fbpx
2a 1

Korzystaj z funkcji synchronizacji przewodników SuuntoPlus

Niezależnie od tego, czy chcesz postępować zgodnie z planem treningowym, zorganizowanymi interwałami, czy może planem żywieniowym przygotowanym na zawody, przewodniki SuuntoPlus są stworzone po to, aby Ci to ułatwić (dowiedz się więcej o nich na stronie). Czternaście różnych firm – od tych silnych, ugruntowanych na rynku po nowe, ekscytujące start-upy, już stworzyło własne funkcje w zegarkach Suunto – a kolejne są w realizacji. Te funkcje są dostępne dla wszystkich zegarków Suunto 9Suunto 5 oraz Suunto 3.

Jedną z kluczowych korzyści stanowi automatyczna synchronizacja zaplanowanych treningów i sesji interwałowych, pochodzących z platform treningowych i coachingowych (takich jak TrainingPeaks, Nolïo, I-Run Club i Ultra Trail Coaching)  z zegarkami Suunto. W momencie gdy trener zaplanuje dla Ciebie sesję (lub zrobisz to sam), trening automatycznie synchronizuje się z zegarkiem, aby dać wskazówki w czasie rzeczywistym. Niektóre usługi, takie jak Humango i AI Endurance, dodają sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, by sprawić aby trening spełniał nasze oczekiwania. 

2

Osiągaj najlepsze wyniki swoich treningów

Oprócz treningu przewodniki SuuntoPlus pomagają osiągnąć najlepsze wyniki w dniu biegu. Hiszpański start-up Gretel pozwala budować plany żywieniowe na ważne trasy biegowe. Firma Suunto na potrzeby zawodów biegowych Golden Trail World Series stworzyła przewodniki, które zawierają kluczowe informacje o trasach wyścigów. Aby zwiększyć motywację do treningu, aplikacje takie jak I-Run Club i GoJoe wprowadzają swoje wskazówki treningowe i wyzwania do zegarków Suunto.

„SuuntoPlus Guides to ogromny krok naprzód…”

3

Sposób, w jaki firmy partnerskie integrują się z przewodnikami SuuntoPlus, jest przełomowy: umożliwia im ekonomiczne i szybkie tworzenie funkcji w przenośnych urządzeniach

„Treści z usług naszych partnerów są przesyłane do chmury API Suunto i automatycznie synchronizowane z zegarkiem Suunto użytkownika, tak aby sport sprawiał przyjemność. Ta uporządkowana zawartość w prosty sposób definiuje, jakie informacje są pokazywane, kiedy są dostarczane i jak są wyświetlane. Suunto przekształca tę zawartość w funkcję dostępną podczas treningu. Ten model umożliwia aplikacjom płynne wprowadzanie wskazówek, motywacji, porad i sztuczek do naszych zegarków” — mówi Janne Kallio, kierownik ds. ekosystemu Suunto. „Jesteśmy podekscytowani naprawdę pozytywnymi opiniami, jakie otrzymaliśmy od naszych partnerów na temat tej nowej technologii”.

„SuuntoPlus Guides to ogromny krok naprzód dla firm zajmujących się oprogramowaniem, takich jak AI Endurance, umożliwiający łączenie się z użytkownikami bez konieczności opracowywania własnych przenośnych rozwiązań. Możliwości wdrożeń są nieograniczone, a firma Suunto zapewniła wartościowe wsparcie aby pomóc zakończyć rozwój w mgnieniu oka. Jednym z przykładów tego, w jaki sposób korzystamy z przewodników Suunto Guides w kreatywny sposób, są testy rampowe w celu określenia progów wysiłkowych sportowca na podstawie danych dotyczących zmienności tętna” — mówi Markus Rummel z AI Endurance.

„Nasza usługa zapewnia biegaczom adaptacyjny plan treningowy. Eksportowanie zaplanowanych treningów do zegarków Suunto ułatwia życie naszym użytkownikom, dzięki czemu oszczędzają czas i mają pewność prawidłowo wykonanego treningu. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Suunto zaoferuje taką możliwość, zaczęliśmy rozwijać tę funkcję, a dzięki wsparciu zespołu Suunto zrobiliśmy to dość szybko” — mówi Guillaume Adam, współzałożyciel RunMotion Coach.

„Aplikacja GoJoe przekształca nudne, indywidualne ćwiczenia w coś społecznego i motywującego, łącząc zegarek Suunto z globalną społecznością zwykłych ludzi i zapewniając zabawne i znaczące aktualizacje podczas ćwiczeń” — mówi współzałożyciel GoJoe, Will Turner.

Wraz z dniem premiery, Suunto wydał SuuntoPlus Guides dla 14 różnych firm:

 • TrainingPeaks
 • Intervals.icu
 • Nolïo
 • Ultra Trail Coaching
 • ScienceTraining.io
 • Humango
 • RunMotion Coach
 • AI Endurance
 • Reddiyo
 • LikeS
 • Gretel
 • I-Run Club
 • GoJoe
 • Golden Trail Series Race Guides

+ własne programy treningowe Suunto

Interfejs API SuuntoPlus™ Guides jest dostępny dla wszystkich firm partnerskich w ramach programu partnerskiego Suunto od 29 marca.

Dowiedz się więcej o SunntoPlus, a także zasięgnij porad jak korzystać z przewodników, odwiedzając kanał na YouTube.

Aktualizacje Suunto Plus 

Użytkownicy mogą przeglądać i odkrywać nowe przewodniki, które uznają za interesujące, a następnie dodać je do zegarka.

Jeśli użytkownik usunie przewodniki opublikowane przez Suunto z własnej listy przewodników, nadal można je ponownie załadować z sekcji przewodników Suunto.

4

Suunto może teraz publikować nowe przewodniki bez zapełniania pamięci zegarka każdego użytkownika! Po uruchomieniu przewodników SuuntoPlus wszystkie przewodniki były automatycznie synchronizowane z zegarkiem dla każdego właściciela zegarka, co prowadziło do dwóch problemów:

 • Wypełnianie zegarka przewodnikami, którymi użytkownik nie jest zainteresowany
 • Jeśli właściciel zegarka usunął przewodnik, teraz ma możliwość również na jego odzyskanie, ponieważ można je znaleźć w sekcji Przewodniki w aplikacji Suunto.

Informacja o rodzaju nawierzchni trasy

6

Nowa warstwa dodana do map w aplikacji Suunto pozwoli Ci wybrać odpowiednią powierzchnię do Twojej przygody. Drogi i ścieżki zostaną podzielone na trzy kategorie: utwardzone, łagodne nieutwardzone i wyboiste nieutwardzone.

Wraz z mapami popularności Suunto pozwala zaplanować trasę tak, by pasowała do Twojej aktywności i nastroju. Możesz włączyć każdą warstwę nawierzchni drogi osobno lub zobaczyć wszystkie na raz. 

7

Jest to na razie wersja beta, która będzie ulepszana na podstawie opinii społeczności. Dane o nawierzchni drogowej pochodzą z OpenStreetMap i ewoluują, gdy społeczność wnosi wkład do danych mapy za pośrednictwem strony internetowej OpenStreetMap. Planując swoje przygody, pamiętaj, że warunki na drodze mogą ulec zmianie, a dane są niekompletne.

8
9

Rodzaje dróg:

Drogi utwardzone obejmują drogi asfaltowe, betonowe i wiórowe. Te drogi są szczególnie dobre do jazdy na rowerze szosowym i nartorolek.

Gładkie drogi nieutwardzone obejmują drogi żwirowe i gruntowe. Te drogi są szczególnie dobre do jazdy po szutrze.

Wyboiste nieutwardzone drogi obejmują drogi z ziemią, trawą, błotem i kamieniami. Te drogi są szczególnie dobre do biegania w terenie i kolarstwa górskiego.

