fbpx
Zapowiedzi imprez

Wizz Air Katowice Half Marathon przeniesiony na 2021 rok

Do końca mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie dać Wam w tym roku największą nocną imprezę biegową na…
Wizz Air Katowice Half Marathon przeniesiony

Do końca mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie dać Wam w tym roku największą nocną imprezę biegową na Śląsku. W tym momencie wkraczalibyśmy w finalny etap przygotowań, rzeczywistość jednak okazała się nieprzewidywalna i zaskoczyła także i nas. Jesteśmy dopiero na początku swojej drogi budowania zaufania i trwałego wpisania się na mapę biegowych wydarzeń w Polsce. Tym trudniej było nam podjąć decyzję o przyszłości naszego biegu.

Na tę chwilę gotowych do udziału w biegu jest Was 3.500. Zgodnie z dzisiejszym stanem prawnym, nie jest możliwe przeprowadzenie imprezy biegowej o takiej wielkości. Nie mamy też gwarancji uzyskania niezbędnych zgód i pozwoleń na przeprowadzanie wydarzenia w dniu 26 września. Sytuacja z COVID-19, zwłaszcza w naszym regionie, przebiega dynamicznie i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będą kształtowały się ograniczenia w najbliższym czasie. W związku z panującymi ograniczeniami i dużą liczbą osób zapisanych na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, jesteśmy zmuszeni przenieść imprezę na 2021r. Nowy termin to 22 maja 2021.

Wszystkim osobom zapisanym na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon w 2020 r. gwarantujemy przeniesienie opłaty startowej na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon w 2021 r. – jeśli podejmiesz decyzję o przeniesieniu opłaty startowej nasz system automatycznie przeniesie Cię na nową listę startową. W przypadku zmian cen pakietów startowych w kolejnym sezonie, nie poniesiesz dodatkowych opłat.

Formuła biegu w 2021 roku pozostaje bez zmian – planujemy nocną edycję.

Jeśli powyższe rozwiązanie nie jest dla Ciebie atrakcyjne, zgłoś się do nas po zwrot opłaty startowej pisząc maila na adres: [email protected] (wówczas, zgodnie z art. 15zp Ustawy z dnia 2 marca 2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, będziemy realizowali zwroty maksymalnie do 180 dni). Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 września 2020 r.

Będziemy wdzięczni, jeśli z takiej możliwości będziecie korzystać jak najrzadziej, to bardzo ułatwi nam prace nad kolejnymi edycjami biegu.

Chcemy pozostać z Wami w kontakcie i dać Wam możliwość rywalizacji pod szyldem Wizz Air w tym roku, dlatego dla wszystkich chętnych proponujemy udział w biegu wirtualnym Wizz Air Katowice Virtual Race 2020. Każdy uczestnik będzie miał możliwość przebiec zadeklarowany przez siebie dystans 5, 10 lub 21 km we wrześniu tego roku. W dniu 26 września, w terminie kiedy mieliśmy pobiec przez serce Śląska, będziecie mogli się spotkać z nami pod Spodkiem, o szczegółach biegu wirtualnego, cenie i zawartości pakietu, powiadomimy wkrótce. Z pewnością możecie spodziewać się voucherów na loty z naszym głównym partnerem – liniami Wizz Air

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.halfmarathonkce.pl a w razie dodatkowych pytań piszcie do nas: [email protected]

Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami i że wspólnie będziemy tworzyć świetną społeczność zgromadzoną wokół biegu przez serce Śląska. Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia!  

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ASICS reaguje na pandemię. Na rynku debiutuje osłona twarzy dla biegaczy
Następny wpis
Strategiczne kroki w Maratonie Warszawskim. Najważniejszy polski maraton ze wsparciem dwóch sponsorów tytularnych
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu