fbpx
rolowanie kregoslupa z blackroll 01

​Rolowanie kregosłupa z Blackroll

Kręgosłup przeciążamy m.in. poprzez codzienną pracę w pozycji siedzącej lub niewłaściwie i zbyt intensywne trenowanie na siłowni czy bieżni. Niezależnie od stylu życiu, na dolegliwości bólowe okolic kręgosłupa pracujemy latami, stale powtarzając dane czynności fizyczne nieprawidłowo, i to w sposób często nieświadomy.

Kręgosłup przeciążamy m.in. poprzez codzienną pracę w pozycji siedzącej lub niewłaściwie i zbyt intensywne trenowanie na siłowni czy bieżni. Niezależnie od stylu życiu, na dolegliwości bólowe okolic kręgosłupa pracujemy latami, stale powtarzając dane czynności fizyczne nieprawidłowo, i to w sposób często nieświadomy.

Regularnie przeciążane pleców i okolic kręgosłupa może doprowadzić do utworzenia się tzw. mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, które objawiają się nadwrażliwością dotykową. Zwiększone napięcie oznacza gorsze odżywianie tkanki, upośledzone krążenie krwi, a tym samym niedotlenienie danego mięśnia. Punkty spustowe w efekcie przyczyniają się do zaburzonej pracy całego mięśnia, uczucia sztywności i ograniczenia ruchu w stawach. 

Co możemy dla siebie zrobić?

Ważne, aby jak najwcześniej rozpocząć działania prewencyjne, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Regularne masowanie przeciążonych partii mięśniowych przywraca prawidłowe ukrwienie i wzmacnia elastyczność mięśnia. Jeśli nie stać nas na regularne wizyty w gabinecie fizjoterapeuty, to rolki do masażu doskonale spełnią rolę „prywatnego masażysty” w zaciszu domowym. Dzięki rolowaniu systematycznie usprawnimy powięź oraz rozluźnimy napięcie mięśniowe w całym organizmie.

Rolowanie mięśni kręgosłupa

W tym przypadku wykorzystujemy rolki gładkie. Kładziemy się na rolce pamiętając, aby w trakcie rolowania utrzymywać napięcie mięśni brzucha. Skutecznym i odpowiednio zaprojektowanym przyrządem do szczegółowego masażu kręgosłupa są połączone ze sobą dwie kulki, tak zwany Blackroll Duoball. Każda z piłek przeciąga pasmo mięśni wzdłuż kręgosłupa odciążając i nie naruszając dysków oraz kręgów. Duoball większy, do odcinka lędźwiowego i piersiowego (12 cm), dogłębniej i precyzyjnie trafia w prostowniki kręgosłupa gwarantując intensywne jego rozluźnienie. Przy dużym napięciu i bólu możemy rolować się podpierając na przedramionach lub precyzyjne rolować odcinek piersiowy i lędźwiowy. Rolowanie możemy również wykonać przy ścianie.

[youtube]xVc6hbE_wZ0[/youtube]

Rolowanie mięśni karku i szyi

Do rozluźniania mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa wykorzystujemy Duoball mniejszy (8 cm). Podobnie jak w przypadku mięśni kręgosłupa piersiowego opieramy się o ścianę układając Duoball na mięśniach przykręgosłupowych. Rolowanie wykonujemy przesuwając się w górę i w dół:

[youtube]f3ExIWM8oWA[/youtube]
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
rolowanie w pieciu krokach czyli krotka instrukcja rolowania z blackroll 06

Rolowanie w pięciu krokach, czyli krótka instrukcja rolowania z Blackroll

Następne
5 powodow dla ktorych warto sie rolowac z komentarzem eksperta michala dachowskiego 01

5 powodów, dla których warto się rolować - z komentarzem eksperta Michała Dachowskiego

Powiązane artykuły

rolowanie kregoslupa 03
Czytaj dalej

Rolowanie kregosłupa

Kręgosłup przeciążamy m.in. poprzez codzienną pracę w pozycji siedzącej lub niewłaściwie i zbyt intensywne trenowanie na siłowni czy bieżni. Niezależnie od stylu życiu, na dolegliwości bólowe ...