Community tag – wykorzystaj mięśnie, aby zaoszczędzić emisję

10

Czy jeździsz rowerem do pracy? Czy regularnie chodzisz lub biegasz, aby dotrzeć do celu? Teraz możesz oznaczyć swoje biegi/jazdy/spacery jako „dojazdy” i dowiedzieć się, ile emisji CO2 możesz zaoszczędzić, wykorzystując siłę swoich mięśni.

Firma Suunto chciała stworzyć funkcję, która zachęcałaby użytkowników do wyboru transportu napędzanego mięśniami zamiast korzystania z samochodów – w ten sposób poprawiając ich samopoczucie i redukując emisję gazów cieplarnianych.

Termin community tag ten dotyczy nie tylko podróży między pracą a domem, ale odnosi się do każdego transportu napędzanego mięśniami, który jest śledzony jako spacer, bieg lub jazda na rowerze (np. jazda na rowerze do pracy, spacer do sklepu itp.).

11
 • Znaczniki dojazdów będą automatycznie dodawane do biegów/rowerów/spacerów, które rozpoczynają się i kończą w odległości co najmniej 500 m (0,3 mili).
 • Ilość zaoszczędzonej emisji CO2 podczas aktywnego dojazdu  zostanie porównana z  emisją generowaną w przypadku korzystania z samochodu.
 • Zredukowane emisje CO2 zostaną pokazane na stronie podsumowania treningu zarówno w siatce, jak i również mogą być dodane do udostępnianego elementu.
 • Widżet dojazdów, w ostatnim elemencie na desce rozdzielczej, zostanie pokazana całkowita liczba zaoszczędzonych kilogramów CO2.
 • Możliwe wyłączenie automatycznego tagowania bądź  ręcznego dodania tagu.

Analiza treningu z wyszczególnieniem pojedynczych okrążeń

Na wykresie treningu i widoku odtwarzania będzie można przejrzeć szczegóły poszczególnych okrążeń. Wybierając m.in. okrążenie 16 to okrążenie obejmuje od 15,00 km do 16,00 km. Na odtwarzanej mapie podświetli to okrążenie, a przycisk odtwarzania przejdzie przez wybrane okrążenie.

12

Ulepszenie sekcji Trendy 

Sekcja Trendy w aplikacji Suunto została przepisana i przeprojektowana. Pozwala na lepsze, widoczne postępy (np. poprzez zmianę codziennego przeglądu treningu na okres 8-tygodniowy).

13
Total
0
Shares
Poprzednie
31. Bieg Powstania Warszawskiego

31. Bieg Powstania Warszawskiego za nami

Następne
Jedną z głównych dziedzin specjalizacji ekspertów do spraw żywienia jest tak zwana dietetyka sportowa.

Pomoc dietetyka w diecie sportowca

Powiązane artykuły

swietni polacy na spartathlonie 1
Czytaj dalej

Świetni Polacy na Spartathlonie

Do Grecji, na jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie, wybrała się spora grupa polskich biegaczy. Nasi rodacy, podobnie jak na Mistrzostwach Świata w biegu 24-godzinnym, znowu pokazali klasę! Na starcie w Atenach wśród blisko 400 zawodników stanęło 16 reprezentantów Polski (13 dobiegło do mety), a wśród nich m.in. Patrycja Bereznowska, Aleksandra Niwińska czy też Łukasz Sagan i Sebastian Białobrzeski.
kontuzja wypozycz bezplatnie sprzet rehabilitacyjny 01
Czytaj dalej

Kontuzja? Wypożycz bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny.

Sport to zdrowie. Biegamy, jeździmy na rowerze, pływamy i z ekscytacją oczekujemy zimy, aby wziąć narty pod pachę i ruszyć na podbój stoków. W większości (całe szczęście!) wychodzimy z treningów cało, ale czasami, noga się podwinie i kontuzja murowana.
powstal buff r team polska 02
Czytaj dalej

Powstał BUFF® Team Polska

Trzon BUFF® Team Polska tworzą czołowi zawodnicy biegów górskich w naszym kraju. Jego liderem i największą gwiazdą jest Marcin Świerc, multimedalista mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach, reprezentant Polski i 2. zawodnik tegorocznego CCC.