla biegaczy oznacza to konieczność adaptacji do trudnych warunków. W co warto się zaopatrzyć, aby nie dać się pokonać upałom na treningu lub zawodach? Chłodząca czapka wykonana z materiału HyperKewl będzie ciekawym i przydatnym rozwiązaniem.

Podczas upałów najważniejsza jest ochrona naszego „centrum dowodzenia”. Czapka z daszkiem HyperKewl zapewnia od 5 do 10 godzin chłodzenia najważniejszemu organowi ciała człowieka – mózgowi. Tym samym zwiększy się nasza koncentracja, polepszy samopoczucie i wydajność, nawet jeśli podczas zawodów mierzymy się z wyjątkowo trudnymi warunkami.

Co to jest technologia HyperKewl?

  • Jest to prosta technologia działająca na zasadzie połączenia wody z materiałem HyperKewl, który stopniowo uwalnia wodę podczas odparowania.
  • W technologii tej wykorzystuje się chemię polimerów, aby osiągnąć szybkie wchłanianie i stabilne przechowywanie wody. Formuła chemiczna odpowiedzialna jest także za zwiększone parowanie. Przy tym produkt nie jest toksyczny.
  • Produkty wykonane w technologii HyperKewl zapewniają temperaturę o 6 -16 stopni Celsujsza niższą niż temperatura otoczenia, w zależności od przepływu powietrza. W przypadku dużej wilgotności powietrza zmniejszą się zdolności tkaniny do odparowywania wody, a co za tym idzie – możliwości chłodzenia także są mniejsze.

Jak używać czapki HyperKewl?

  1. Przed wyruszeniem na upalną trasę należy aktywować chłodzące właściwości czapki. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste:
  2. Namocz produkt w wodzie przez ok. 1-2 minuty, aby materiał wchłonął wodę.
  3. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody. Nie wyżymaj!

Jedno namoczenie zapewnia chłodzenie od 5 do 10 godzin.

Czapka sprawdzi się zarówno podczas krótkich jak i dłuższych dystansów. Jest wygodna i dzięki nylonowym wykończeniom oraz odpowiednim zapięciom łatwo dopasowuje się do głowy. Można ją nabyć za ok. 130 zł. Jest to oczywiście jeden z wielu elementów strategii radzenia sobie z wysoką temperaturą. Więcej wskazówek, jak biegacz powinien przygotować się na gorące dni można znaleźć również TUTAJ.
 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
niepokonani polacy zdominowali rywalizacje podczas wojskowych mistrzostw swiata w ottawie 01

Niepokonani - Polacy zdominowali rywalizację podczas Wojskowych Mistrzostw Świata w Ottawie!

Następne
bialo czerwony everest 01

Biało - Czerwony Everest!​

Powiązane artykuły

nowy rekord swiata w polmaratonie
Czytaj dalej

Nowy rekord świata w półmaratonie

22 października 2017 roku podczas półmaratonu w hiszpańskiej Walencji padł nowy rekord świata w kategorii kobiet na dystansie 21 097 metrów! Nową (i zarazem starą) rekordzistką jest Kenijka Joyciline Jepkosgei. Wśród mężczyzn najszybszy był Abraham Cheroben.
magdalena stefanowicz 01
Czytaj dalej

Magda Stefanowicz wicemistrzynią świata kadetek!

13 lipca okazał się szczęśliwym dniem dla polskiego sprintu. Niespełna 17-letnia Magdalena Stefanowicz została Wicemistrzynią Świata Kadetek w biegu na 100 m. Jest to największy sukces polskich startów podczas Mistrzostw Świata Under 18 w tej konkurencji!
swimrun 02
Czytaj dalej

Swimrun po raz pierwszy w Polsce!

Jego ojczyzną jest Szwecja. Umiejętnie łączy ze sobą dwie dyscypliny – bieg i pływanie. Swimrun – bo o nim mowa – zdobył serca wielu biegaczy na całym świecie. Już we wrześniu nad Soliną odbędą się pierwsze w Polsce zawody w nowej formule!
z checklisty ultrasa wodoodporne skarpetki 01
Czytaj dalej

Z checklisty ultrasa – wodoodporne skarpetki

Biegacz ultradystansowy, preferujący starty w pięknych okolicznościach przyrody powinien być gotowy na wszystko. Stąd rozrastające się checklisty sporządzane przed zawodami, takimi jak Bieg Rzeźnika. A co będzie, jeśli czeka nas przeprawa przez strumień, a potem jeszcze ładne kilka godzin spędzimy na trasie? Otarcia i potworny ból stóp? Nic z tego! Technologia wychodzi ultrasom naprzeciw i tworzy wodoodporne skarpetki! Przyjrzyjmy się przykładowemu modelowi DexShell Ultra Flex.