10. PKO Silesia Marathon – to będzie wyjątkowa edycja!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już za niespełna trzy tygodni spotykamy się na starcie największego maratonu w aglomeracji śląskiej – 10. jubileuszowa edycja PKO Silesia Marathon rusza 7 października z Katowic. Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast, a są nimi: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

To jednocześnie największa impreza biegowa na Śląsku, a także obowiązkowy jesienny start dla wielu biegaczy. 10. PKO Silesia Marathon jako drugi najlepszy maraton w Polsce w 2017 roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem i zrzesza coraz więcej miłośników biegania, od profesjonalnych lekkoatletów po entuzjastów miejskich przebieżek.

Frekwencja nigdy nie była naszym priorytetem, choć bardzo cieszy nas fakt, że w ostatnich latach, rokrocznie biegaczy startujących w naszych zawodach regularnie przybywa. Tym razem wzrost może przekroczyć nawet 45% ubiegłorocznej frekwencji, co doskonale ukazuje, że bieganie to dziś najchętniej wybierana forma ruchu dorosłych Polaków – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

[youtube]eBrx56ihg74[/youtube]

Tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz maratończycy finiszować będą na bieżni nowego Stadionu Śląskiego, który jako największy obiekt lekkoatletyczny w tej części Europy, gwarantuje niezapomniane emocje na mecie!

Muszę przyznać, że w zasadzie od startu cały czas myśli się o takiej mecie. Zaczynając moją przygodę z bieganiem 25 lat temu, nie przypuszczałem, że będzie mi dane kończyć bieg na królewskim dystansie w tak legendarnym miejscu. Finisz na Stadionie Śląskim to niesamowite przeżycie, a doping widowni wyzwala doprawdy wszelkie rezerwy. To trzeba po prostu przeżyć! – mówi Grzegorz Wawrzyczek, ambasador biegu i uczestnik wszystkich 9 edycji Silesia Marathon.

Organizatorom, od 10 lat niezmiennie przyświeca idea „Twój bieg. Twoje zwycięstwo”. Ale PKO Silesia Marathon to nie tylko bieg – to prawdziwie święto biegania, któremu partnerują wspaniała atmosfera, niezapomniane widoki na trasie, a także imprezy towarzyszące, takie jak Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM oraz 13. PKO Silesia Półmaraton. Mamy nadzieję, że trzynastka przyniesie wszystkim uczestnikom szczęście i ten rok również okaże się rekordowy, zarówno pod względem frekwencji biegaczy, jak i ich wyników. Zdecydowanych zapraszamy, niezdecydowanych namawiamy.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

10-pko-silesia-marathon-to-bedzie-wyjatkowa-edycja-01

Dlaczego warto zdecydować się na start w Silesia Marathon?

Od kiedy pamiętam Silesia Marathon zawsze miał na celu przyciągnąć do siebie sympatyków biegania, tworząc atmosferę czegoś wielkiego, ale opartego przede wszystkim na wspólnej pasji i naturalnej potrzebie biegania. Tu nagrodą samą w sobie jest przede wszystkim uczestnictwo w tym wydarzeniu – trasa Silesia Marathon nie należy do najłatwiejszych, ale prowadzona przez prawdziwe perełki Śląska, nie jest monotonna, a tym samym jej trud maleje w obliczu malowniczych widoków – mówi Patrycja Włodarczyk, trzykrotna zwyciężczyni Silesia Marathon wśród kobiet.

Nie zwlekajcie, dołączcie już dziś i bijcie rekordy razem z nami! Zatem: kobiety na start, mężczyźni na start, drużyny na start, rodziny na start…..ruszamy! Zapisy już zostały uruchomione – TUTAJ 

10-pko-silesia-marathon-to-bedzie-wyjatkowa-edycja-03

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę