fbpx
ifm 02

IFM SUMMIT – pierwsza w Polsce konferencja sportowa poświęcona zagadnieniu efektywnego treningu i regeneracji.

Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych już ponad 22% Polaków uprawia jogging. Ludzie biegają by schudnąć, poprawić kondycję i samopoczucie, mierzyć się z innymi podczas masowych biegów, których w Polsce organizuje się każdego roku już ponad dwa tysiące.

IFM SUMMIT – pierwsza w Polsce konferencja sportowa poświęcona zagadnieniu efektywnego treningu i regeneracji. Dlaczego każdy biegacz powinien wziąć w niej udział? Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych już ponad 22% Polaków uprawia jogging. Ludzie biegają by schudnąć, poprawić kondycję i samopoczucie, mierzyć się z innymi podczas masowych biegów, których w Polsce organizuje się każdego roku już ponad dwa tysiące.

Wzrost popularności tej dyscypliny sprawił, że co raz częściej mówi się o konieczności prawidłowego przygotowania do takiego wysiłku. Każdy biegacz narażony jest na liczne kontuzje, będące najczęściej skutkiem nawarstwiających się przeciążeń, wynikających z niedostatecznej mobilności, dysbalansu mięśniowo-powięziowego czy braku odpowiedniej regeneracji). Jak rozpoznać przyczynę swoich problemów, a przede wszystkim co zrobić aby je rozwiązać? Co zmienić w swoim treningu, na co zwrócić uwagę, żeby aktywność jaką wykonujemy, przynosiła korzyści a nie szkody? Jak skutecznie radzić sobie z powstałymi już kontuzjami, oraz dlaczego trening siłowy jest potrzebny. Na te i wiele innych pytań odpowiedzą światowej klasy specjaliści podczas konferencji IFM SUMMIT.

ifm-summit-pierwsza-w-polsce-konferencja-sportowa-poswiecona-zagadnieniu-efektywnego-treningu-i-regeneracji-02

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25.06. 2017 roku w obiektach dydaktyczno-sportowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematyka konferencji w całości będzie poświęcona zagadnieniom takim jak mobilność, zwiększenie efektywności treningu poprzez diagnostykę i umiejętność rozpoznawania problemu, rozsądne budowanie siły i regeneracja. Podczas dwóch dni wydarzenia odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, podczas których zaproszeni prelegenci będą dzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, zdobywaną przez lata pracy z zawodowymi sportowcami. Każdy z nich ma na swoim koncie autorskie programy treningowe i regeneracyjne.

Głównym gościem wydarzenia będzie dr Kelly Starrett, autor takich bestsellerów jak „Bądź sprawny jak lampart, czy „Gotowy do biegu”, twórca innowacyjnych programów treningowych, który swoim rewolucyjnym podejściem do możliwości i potencjału ludzkiego ciała zaraził miliony zawodników, trenerów i amatorów sportu.

Dlaczego jest to wydarzenie dla każdego, kto chce trenować świadomie i odpowiedzialnie?

Poprawa motoryki, mającej bezpośredni wpływ na technikę biegania, może znacząco wpłynąć   na wzrost wyników sportowych i ograniczyć ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlatego też każdy kto uprawia jogging, nawet amatorsko, powinien poznać znaczenie mobilności. Wiedza zdobyta podczas wykładów i warsztatów pomoże uczestnikom radzić sobie z przyczynami ich najczęstszych dolegliwości. Pozwoli przeprowadzić ocenę funkcjonalną oraz wykorzystać techniki mobilizacyjne by pozbyć się nadmiernego napięcia i zwiększyć zakres ruchu w stawach. Zaproszeni prelegenci odpowiedzą na pytania jak przywracać ciało do optymalnej formy i przyspieszać jego regenerację, jak dbać o mobilność układu ruchu i zapobiegać urazom.

Wejdź na stronę ifm-summit.pl, kup bilet i spotkaj się z najlepszymi specjalistami nurtu mobility. Weź udział w inspirujących wykładach i warsztatach – zrozum swoje ciało oraz dowiedz się jak trenować mądrze i efektywnie.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
adidas ultraboos x buty stworzone specjalnie dla kobiet 02

adidas Ultra Boost X - buty stworzone specjalnie dla kobiet

Następne
avon kontra przemoc biegnij w garwolinie zapisy uruchomione 01

Avon kontra przemoc – biegnij w Garwolinie - zapisy uruchomione

Powiązane artykuły

dobre buty do biegania co to znaczy 1
Czytaj dalej

Dobre buty do biegania – co to znaczy?

Powinieneś wiedzieć, że pierwsza rzecz, która ma znaczenie przy wyborze butów treningowych i ewentualnie startowych, to nawierzchnia i teren w którym przyjdzie ci najczęściej w nich biegać.
wczesnowiosenne bieganie z marka compressport 02
Czytaj dalej

Wczesnowiosenne bieganie z marką Compressport

Dobry zawodnik nie zraża się niesprzyjającą pogodą – dobry zawodnik rusza na trening nawet w chłodny dzień! Jak wiadomo, bieganie latem sprawia nam dużo więcej przyjemności, jednak szlifowanie formy musi trwać cały rok. Umówmy się, że chęci mogą być, ale czasem brakuje zaplecza.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM