fbpx
potrzebujesz motywacji zajrzyj na blogi biegaczy

Potrzebujesz motywacji? Zajrzyj na blogi biegaczy!

Każdy biegacz wie, jak ważne przy regularnych treningach są determinacja i siła woli. Czasem ta samotna, wewnętrzna walka nas przerasta, dlatego potrzebujemy motywacji z zewnątrz.

Każdy biegacz wie, jak ważne przy regularnych treningach są determinacja i siła woli. Czasem ta samotna, wewnętrzna walka nas przerasta, dlatego potrzebujemy motywacji z zewnątrz.

Jednym ze źródeł, które mogą być zastrzykiem pozytywnej energii przed kolejnym wysiłkiem, są przemyślenia blogerów-biegaczy. Oni – tak jak my – zmagają się z różnymi przeszkodami w swoim zabieganym życiu. Przedstawiamy kilka wybranych cytatów, które nie pozwolą Wam usiedzieć w miejscu, co więcej – spowodują, że założycie sportowe buty i ruszycie w trasę!

Złote myśli bloggerów (pisownia oryginalna)

Gdyby ktoś mnie teraz zapytał czym jest dla mnie bieganie to nie odpowiedziałabym, że przygodą, frajdą, odpoczynkiem i relaksem. Dla mnie to trudne przełamywanie barier i własnych słabości. I uwierzcie, daje to cholerną satysfakcję.

Pojawił się cel w życiu, świadomość swojej wartości i niepowtarzalności. Godziny medytacji w biegu pozwoliły zmienić marudzącą przed lustrem babę, w bardziej wyważoną, silniejszą i bardziej atrakcyjną kobietę. I wartość największa: dzięki bieganiu poznałam miłość swojego życia.

http://bieganie-wg-blondynki.blog.pl

Już jakiś czas temu zauważyłam, że bieganie sprzyja kreatywnemu myśleniu i koncentracji, a że to czym się param wymaga tychże, nie pozostało mi nic innego jak biegać, biegać, biegać. Nie mam aktualnie czasu na żaden inny pokarm dla duszy.

http://kobietybiegaja.pl

Kiedy pot zalewa oczy i szczypią. (…) Kiedy czuję, że biegnę jak po beczce, w miejscu. (…) Albo jak widzę siebie w jakiejś szybie, że poruszam się jak słoń. I źle mi w różowym. (…) I gdy ze zmęczenia nie da rady zasnąć. (…) Normalnie szlag mnie trafia. Wtedy ja naprawdę nie cierpię tego biegania. A biegam. Często gęsto bezczelnie radosna i uśmiechnięta. Niepojęte.

http://run-bo.blogspot.com

Dlaczego warto ruszyć 4 litery na poranną przebieżkę? Bo dzień się pozytywnie zaczyna. Bo uśmiecham się jak wracam. Bo czuję się szczęśliwsza. Bo dostaję fajnych rumieńców. Bo mój metabolizm dostaje kopa z rana. Bo czuję, że zrobiłam coś dobrego dla siebie. Bo jest moc (parafrazując Krzysia Ibisza). Bo spokojniej zniosę dzień w pracy. Bo mam dobry nastrój na resztę dnia. Bo poranna kawa będzie smakować wyśmienicie.

http://42kmandmore.wordpress.com

Nie oszukujmy się. Bieganie jest męczące. Bieganie jest czasochłonne. Bieganie jest kontuzjogenne. Bieganie powoduje, że się pocimy. Nikt mi nie powie, że lubi być spocony, śmierdzący i brudny. Do tego z zadyszką, czerwony na twarzy z wysiłku. Ale biegajmy! Tylko przyłóżmy się do wyniku lub efektu, który chcemy osiągnąć. I nie odpuszczajmy! Oddajmy się w całości temu zadaniu.

http://babawbiegu.blog.pl

Nie potrafię wyjaśnić, ale zarzekam się, że to prawda: w biegu można odpoczywać. Można biec spokojnie przez godzinę, spocić się, owszem, ale wrócić w pełni sił i energii. I już nawet przed zmyciem z siebie trudów treningu czuć, że właściwie bieganie tylko sił dodało! Trzeba tylko przebrnąć przez te trudne początki, kiedy organizm protestuje. A protestuje, bo nie przywykł. A jak przywyknie, będzie protestował w przypadku bezczynności.

http://biegiem.bloog.pl

Jest coś niesamowicie przyjemnego w takim fizycznym sponiewieraniu się do bólu i do łez. No cóż, niektórzy kochają np. skoki na spadochronie, bo kochają adrenalinę, która temu towarzyszy i jej potrzebują. Jeszcze inni przebierają się za średniowiecznych żołnierzy i odgrywają Bitwę pod Grunwaldem. I jedni i drudzy budzą we mnie niemałe zdziwienie. A my, biegacze mamy w sobie coś, co każe nam wciąż i wciąż doprowadzać się granicy wytrzymałości i ją przekraczać. I to kochamy!

http://przyjemnoscbiegania.blogspot.com

Razem
0
Shares

(2) Napisz komentarz

  1. Dopiero zaczynam , a w sumie przymierzam sie do biegania. Kupiłam już dobre skarpetki oraz buty. Od stycznia zaczynam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
i nocny bieg uliczny w czerwionce leszczynach

I Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach

Następne
sztuka trenowania czyli jak uniknac buntu organizmu

Sztuka trenowania, czyli jak uniknąć buntu organizmu

Powiązane artykuły

bieganie recepta na dluzsze zycie 01 01
Czytaj dalej

Bieganie receptą na dłuższe życie!

Regularne uprawianie biegania, to już nie tylko recepta na szczupłą sylwetkę, pośladki ze skały i większe prawdopodobieństwo dobiegnięcia do uciekającego autobusu.
czego potrzeba aby nam sie chcialo
Czytaj dalej

Czego potrzeba, aby nam się chciało?

Motywacja jest podstawą jakiejkolwiek aktywności człowieka, także aktywności fizycznej. To nasz motor, który powoduje, że zaczynamy podejmować określone działania – ruszać się, biegać i trenować.