IFM SUMMIT – pierwsza w Polsce konferencja sportowa poświęcona zagadnieniu efektywnego treningu i regeneracji.

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

IFM SUMMIT – pierwsza w Polsce konferencja sportowa poświęcona zagadnieniu efektywnego treningu i regeneracji. Dlaczego każdy biegacz powinien wziąć w niej udział? Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych już ponad 22% Polaków uprawia jogging. Ludzie biegają by schudnąć, poprawić kondycję i samopoczucie, mierzyć się z innymi podczas masowych biegów, których w Polsce organizuje się każdego roku już ponad dwa tysiące.

Wzrost popularności tej dyscypliny sprawił, że co raz częściej mówi się o konieczności prawidłowego przygotowania do takiego wysiłku. Każdy biegacz narażony jest na liczne kontuzje, będące najczęściej skutkiem nawarstwiających się przeciążeń, wynikających z niedostatecznej mobilności, dysbalansu mięśniowo-powięziowego czy braku odpowiedniej regeneracji). Jak rozpoznać przyczynę swoich problemów, a przede wszystkim co zrobić aby je rozwiązać? Co zmienić w swoim treningu, na co zwrócić uwagę, żeby aktywność jaką wykonujemy, przynosiła korzyści a nie szkody? Jak skutecznie radzić sobie z powstałymi już kontuzjami, oraz dlaczego trening siłowy jest potrzebny. Na te i wiele innych pytań odpowiedzą światowej klasy specjaliści podczas konferencji IFM SUMMIT.

ifm-summit-pierwsza-w-polsce-konferencja-sportowa-poswiecona-zagadnieniu-efektywnego-treningu-i-regeneracji-02

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25.06. 2017 roku w obiektach dydaktyczno-sportowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematyka konferencji w całości będzie poświęcona zagadnieniom takim jak mobilność, zwiększenie efektywności treningu poprzez diagnostykę i umiejętność rozpoznawania problemu, rozsądne budowanie siły i regeneracja. Podczas dwóch dni wydarzenia odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, podczas których zaproszeni prelegenci będą dzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, zdobywaną przez lata pracy z zawodowymi sportowcami. Każdy z nich ma na swoim koncie autorskie programy treningowe i regeneracyjne.

Głównym gościem wydarzenia będzie dr Kelly Starrett, autor takich bestsellerów jak „Bądź sprawny jak lampart, czy „Gotowy do biegu”, twórca innowacyjnych programów treningowych, który swoim rewolucyjnym podejściem do możliwości i potencjału ludzkiego ciała zaraził miliony zawodników, trenerów i amatorów sportu.

Dlaczego jest to wydarzenie dla każdego, kto chce trenować świadomie i odpowiedzialnie?

Poprawa motoryki, mającej bezpośredni wpływ na technikę biegania, może znacząco wpłynąć   na wzrost wyników sportowych i ograniczyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlatego też każdy kto uprawia jogging, nawet amatorsko, powinien poznać znaczenie mobilności. Wiedza zdobyta podczas wykładów i warsztatów pomoże uczestnikom radzić sobie z przyczynami ich najczęstszych dolegliwości. Pozwoli przeprowadzić ocenę funkcjonalną oraz wykorzystać techniki mobilizacyjne by pozbyć się nadmiernego napięcia i zwiększyć zakres ruchu w stawach. Zaproszeni prelegenci odpowiedzą na pytania jak przywracać ciało do optymalnej formy i przyspieszać jego regenerację, jak dbać o mobilność układu ruchu i zapobiegać urazom.

Wejdź na stronę ifm-summit.pl, kup bilet i spotkaj się z najlepszymi specjalistami nurtu mobility. Weź udział w inspirujących wykładach i warsztatach – zrozum swoje ciało oraz dowiedz się jak trenować mądrze i efektywnie.