fbpx
rolowanie w pieciu krokach czyli krotka instrukcja rolowania z blackroll 06

Rolowanie w pięciu krokach, czyli krótka instrukcja rolowania z Blackroll

Na pierwszy rzut oka ta piankowa rolka wydaje się być zabawnym gadżetem, ale już po pierwszym zastosowaniu, nawet największy sceptyk przekona się do słuszności jej posiadania. Wspomaga wzrost gibkości, mobilności i wydajności układu mięśniowego, zapobiega bólom mięśniowym i pomaga uniknąć typowych kontuzji i uszkodzeń mięśni w skutek przetrenowania, wspomaga regenerację mięśni i wzrost krążenia krwi, polepsza posturę poprzez pracę nad balansem, a także wzmacnia mięśnie głębokie.

Na pierwszy rzut oka ta piankowa rolka wydaje się być zabawnym gadżetem, ale już po pierwszym zastosowaniu, nawet największy sceptyk przekona się do słuszności jej posiadania. Wspomaga wzrost gibkości, mobilności i wydajności układu mięśniowego, zapobiega bólom mięśniowym i pomaga uniknąć typowych kontuzji i uszkodzeń mięśni w skutek przetrenowania, wspomaga regenerację mięśni i wzrost krążenia krwi, polepsza posturę poprzez pracę nad balansem, a także wzmacnia mięśnie głębokie. 

Oto pięć podstawowych figur automasażu z rolką, które możesz wykonać samodzielnie w domu:

  1. Rolowanie łydki

Podłuż Blackroll pod jedną łydką, następnie umieść dłonie blisko pośladków i podnieś ciężar ciała na rękach. Powoli zacznij przesuwać się do przodu i do tyłu rozmasowując całą powierzchnię łydki. Zwróć uwagę na to, aby Twoja łydka była rozluźniona, a stopa swobodnie opadała do przodu w celu uzyskania efektu masażu. Wykonaj 8-10 powolnych powtórzeń przesuwając łydkę po rolce tam i z powrotem.

rolowanie-w-pieciu-krokach-czyli-krotka-instrukcja-rolowania-z-blackroll-01

  1. Rolowanie tyłu uda

Podłuż Blackroll pod tył jednego uda i przełóż drugą nogę z góry dociążając nogę rolowaną. Powoli zacznij się przesuwać do przodu i do tyłu rozmasowując całą powierzchnię uda. Wykonaj 8-10 powolnych powtórzeń przesuwając udo od kolana aż do pośladka, rozluźniając tylną część uda po całej jej powierzchni. 

rolowanie-w-pieciu-krokach-czyli-krotka-instrukcja-rolowania-z-blackroll-02

  1. Rolowanie boku uda (pasma biodrowo-piszczelowego)

Podłuż rolkę pod zewnętrzny bok uda i podeprzyj się dwoma rękami z przodu. Nogę, która nie spoczywa na rolce ugnij w kolanie i przełóż do przodu, podpierając na niej ciężar swojego ciała. Zwróć uwagę, aby noga, która jest rolowana była rozluźniona. Zacznij się przesuwać na rolce od kolana, aż do biodra. Wykonaj 8-10 powtórzeń w górę i dół uda.

rolowanie-w-pieciu-krokach-czyli-krotka-instrukcja-rolowania-z-blackroll-03

  1. Rolowanie przodu uda

Podłuż Blackroll pod przód jednego uda i podeprzyj ciężar ciała na łokciach. Pamiętaj, aby utrzymać prawidłową linię kręgosłupa poprzez przyciągnięcie pępka do kręgosłupa i utrzymanie napięcia brzucha. Noga swobodnie spoczywa na rolce. Zacznij delikatnie przesuwać się na rolce od kolana, aż do biodra. Wykonaj 8-10 powolnych powtórzeń.

rolowanie-w-pieciu-krokach-czyli-krotka-instrukcja-rolowania-z-blackroll-04

  1. Rolowanie pleców

Podłuż Blackroll pod plecy i swobodnie połóż się na środku rolki. Delikatnie napnij mięśnie brzucha nie pozwalając ciału opaść na podłoże. Przełóż ręce za głowę. Ugnij nogi w kolanach i za ich pomocą zacznij się przesuwać na rolce w górę i dół pleców. Wykonaj 8-10 komfortowych przesunięć od odcinka lędźwiowego, aż po sam kark.

rolowanie-w-pieciu-krokach-czyli-krotka-instrukcja-rolowania-z-blackroll-05

Zasada podstawowa: rolujemy się bardzo wolno, ciągiem przesuwając masowaną cześć ciała od początku do samego końca, bardzo wolno. Jak byśmy wyobrazili sobie plastikową torebkę śniadaniową z zamkiem ZIP, którą zamykamy przesuwając palcami od początku do końca. Siłę nacisku kontrolujemy sami, dociskając mocniej tam gdzie czujemy, że jest to potrzebne. 

Aby dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z rolek wejdź na kanał youtube

Więcej informacji o produktach szukaj na: www.blackroll.com.pl

Informacje o kursach na międzynarodowego trenera Blackroll tutaj

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
r2v2 stabilizacja najwyzszej klasy od compressport 02

R2V2 - stabilizacja najwyższej klasy od Compressport

Następne
rolowanie kregoslupa z blackroll 01

​Rolowanie kregosłupa z Blackroll

Powiązane artykuły

premiera nowych gel nimbus 20 platinum od asics 01
Czytaj dalej

Premiera nowych GEL-NIMBUS 20 Platinum od ASICS

Równo w południe, 20 lutego oficjalne światło dzienne ujrzała limitowana wersja jednego z najważniejszych modeli biegowych w historii: GEL-NIMBUS 20. Wykorzystując okrągłe urodziny jednej ze swoich legend, ASICS zaprezentował szerokiej widowni swoich nowych Ambasadorów Ruchu, przedstawił nową aparaturę służącą do perfekcyjnego doboru obuwia oraz zabrał wszystkich obecnych w podróż po kampanii I MOVE ME.
wzrok
Czytaj dalej

Spiesz się! Ostatnie dni niższej opłaty startowej!

Już tylko do niedzieli, 30 września, można skorzystać z niższej opłaty startowej za udział w 1. Rodzinnym Biegu Czas Na Wzrok, organizowanym z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel: pomoc podopiecznym domów dziecka. Organizator przekaże tyle par okularów korekcyjnych, ilu biegaczy zarejestruje się na Bieg Główny.
jesien na start biegowe nowosci od compressport 01
Czytaj dalej

Jesień na start – biegowe nowości od Compressport

Co zrobić, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza – zrezygnować z kolejnego treningu? Nie ma mowy! O formę należy dbać przez cały rok nawet, jeśli przychodzą chłodniejsze dni. Bieganie w takich warunkach wymaga dokładnego przygotowania pod względem sprzętowym.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM