Sportslab i TreningBiegacza.pl we wspólnej akcji

Kiedy 15.03.2015 na naszym blogu ogłosiliśmy akcję: Podejmij wyzwanie – akcja Sportslab.pl oraz TreningBiegacza.pl, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Nasza redakcja została wprost zasypana zgłoszeniami. Wpłynęło niemalże 300 aplikacji od biegaczy z całej Polski, ale także kilka z zagranicy. Zadaliśmy wam jedno pytanie: Dlaczego właśnie Ciebie powinniśmy przygotować do startu w maratonie? Odpowiedzi były różnej długości i treści, począwszy od ” Bo fajne ze mnie ciacho” po prawdziwe eseje o ” wyższości biegania nad innymi sportami”.

Szukaliśmy osób, które są gotowe przepracować najbliższe pół roku pod okiem specjalistów i z dopasowanym do ich indywidualnych możliwości planem treningowym. Po nieprzespanej nocy i wymianie wielu e-maili udało się wyłonić zwycięzców. Pierwotnie miało to być 6 osób, jednakże ostatecznie to grono zostało powiększone o 2 osoby rezerwowe. Tak więc 26.03.2015 ogłosiliśmy, co następuje:

Lista szczęśliwych wybrańców

  • Marek Lewandowski
  • Nicolas Zieliński
  • Jacek Kownacki
  • Marek Hermanowicz – rezerwa
  • Kornelia Stępnicka 
  • Ludwika Modras
  • Paulina Denis
  • Basia Żakowiecka – rezerwa

I tutaj szok. Zaczęły napływać gratulacje dla wybranych osób, życzenia powodzenia itp. Żadnych złośliwości czy pretensji nie odnotowaliśmy. To świadczy o tym, że biegacz to z natury człowiek szczęśliwy i zbyt zabiegany, by zawracać sobie głowę złymi emocjami.

sportslab-i-treningbiegacza-pl-we-wspolnej-akcji-0120150328-0075

Z naszymi wybrańcami spotkaliśmy się osobiście 28.03.2015 w Warszawie w Centrum Diagnostyki Sportowej Sportslab. Tutaj zostali po raz pierwszy, pod okiem specjalistów, poddani kompleksowym badaniom wydolnościowym. To na podstawie tych badań nasz redakcyjny trener Paweł Grzonka, przygotował indywidualne plany treningowe dla biegaczy.

Sprawdź produkty w naszym sklepie!

sportslab-i-treningbiegacza-pl-we-wspolnej-akcji-0120150328-0079

Krótki rys postaci naszych szczęśliwców

sportslab-i-treningbiegacza-pl-we-wspolnej-akcji-0120150328-0034

Marek Lewandowski

Rocznik 88.  Pracuje jako host na różnego rodzaju eventach, konferencjach itp., a w sezonie letnim to instruktor ogólno sportowy. Biegać zaczął w gimnazjum, gdy wstąpił do sekcji lekkoatletycznej. Na trasie preferuje towarzystwo innych biegaczy.

Badania w Warszawie dały mu ” w kość “, co pozwoliło na uzmysłowienie sobie, ile pracy przed nim. Chociaż wykonywana praca nie sprzyja systematycznym treningom, to osoba trenera Pawła Grzonki tę regularność wymusza – nikt nie mówił, że będzie lekko. Służbowe wyjazdy wykorzystuje do pozawania nowych tras biegowych. 

Nicolas Zieliński

Człek bardzo młody – 1993. Na co dzień prowadzi internetowy sklep zoologiczny. Pasją do biegania zaraził się od rodziców. Zdążył się nam pochwalić, że być może w kwietniu w jego rodzinie będzie już czterech maratończyków.

Badania w Sportslab ocenia bardzo pozytywnie. Dr Szczepan profesjonalnie ukierunkował jego plany. Praca z osobistym planem treningowym sprawia, że samopoczucie jest na najwyższym poziomie, a forma razem z ambicjami z dnia na dzień rośnie. 

Jacek Kownacki

Jacek to najstarszy z naszej drużyny – urodzony w 1972 roku. Prowadzi firmę i jest dumnym tatą dwóch synów, z czego jednego już nauczył biegać, a z drugim trenuje chodzenie. Zaczął biegać trzy lata temu, gdy waga niebezpiecznie zaczęła wskazywać 90kg. Od tego czasu forma poszła w górę, a waga w dół. Ma za sobą cztery półmaratony – gratulujemy.

