fbpx
Zapowiedzi imprez

10. PKO Silesia Marathon – to będzie wyjątkowa edycja!

Już za niespełna cztery miesiące spotykamy się na starcie największego maratonu w aglomeracji śląskiej - 10. jubileuszowa edycja PKO Silesia Marathon rusza 7 października z Katowic. Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast, a są nimi: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.
10 pko silesia marathon to bedzie wyjatkowa edycja konkurs 01

Już za niespełna trzy tygodni spotykamy się na starcie największego maratonu w aglomeracji śląskiej – 10. jubileuszowa edycja PKO Silesia Marathon rusza 7 października z Katowic. Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast, a są nimi: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.

To jednocześnie największa impreza biegowa na Śląsku, a także obowiązkowy jesienny start dla wielu biegaczy. 10. PKO Silesia Marathon jako drugi najlepszy maraton w Polsce w 2017 roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem i zrzesza coraz więcej miłośników biegania, od profesjonalnych lekkoatletów po entuzjastów miejskich przebieżek.

Frekwencja nigdy nie była naszym priorytetem, choć bardzo cieszy nas fakt, że w ostatnich latach, rokrocznie biegaczy startujących w naszych zawodach regularnie przybywa. Tym razem wzrost może przekroczyć nawet 45% ubiegłorocznej frekwencji, co doskonale ukazuje, że bieganie to dziś najchętniej wybierana forma ruchu dorosłych Polaków – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

[youtube]eBrx56ihg74[/youtube]

Tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz maratończycy finiszować będą na bieżni nowego Stadionu Śląskiego, który jako największy obiekt lekkoatletyczny w tej części Europy, gwarantuje niezapomniane emocje na mecie!

Muszę przyznać, że w zasadzie od startu cały czas myśli się o takiej mecie. Zaczynając moją przygodę z bieganiem 25 lat temu, nie przypuszczałem, że będzie mi dane kończyć bieg na królewskim dystansie w tak legendarnym miejscu. Finisz na Stadionie Śląskim to niesamowite przeżycie, a doping widowni wyzwala doprawdy wszelkie rezerwy. To trzeba po prostu przeżyć! – mówi Grzegorz Wawrzyczek, ambasador biegu i uczestnik wszystkich 9 edycji Silesia Marathon.

Organizatorom, od 10 lat niezmiennie przyświeca idea “Twój bieg. Twoje zwycięstwo”. Ale PKO Silesia Marathon to nie tylko bieg – to prawdziwie święto biegania, któremu partnerują wspaniała atmosfera, niezapomniane widoki na trasie, a także imprezy towarzyszące, takie jak Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM oraz 13. PKO Silesia Półmaraton. Mamy nadzieję, że trzynastka przyniesie wszystkim uczestnikom szczęście i ten rok również okaże się rekordowy, zarówno pod względem frekwencji biegaczy, jak i ich wyników. Zdecydowanych zapraszamy, niezdecydowanych namawiamy.

10-pko-silesia-marathon-to-bedzie-wyjatkowa-edycja-01

Dlaczego warto zdecydować się na start w Silesia Marathon?

Od kiedy pamiętam Silesia Marathon zawsze miał na celu przyciągnąć do siebie sympatyków biegania, tworząc atmosferę czegoś wielkiego, ale opartego przede wszystkim na wspólnej pasji i naturalnej potrzebie biegania. Tu nagrodą samą w sobie jest przede wszystkim uczestnictwo w tym wydarzeniu – trasa Silesia Marathon nie należy do najłatwiejszych, ale prowadzona przez prawdziwe perełki Śląska, nie jest monotonna, a tym samym jej trud maleje w obliczu malowniczych widoków – mówi Patrycja Włodarczyk, trzykrotna zwyciężczyni Silesia Marathon wśród kobiet.

Nie zwlekajcie, dołączcie już dziś i bijcie rekordy razem z nami! Zatem: kobiety na start, mężczyźni na start, drużyny na start, rodziny na start…..ruszamy! Zapisy już zostały uruchomione – TUTAJ 

10-pko-silesia-marathon-to-bedzie-wyjatkowa-edycja-03

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Biegam i tyję! Dlaczego?
Następny wpis
Renata Pliś i Yared Shegumo złotymi medalistami Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu