Silesian Highland Marathon – pierwszy w Polsce maraton wyżynny o charakterze górskim

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Silesian Highland Marathon to pierwszy w Polsce maraton wyżynny o charakterze górskim. Oprócz dystansu maratońskiego w ramach imprezy odbędzie się również Silesian Highland 10KM z ambasadorami SHM, gwiazdami biegów górskich, Bartoszem Gorczycą i Ewą Majer.

Na zawodników czekają jedne z najwyższych wzniesień Wyżyny Śląskiej zlokalizowane w powiecie będzińskim na terenie gmin Mierzęcice, Psary, Bobrowniki oraz Siewierz. Suma podbiegów maratonu wynosi ok. 700 metrów, a biegu na 10 km – ok. 300 metrów. Trasy zostały poprowadzone tak, aby podkreślić górski charakter oraz umożliwić biegaczom intensywny kontakt z przyrodą. Jedynie niewielkie fragmenty prowadzą drogami asfaltowymi. Po wiecej informacji zapraszamy na nasz Fanpage.

silesian-highland-marathon-pierwszy-w-polsce-maraton-wyzynny-o-charakterze-gorskim-02

Podczas biegu uczestnicy będą walczyć z wieloma trudnościami. Obok niełatwego terenu, sporych przewyższeń i możliwych upałów, będą musieli zmieścić się w limitach czasowych narzuconych przez organizatorów. Całkowity limit pokonania trasy maratonu wyniesie 8 godzin, co mówi dużo o skali sportowego wyczynu, jakim jest samo ukończenie biegu.

Centrum imprezy znajduje się w Nowej Wsi, która od pięciu lat gości zawodników podczas Biegu Nowej Wsi. Na trasie Silesian Highland Marathon zawodnicy przebiegną też przez strefy kibica umiejscowione w gminach Bobrowniki i Psary.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

silesian-highland-marathon-pierwszy-w-polsce-maraton-wyzynny-o-charakterze-gorskim-03

Do udziału w zawodach zgłosiło się już ponad 300 zawodników, jednak wciąż można się na nie zapisać. Zgłoszenia internetowe są prowadzone do 24 lipca.  Zapisy będą też przyjmowane w Biurze Zawodów w dniu imprezy, ale wówczas należy się liczyć z wyższymi cenami pakietów.

Najlepsi zawodnicy na obydwu dystansach oprócz pucharów otrzymają nagrody finansowe. Zwycięzcy maratonu w kategoriach kobiet oraz mężczyzn otrzymają 2000, drugie miejsca 1500, a trzecie miejsca 1000 złotych. W biegu na 10 kilometrów najlepsi mogą liczyć na 1000, drugie miejsca na 700, a trzecie na 400 złotych. Nagrody finansowe zostaną przyznane również w kategoriach wiekowych.

silesian-highland-marathon-pierwszy-w-polsce-maraton-wyzynny-o-charakterze-gorskim-04

Patronem honorowym imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę