fbpx
kto wcieli sie w role jessiego owensa 01 01

Kto wcieli się w rolę Jessiego Owensa?

Wygląda na to, że sportowy świat w końcu będzie świadkiem produkcji długo wyczekiwanego  filmu przez fanatyków, nie tylko lekkoatletyki ale sportu w ogóle.

Wygląda na to, że sportowy świat w końcu będzie świadkiem produkcji długo wyczekiwanego  filmu przez fanatyków, nie tylko lekkoatletyki ale sportu w ogóle. Trwają prace nad ekranizacją filmu biograficznego o sportowcu-ikonie, którą niewątpliwie jest Jessie Owens.

Czterokrotny mistrz olimpijski, wielokrotny rekordzista świata zapisał się na kartach historii nie tylko z tytułu niewyobrażalnej ilości krążków, które zdobył. Owens był wielkim sportowcem a przede wszystkim człowiekiem, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Nietuzinkową historie związaną z jego sylwetką postanowiono w końcu zaprezentować na szklanym ekranie.

Obecnie trwają poszukiwania reżysera i głównego aktora. Jednym z pretendentów do zagrania głównej roli jest Anthony Mackie, aktor młodego pokolenia, uczący się fachu od takich gwiazd jak np. Hugh Jackman, znany głównie z X-Men’a. Kolejnym kandydatem do głównej roli jest Ryan Gosling, ostatnimi czasy bardzo popularny po głośnej roli w firmie Drive.

Sam Mackie jest bardzo zaangażowany w powstanie w filmu i ma nadzieję, że główna rola przypadnie właśnie jemu. Jak wiemy, Jessie Owens nie należał do chuderlaków, prezentował typową, umięśnioną sylwetkę sprintera. Ryan Gosling pomimo nienagannej prezencji i wysokich umiejętności scenicznych nie grzeszy posturą. Nieco ironicznie do tego faktu ustosunkował się Anthony Mickie:

”Jeśli Ryan Gosling będzie w stanie przybrać na potrzeby filmu 15 kilogramów masy mięśniowej, to ja tym bardziej zdołam zrzucić kilka kilogramów, aby wcielić się w sylwetkę głównego bohatera”.

Najistotniejszy jest jednak fakt, że ktoś w końcu podjął się trudu zaprezentowania szerokiej publiczności wydarzeń z Berlińskich Igrzysk, z Jessie Owensem w roli głównej…

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
stadion skry w koncu zablyszczy otwarcie w 2012 roku

Stadion SKRY w końcu zabłyszczy, otwarcie w 2012 roku!

Następne
rekordzista i mistrz polski w bieganiu o drzemce

Rekordzista i Mistrz Polski w bieganiu o drzemce

Powiązane artykuły