fbpx
44. Bieg Powstania Warszawskiego będzie miał też odsłonę wirtualną.

Weź udział w Biegu Powstania Warszawskiego w dowolnym miejscu na świecie!

Chcesz wziąć udział w Biegu Powstania Warszawskiego, ale 30 lipca nie możesz być w stolicy? Nic straconego! Wciąż możesz uczcić pamięć bohaterów i oddać honor uczestnikom Powstania razem z tysiącami innych biegaczy. Weź udział w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego i zostań częścią tej jedynej w swoim rodzaju imprezy!

Bieg Powstania Warszawskiego to impreza ze wszech miar wyjątkowa. Podniosła atmosfera, upamiętnienie szczególnych wydarzeń historycznych i duży ładunek emocjonalny, jaki ze sobą niesie, sprawia, że zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu polskich biegaczy. Z oczywistych względów nie każdy, kto chciałby wziąć udział w tym biegu będzie mógł jednak 30 lipca stanąć na starcie. Dlatego organizatorzy 44. Biegu Powstania Warszawskiego postanowili zaprosić biegaczy do stania się częścią wydarzenia. Wszystko bez względu na to, gdzie będą znajdować się w momencie, gdy tysiące uczestników ruszy na 5- lub 10-kilometrową trasę. Udział w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego można wziąć, będąc w dowolnym miejscu na świecie.

31. Bieg Powstania Warszawskiego - dołącz wirtualnie!
31. Bieg Powstania Warszawskiego – dołącz wirtualnie!

Cały tydzień na bieg

Najważniejszym elementem wirtualnej odsłony Biegu Powstania Warszawskiego jest oczywiście możliwość oddania w ten sposób czci Powstańcom i upamiętnienia wydarzeń z sierpnia 1944 r. Dlatego wszystkie osoby, które wybiorą tę formę partycypacji w imprezie, zachęcane są do wystartowania 30 lipca o godzinie 20:30. Wówczas na trasę wyruszą biegacze rywalizujący na 5 km. Start o wspólnej porze będzie miał dodatkowy symboliczny wymiar.

Oczywiście na wzięcie udziału w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego czasu będzie znacznie więcej. Regulamin przewiduje możliwość startu w dniach pomiędzy 30 lipca a 6 sierpnia. W tym czasie istnieje możliwość zarejestrowania swojego wyniku na wybranym przez siebie dystansie. Podobnie, jak w przypadku stacjonarnej odsłony 31. Biegu Powstania Warszawskiego do wyboru mamy dystanse 5 lub 10 km. 

Szczegółowe zasady

Zapisy na Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego są już otwarte. Osoby zainteresowane tym wydarzeniem mają możliwość wyboru jednego z 2 pakietów. Pakiet podstawowy obejmuje bieg z wirtualnym numerem i medalem w aplikacji, a jego cena wynosi 19 zł. W przypadku rozszerzonego pakietu za 55 zł, otrzymamy pakiet wysyłkowy z fizycznym numerem startowym oraz medalem. Ponadto uczestnicy wirtualnej odsłony mają również możliwość zamówienia oficjalnej koszulki biegu.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na pakiet podstawowy czy rozszerzony, zasady biegu wirtualnego pozostają takie same. Wszyscy uczestnicy zostaną sklasyfikowani na podstawie zarejestrowanych przez nich aktywności. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji imprezy należy wykonać bieg na wybranym przez siebie dystansie. Można go zarejestrować przy pomocy dowolnego urządzenia pomiarowego, jak smartwatch, zegarek sportowy czy też biegnąc ze smartfonem. Dowodem na wykonanie zadania jest przesłanie odpowiedniego zrzutu ekranu z aktywności do aplikacji.

To jeszcze nie koniec

Już sam udział w Biegu Powstania Warszawskiego czy w stacjonarnej czy wirtualnej formule, jest pewnym manifestem przywiązania do wartości patriotycznych. Jednak organizatorzy przewidzieli jeszcze dodatkową możliwość uczczenia bohaterów Powstania Warszawskiego i okazania im swojej realnej wdzięczności za heroizm. Będzie to specjalna odsłona akcji charytatywnej #BiegamDobrze dla Bohaterów z jednym wspólnym celem zbiórek. Wszystko na rzecz uhonorowania Powstańców. Więcej o szczegółach tej akcji napiszemy już wkrótce. Co ważne, zarejestrowanie się do udziału w 31. Biegu Powstania Warszawskiego czy to w stacjonarnej czy wirtualnej formule, nie będzie wykluczało możliwości wsparcia akcji #BiegamDobrze. Dlatego nie ma sensu odwlekać decyzji o wzięciu udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Czy osobiście, czy też wirtualnie – po prostu nie może Cię z nami zabraknąć!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Poznań Maraton

Poznań Maraton wraca na ulice Poznania!

Następne
44. Maraton Warszawski już za niespełna 100 dni!

Niespełna 100 dni do 44. Maratonu Warszawskiego. Rusza akcja treningowa!

Powiązane artykuły

piaty raz sladami bronka malinowskiego 01
Czytaj dalej

Piąty raz Śladami Bronka Malinowskiego

Rozpoczęły się zapisy na V Półmaraton Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. Impreza odbędzie się 1 maja 2017 r. W jubileuszowej, piątej edycji biegu udział weźmie 750 zawodników.