Testy wytrzymałościowe poleca wszystkim biegaczom. Pomogły mu w ułożeniu osobistych planów treningowych, dzięki temu są one indywidualnie dostosowane do jego możliwości.

Marek Hermanowicz

Rocznik 1986. Pracuje jako operator maszyn i jest całkowicie zakochany w pieciomiesięcznej Zosi. Impuls do biegania przyszedł z ….wagą 118 kg. Preferuje samotność biegacza, ale jak sam twierdzi, sobotnie bieganie ze znajomymi też jest fajne. Stać go na wiele, począwszy od zrzucenia 38 kg, a kończąc na wygranej w ultramaratonie ” Setka z hakiem”.

Jest zadowolony z wyników badań w Sportslab. Mógł w końcu zobaczyć, na co tak naprawdę go stać i na jakim poziomie wytrenowania jest jego organizm. Treningi z osobistymi planami dużo zmieniły w dotychczasowym bieganiu – ale jak to mówią, żeby biegać więcej, trzeba zacząć biegać mniej.

Kornelia Stępnicka

Kobietom wieku się nie wypomina, ale dla naszych pań zrobimy wyjątek. Otóż Kornelia urodziła się w 1992 roku. Biegać zaczęła trzy lata temu z grupą biegową i tak jej super szło, że poznała tam miłość swojego życia – swoja drogą redakcja by poszła na jakieś wesele. Lubi biegać w grupie, a ciężkie crossowe ścieżki są dla niej stworzone. Ukończyła Maraton Komandosa – lepiej tej pani w niczym nie zawinić.

Przekonała się po badaniach, że są one stworzone nie tylko dla zawodowców ale też  dla amatorów. Wszystko po to, by bieganie dawało jak największą satysfakcję. Tak bardzo boi się tego “co powie trener”, że nawet jej przez głowę myśl nie przejdzie, by odpuścić trening. Dzięki temu notuje wzrost formy i samopoczucia.

sportslab-i-treningbiegacza-pl-we-wspolnej-akcji-0120150328-0022

Ludwika Modras

Rocznik1993. Obecnie jest na trzecim roku Politechniki Krakowskiej. Biega od niedawna, ale już ma na swoim koncie  kilka udanych startów, m.in. Półmaraton Marzanny.  Biega sama, biega w grupie, jeździ na rowerze  i na rolkach.

Testy w Sportslab usystematyzowały jej wiedzę o : I zakres, II zakres, Vo2max itd. A to pozwoliło na zamianę “szalonych biegów” w profesjonalnie prowadzone treningi pod okiem Pawła Grzonki.

Paulina Denis

Urodzona w 1993 roku. Obecnie pracuje, a od września zaczyna studia magisterskie. Jak zaczęła biegać? No cóż, po jednym treningu stwierdziła, że to jest to i tak się zaczęło. Najczęściej biega w grupie, co daje jej motywację i chęć do działania. Marzy o zdobyciu Korony Maratonów Polskich – nie widzimy żadnych przeciwwskazań pani Paulino.

Wyniki badań wykazały, co powinna poprawić, nad czym popracować, a co udoskonalić. Bardzo dobra współpraca z naszym redakcyjnym trenerem Pawłem daje rezultaty – forma rośnie.

sportslab-i-treningbiegacza-pl-we-wspolnej-akcji-0120150328-0040

Basia Żakowiecka

Urodzona w 1983 roku. Pracuje przed komputerem, tak więc bieganie to świetne uzupełnienie mało aktywnej fizycznie  pracy zawodowej. Biega od zawsze, ciągle i wciąż, bo jak twierdzi, forma się sama nie zrobi. Treningi samotne i w gronie znajomych, leśne ścieżki lub inne okoliczności przyrody – najważniejsze to pobiegać. Ma na swoim koncie m.in. maraton, półmaraton, triatlon.

Według Basi badania wydolnościowe to bardzo wartościowa wiedza o sobie samym – redakcja przychyla się do tego wniosku. Jest bardziej zmotywowana do ćwiczeń, bo ćwiczy mądrzej i każdy trening ma jakiś cel przed jego rozpoczęciem. 

Grupa 8 osób których łączy wspólna pasja – bieganie. Mimo początkowych obaw  i stresu, okazało się, że bardzo szybko się “dogadali”. Mają zaplanowane spotkania na imprezach biegowych, co stanowi taką wartość dodaną akcji Sportslab.pl i TreningBiegacza.pl. Życzymy powodzenia.