fbpx
SOHO4171

22. Poznań Maraton — Kto powalczy o zwycięstwo?

Faworytów do zwycięstwa w 22. Poznań Maratonie poznaliśmy podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Nie zabrakło również najważniejszych informacji na temat utrudnień w ruchu podczas niedzielnego biegu.

SOHO4186

Zawodnicy i zawodniczki z Kenii, Etiopii, Erytrei mogą powalczyć o zwycięstwo w Poznaniu. Na starcie nie zabraknie również czołowych reprezentantów naszego kraju. Dla polskich biegaczy dodatkową stawką jest rywalizacja w PZLA Mistrzostwach Polski. Kilkoro uczestników tegorocznego biegu legitymuje się życiówkami lepszymi od rekordu Poznań Maratonu.

Wiem, jak smakuje brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski, ale tego złotego jeszcze nie mam. To jest bardzo dobry sezon w moim wykonaniu, przyjechałem sprawdzić swoją formę oraz jak biega się Maraton po 8 tygodniach od ostatniego występu na tym dystansie – powiedział na konferencji Adam Nowicki. Polak jest jednym z głównych pretendentów do wygranej w Poznaniu.

1

Międzynarodowa obsada i dobra frekwencja cieszy przedstawicieli Miasta. Na niespełna tydzień przed startem chęć uczestnictwa w Poznań Maratonie zgłosiło ponad 4700 osób. 

Cieszy nas dużo większa liczba uczestników niż w zeszłym roku. Na starcie pojawią się zawodnicy z 35 państw, z każdego kontynentu prócz Antarktydy. W roku Pawła Edmunda Strzeleckiego, który zwiedził właśnie te kontynenty, uhonorujemy tego wielkiego podróżnika na medalu 22. Poznań Maratonu – mówił zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

Sporo chętnych zapisało się na imprezy towarzyszące: Pho3nix Kids Maraton, bieg Poznań Five. Spodziewamy się także, jak co roku, dużej frekwencji na targach Poznań Run Expo oraz strefie aktywności, które zagoszczą w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 20-22 października. 

SOHO4112

Utrudnienia w ruchu

Obszerną część konferencji poświęcono utrudnieniom w ruchu. Przedstawiciele policji zaapelowali o zwracanie uwagi na oznakowanie trasy maratonu. Tablice informujące o utrudnieniach pojawią się na poznańskich ulicach na kilka dni przed biegiem. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych oraz zachęcił do zwracania na komunikaty głosowe, które będą emitowane w środkach komunikacji miejskiej.

Przed maratonem oraz w czasie jego trwania będzie działała infolinia udzielająca informacji na temat utrudnień w ruchu. Pod numerem telefonu 502 622 438 nasz koordynator poinformuje, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu maratonu).

Godziny pracy koordynatora:

    19.10.2022 w godz. 16:00 – 22:00

    20.10.2022 w godz. 16:00 – 23:00

    21.10.2022 w godz. 10:00 – 23:00

    22.10.2022 w godz. 07:00 – 15:00

Informacje można również uzyskać pisząc e-mail na adres: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl. Odpowiedzi na zapytania wysłane na ten adres mogą przychodzić z opóźnieniem. Dodatkowo w październiku na temat utrudnień będzie udzielała infolinia Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Działa ona w godz. 7:30 – 20:00.

Ułatwieniem dla poznaniaków będzie także interaktywna mapa miasta przygotowana przez spółkę Poznańskie Inwestycje miejskie. W niedzielę 22 października uwzględnione na niej zostaną wszelkie zmiany w organizacji ruchu. Mapa będzie na bieżąco aktualizowana i po wznowieniu ruchu na poszczególnych odcinkach trasy maratonu pokaże, w których częściach miasta utrudnienia przestały obowiązywać. 

Zebrane informacje na temat poruszania się po Poznaniu w dniu maratonu są dostępne pod adresem: https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Czyż można wymarzyć sobie lepsze warunki do testów Salomon Thundercross?

Salomon Thundercross w starciu z Tatrami i… szeroką stopą

Następne
22PM Motywator poznan five

Poznań Five, czyli bieg na 5 km z gwiazdami

Powiązane artykuły

raciborz 01
Czytaj dalej

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz dla Wiktorii i Jurka

Osoby, które będą chciały zdobyć brakującą część medalu, a nie dadzą rady przebiec dystans półmaratonu, będą mogły otrzymać ją finiszując w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do pokonania będzie jedyne 2,109 km ulicami miasta. Dodatkowo bieg będzie miał akcent charytatywny na rzecz Wiktorii i Jurka z Raciborza.
badz numerem 1 dzieki akcji biegamdobrze 02
Czytaj dalej

Bądź numerem 1 dzięki akcji #BiegamDobrze!

Wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcą wyróżnić się na trasie 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego! Fundacja „Maraton Warszawski” wystawiła na aukcję „jedynkę”, czyli najbardziej prestiżowy numer, z którym można wystartować w biegu. Dochód organizatorzy przeznaczą na cele charytatywne, a zwycięzca będzie mógł wyruszyć na trasę biegu z pierwszej linii, razem z elitą.