fbpx
Relacje

​Relacja z II Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego

Druga edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego odbyła się 25 czerwca 2016 r. w gorącą sobotę. W wydarzeniu organizowanym przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży wystartowało około 600 zawodników. Pomimo afrykańskiego upału, który znacznie utrudniał bieg, zawodnicy ruszyli równo o 10:00 na znak Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna – Kazimierza Jańczuka, który zakomunikował start za pomocą wystrzału z pistoletu startowego.
relacjaz ii biegu konstancinskim im piotra nurowskiego 01

Druga edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego odbyła się 25 czerwca 2016 r. w gorącą sobotę. W wydarzeniu organizowanym przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży wystartowało około 600 zawodników. Pomimo afrykańskiego upału, który znacznie utrudniał bieg, zawodnicy ruszyli równo o 10:00 na znak Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna – Kazimierza Jańczuka, który zakomunikował start za pomocą wystrzału z pistoletu startowego. 

Dla upamiętnienia postaci Piotra Nurowskiego

Zawodnicy pobiegli upamiętniając imię Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Dzięki fantastycznej postawie i walce na trasie w gorącej atmosferze, biegacze stali się żywym przykładem tego, jak ważne jest  krzewienie idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych.

Startujących byłoby znacznie więcej, ponieważ swój udział w biegu potwierdziło ponad 700 osób. W obawie o zdrowie niektórzy postanowili tylko kibicować i spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w miasteczku biegacza, relaksując się w poszczególnych strefach Sponsorów i Partnerów wydarzenia. Zapraszamy na nasz Fanpage – zdjęcia, emocje, wspomnienia…

Nasi zwycięzcy

Na mecie zameldowało się 570 biegaczy. Zawodnikiem, który pierwszy ukończył bieg, był Ukrainiec Okseniuk Sergii reprezentujący klub MK Luchesk-LKB Rudnik, osiągając czas 00:31:27, zarazem ustanawiając nowy rekord trasy. Honoru Polski bronił Krzysztof Wasiewicz, pochodzący z Piaseczna, z klubu Kondycja. Konkurował z zawodnikiem zza granicy do samego końca, finalnie wbiegając na metę drugi o czasie 00:32:16. Na trzecim miejscu zameldował się kolega z ukraińskiego klubu Sergiego, Holownytskyy Oleksandr, notując czas 00:33:16. 

Kolejni zawodnicy, którzy otrzymali nagrody w kategorii OPEN to Fiskowicz Siergiej, finiszujący w czasie 00:33:24, Buczak Rafał notujący czas 00:33:57 oraz Pyszel Florian kończący bieg  w czasie 00:34:10. 

Najszybszymi kobietami okazały się zawodniczki z tego samego klubu, co Panowie Okseniuk Serii oraz Holownytskyy Oleksandr. Reprezentantka LKB Rudnik, Fiskowicz Lilia pierwsza zameldowała się na mecie, osiągając czas 00:35:37. Druga o czasie 00:37:08 była Nemchenko Maryna, a chwilę po niej bieg ukończyła Smovzenko Olesia, finiszując w czasie 00:37:24

Kolejne trzy kobiety nagrodzone w kategorii open, to Raita Oksana z czasem 00:37:24, Tekień Joanna z czasem 00:41:21 oraz Peret Elżbieta z czasem 00:41:46

Zawodnicy z Ukraińskiego klubu LKB Rudnik wyraźnie zdominowali II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Ich przyjazd świadczy o tym, że corocznie organizowane wydarzenie w małym Konstancinie pod Warszawą, stało się rozpoznawalną, międzynarodową imprezą biegową.

Wśród startujących znalazły się Gwiazdy telewizji oraz znani sportowcy. W licznym gronie na starcie stawili się aktorzy ATM Grupa. Ich głównym przedstawicielem był pilot trasy – Karol Strasburger, który w pięknym, czerwonym Ferrari pilotował bieg. W zespole ATM Grupa byli m.in. Michał Czernecki, Maciej Mikołajczyk, Adam Adamonis, Bartłomiej Topa, Julia Pogrebińska, znani z seriali: Pierwsza Miłość, Strażacy, Wataha. Na czele teamu biegł osobiście Prezes ATM Grupa Andrzej Muszyński. Zieloną trasę pokonali też uznani na arenie międzynarodowej sportowcy: Zalech Monika, Fiskowicz Lilia, Wardak Grzegorz, Turkowski Tomasz oraz Dąbrowski Norbert.

Mimo upalnego dnia, zawodnicy nie cierpieli na brak wody, ponieważ Organizatorzy zadbali o to, by na trasie oraz w miasteczku biegacza Strażacy rozstawili wiele kurtyn wodnych, dodatkowo uatrakcyjniając wydarzenie.

Sponsor imprezy Żywiec Zdrój zapewnił wodę w wielu punktach zlokalizowanych na trasie biegu i w strefach relaksu po biegu, między innymi w strefie zabaw dla dzieci, organizowanej przez Żywiec Zdrój.

A po biegu …

Po bieg na każdego zawodnika czekał darmowy posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej lub wegetariańskiej, zapewniany przez Sponsora imprezy, firmę KAMIS. Również w tej strefie, zawodnicy mogli zjeść pyszną grochówkę, zagwarantowaną przez Konstancińskiego Partnera CKR. Na deser każdy zawodnik otrzymał lody, dostarczone przez firmę GRYCAN.

Wydarzenie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu firmy PLUS, który był Sponsorem Strategicznym. Poza wsparciem finansowym PLUS zapewnił wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Udostępnił zawodnikom strefę technologiczną SONY, gdzie goście strefy mogli zapoznać się z nowymi technologiami i odpocząć na leżakach. Biegacze otrzymali bardzo pokaźny pakiet startowy, który zawierał między innymi, markową koszulkę techniczną New Balance.

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego relacjonowany był na żywo w studio Polsat News, dzięki czemu rodziny i znajomi, którzy nie mogli przyjechać Konstancina, mogli kibicować swoim bliskim przed telewizorami. 

Społeczność biegaczy w miłych słowach wypowiadała się na temat organizacji wydarzenia, zielonego Konstancina oraz wsparciu Sponsorów i Partnerów imprezy. Wielu startujących zapowiedziało, że wróci za rok na III edycję. Prosili tylko, by Organizatorzy zamówili u zaprzyjaźnionej pogodynki Aleksandry Kostki, wiosenną pogodę, z lekkim, orzeźwiającym wiatrem. 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
5 powodów, dla których warto się rolować - z komentarzem eksperta Michała Dachowskiego
Następny wpis
Pokaż ducha sportowej walki w swoim ulubionym kolorze – KONKURS Compressport
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu