Pierwszy w Polsce Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się już 10 czerwca w Katowicach! +KONKURS

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W drugą niedzielę czerwca świat biegów zyska zupełnie nowa imprezę, do Polski zawitał bowiem Wizz Air Katowice Half Marathon. Tym samym Katowice dołączyły do takich europejskich miast jak: Budapeszt, Debrecen, Kijów, Sofia, Cluj-Napoca czy Skopje, gdzie od lat organizowane są maratony i półmaratony pod szyldem Wizz Air.

Przedsięwzięcie to zawróci w głowie nie tylko biegaczom, ale i oczaruje mieszkańców, a także zintegruje różne społeczności w duchu sportowego zaangażowania. Wizz Air Katowice Half Marathon to przede wszystkim biegi w samym sercu Śląska: 21,097 km, 5 i 10 km, Nordic Walking (5 km), bieg sztafetowy (4 x 5 km), biegi dla dzieci (200 m, 400 m, 800 m). Ale to także szereg imprez i wydarzeń towarzyszących. Wizz Air Katowice Half Marathon to wydarzenie skierowane do wszystkich ceniących ruch i zdrowy styl życia, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy. Dlatego też już dziś zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi szczegółami oraz do zapisywania się na to jedyne w swoim rodzaju biegowe wydarzenie.

Trasa półmaratonu wzorowana jest na trasie przejazdu kolarzy tour de Pologne. Teraz również Wy-biegacze będziecie mogli podczas swojego startu zobaczyć różne oblicza Katowic oraz poczuć to, co do tej pory zarezerwowane było tylko dla kolarzy. Startujemy spod Spodka, a bieg poprowadzi głównymi ulicami centrum miasta, dosłownie w samym sercu Śląska. Dodatkowo mamy dla Was 6 kilometrów rywalizacji po terenach leśnych, a także wspaniałe ostatnie 3 kilometry biegu wśród tłumów kibiców, kiedy to biec będziecie przez Rynek i Aleję Korfantego. Ale to nie wszystko. Na deser przygotowaliśmy dla Was pół kilometra z górki aż do samej linii mety!

Zapisy trwają

Zapisy na 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 potrwają do 4 czerwca 2018 roku, a opłata startowa uzależniona będzie od kolejności dokonania zgłoszenia. I tak na przykład koszt udziału w półmaratonie mieści się w przedziale 39,00-69,00 złotych, a biegów towarzyszących w 39,00-49,00 złotych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali równie atrakcyjne pakiety startowe, w których znajdą się między innymi vouchery do wykorzystania w liniach lotniczych Wizz Air. Dla zainteresowanych wzięciem udziału w imprezie przygotowano aż trzy tysiące pakietów startowych.

Cała Naprzód – dołóż swoją cegiełkę

Tak będzie wyglądał buff – chusta wielofunkcyjna, z którego dochód przekażemy na rzecz beneficjentów Fundacji Cała Naprzód – Amelii, Oliwii i Pawła. Jeśli jeszcze się nie zapisałeś to w panelu rejestracyjnym znajdziesz opcję dokupienia chusty. Wystarczy ją wybrać, a system DotPay doliczy do opłaty startowej 20 zł. Za członków sztafety zamówienia i płatność wykonuje kapitan. Uiściłeś już opłatę startową, ale nie zamówiłeś chusty? Nic straconego! Odezwij się do Eweliny: ewelina@halfmarathonkce.pl, zgłoś chęć zakupu. Wykonaj przelew na konto „Całej Naprzód” i do Twojego pakietu startowego wpadnie ten piękny, różowy buff.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

pierwszy-w-polsce-wizz-air-katowice-half-marathon-odbedzie-sie-juz-10-czerwca-w-katowicach-konkurs-02

Za 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 stoją trzy podmioty: linie lotnicze Wizz Air, będące sponsorem tytularnym wydarzenia, Miasto Katowice, będące miastem gospodarzem oraz Fundacja „Cała Naprzód” odpowiedzialna za organizację wydarzenia.

Linia lotnicza Wizz Air będąca sponsorem tytularnym imprezy jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 93 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 600 trasach łączących 141 lokalizacji w 44 krajach. Trasa biegu poprowadzi przez serce niemal pięciomilionowego Województwa Śląskiego oraz pierwszej w Polsce metropolii.  Fundacja „Cała Naprzód” jest zwolenniczką aktywnego spędzania czasu. Powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka”. 

Po więcej informacji na temat 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 zapraszamy TUTAJ

UWAGA KONKURS

Kto jeszcze nie ma pakietu na Half Maraton WizzAir, ten właśnie ma szansę wygrać! A wystarczy, że napisze nam, co łączy bieganie i samoloty, bez używania słów: skrzydła, niebo, chmury. Odpowiedzi wpisujcie pod postem do dnia 6.05.2018 a 3 najciekawsze wybierzemy 07.05.2018.

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?