Wrocławski maraton tuż, tuż. Przekazujemy najważniejsze informacje dla uczestników biegu. No i życzymy powodzenia!!!
- Praca Sekretariatu Zawodów
Weryfikacja zawodników: Hala Gier AWF Wrocław
- 11 września w godz. 16.00-22.00
- 12 września w godz. 9.00-22.00
- 13 września w godz. 5.30-8.00
- Weryfikacja w dniach od 11 do 13 września w godzinach pracy Sekretariatu Zawodów
Podczas weryfikacji zawodnicy muszą:
- posiadać dowód tożsamości,
- podpisać oświadczenie,
- pokwitować odebranie pakietu startowego.
- Dojazdy
Dojazd do Sekretariatu Zawodów
- z Dworca Głównego PKS i PKP – bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,
- z centrum – Galeria Dominikańska – bezpośrednio tramwajami 9, 17, 33,
- z Portu Lotniczego Wrocław S.A. – autobusem linii 406 do Dworca Głównego PKP i dalej jak z Dworca Głównego PKP.
Wyjazd z Sekretariatu Zawodów
- na Dworzec Główny PKP i Dworzec Główny PKS – bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,
- do centrum – Galeria Dominikańska – bezpośrednio tramwajami linii 9, 17, 33,
- do Portu Lotniczego Wrocław S.A. – jak do Dworca Głównego PKP i dalej autobusem linii 406 bezpośrednio na lotnisko.
- Start
Start 13 września o godz. 9.00 ze Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy muszą się zgłosić na start w godz. 8.30-8.45. Uczestnicy ustawiają się wg kolejności – z przodu elita (zawodnicy z numerami od 1 do 100), a za nimi pozostali w strefach startowych.
Wykaz stref:
- elita – kolor czerwony,
- zawodnicy z czasami do 3:54;59 – kolor niebieski,
- zawodnicy z czasami 3:55;00 – 4:19;59 – kolor zielony,
- zawodnicy z czasami 4:20;00 do 6:00;00 – kolor fioletowy.
- Pakiet startowy
- koszulka termoaktywna marki Brubeck,
- napój izotoniczny Iso Fresh,
- baton energetyczny Protein Snack,
- Warka Radler 0%,
- chrupki kukurydziane,
- kupon do Aquaparku na baseny rekreacyjne,
- magazyn “Runner’s World”,
- opaska silikonowa na rękę.
- Trasa
Trasa ma atest IAAF, AIMS, PZLA, biegacze mają do pokonania jedną pętlę ulicami Wrocławia.
Główne ulice:
Start Stadion Olimpijski – al. Różyckiego – al. Kochanowskiego – ul. Toruńska – al. Kasprowicza – ul. Żmigrodzka – Obwodnica Śródmiejska – ul. Popowicka – ul. Pilczycka – al. Śląska – ul. Lotnicza – ul. Legnicka – Podwale – ul. Piłsudskiego – ul. Grabiszyńska – al. Hallera – al. Wiśniowa – ul. Armii Krajowej – ul. Borowska – ul. Komandorska – ul. Piłsudskiego – ul. Świdnicka – ul. Widok – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Nowy Świat – ul. Grodzka – most Piaskowy – mosty Młyńskie – pl. Bema – ul. Sienkiewicza – ul. Grunwaldzka – most Szczytnicki – al. Różyckiego – Stadion Olimpijski Meta
Start i meta tradycyjnie już na Stadionie Olimpijskim. Trasa będzie posiadała oznaczone wszystkie kilometry – od 1 do 42 (co 1 km). Punkty pomiaru czasu znajdą się na: starcie; 5; 10; 15; 21.0975, 25, 30, 35, 40 kilometrze oraz na mecie. Natomiast punkty odżywiania staną na około: 5; 10; 15; 20; 25; 30; 35 i 40 kilometrze. Z kolei punkty odświeżania będą znajdowały się na: 7,5; 12,5; 17,5; 22,5; 27,5; 32,5 i 37,5 kilometrze. Obok punktów odżywiania i odświeżania staną punkty medyczne, które będą obsługiwane przez ratowników medycznych. Na trasie będą również funkcjonowały punkty masażu – na: 17,6; 22,6; 27,6; 32,6 i 37,6 kilometrze. Kabiny WC będą znajdowały się za punktami odżywiania i odświeżania.
- Nagrody
Główne nagrody rzeczowe do rozlosowania wśród tych zawodników, którzy dobiegną do mety: samochód osobowy KIA RIO, iPady.
- Loteria
W związku z tym, że wielu spośród naszych zawodników zaraz po biegu wraca do domu, postanowiliśmy zmienić zasady losowania nagród. W tym roku obecność uczestnika podczas losowania nie jest wymagana. Ze zwycięzcami skontaktujemy się za pośrednictwem wiadomości SMS oraz telefonicznie. Losowanie nagród ok. godz. 15.20.
- Klasyfikacja netto i start strefowy
Chcemy zapewnić i profesjonalistom, i amatorom jak najlepsze warunki sportowe na starcie i trasie biegu. W związku z tym wszelkie klasyfikacje prowadzone będą wg indywidualnych czasów netto, liczonych od momentu przekroczenia maty pomiarowej na starcie do momentu przekroczenia maty pomiarowej na mecie. Jedynie pierwszych 50 zawodników przekraczających metę będzie klasyfikowanych wg czasu brutto, liczonego od strzału startera.
Prosimy biegaczy o ustawianie się na starcie w wyznaczonych strefach startowych i stosowanie się do zaleceń organizatorów. Starty poszczególnych stref będą odbywały się w odstępach czasowych. O przynależności do strefy decyduje czas, który podali Państwo podczas rejestracji. Aby ułatwić Państwu odnalezienie swojej strefy, będą one oznaczone identycznym kolorem jak numer startowy.
- Przebieralnie
Przebieralnie oraz depozyt będą znajdować się w Hali Sportowej AWF Wrocław przy Sekretariacie 33. PKO Wrocław Maratonu i będą czynne 13 września 2015 r. od godz. 6.00 do godz. 16.00. Odbiór rzeczy z depozytu odbywać się będzie za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę.
- WC
Toalety będą znajdowały się w dniu 13 września na Stadionie Olimpijskim obok startu i mety. Natomiast na trasie: za punktami odżywiania i odświeżania.
- Pacemakerzy
Pacemakerzy poprowadzą zawodników na następujące czasy: 3 godz. 15 min, 3 godz. 30 min, 3 godz. 45 min, 4 godz., 4 godz. 15 min, 4 godz. 30 min, 4 godz. 45 min, 5 godz.
- Parkingi
Na terenie Stadionu Olimpijskiego będzie znajdować się 2000 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Wjazd na Stadion Olimpijski 12 i 13 września 2015 r. będzie możliwy jedynie od ul. Mickiewicza od godz. 6.00. Prosimy, aby osoby, które chcą skorzystać z parkingu, przyjechały odpowiednio wcześniej i stosowały się do zaleceń służb organizatora.
W pobliżu Stadionu Olimpijskiego zostaną uruchomione dodatkowe parkingi, tj.:
- parking przy VOLVO, ul. Mydlana (pojemność około 800 aut) – bezpłatny i niestrzeżony – idealny dla zawodników wyjeżdżających w kierunku Warszawa, Poznań, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Opole, Strzelin,
- przy ul. Mickiewicza (pojemność około 100 aut) – bezpłatny i niestrzeżony,
- parking podziemny przy Hali Stulecia (800 aut) – płatny zgodnie z cennikiem i regulaminem parkingu.
- Komunikacja miejska
Uczestnicy 33. PKO Wrocław Maratonu będą mogli poruszać się wrocławską komunikacją miejską i podmiejską bez biletu, okazując jedynie numer startowy w dniach 12 i 13 czerwca 2015 r.
W niedzielę, 13 września, Wydział Transportu UM uruchamia specjalną linię autobusową S1 na trasie:
Godziny 6.00-8.00
- Sępolno – Mickiewicza – most Swojczycki – Swojczycka – Mydlana – Volvo
- Volvo – Mydlana – most Swojczycki – Mickiewicza – Sępolno
Godziny 8.00-16.00
- pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Mickiewicza – most Swojczycki – Swojczycka – Mydlana – Volvo
- Volvo – Mydlana – most Swojczycki – Mickiewicza – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – Rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej-Curie – Reja (nawrót na skrzyżowaniu ulicy Skłodowskiej-Curie i Polaka)
Linia będzie kursowała z częstotliwością co 20 minut.
- Maraton w Internecie na żywo
Zmagania biegaczy będzie można oglądać w sieci. Cztery kamery będą śledzić rywalizację maratończyków. Transmisja rozpocznie się o godz. 8.30. Wydarzenie będzie komentował Roman Toboła. Relacja na www.wroclawmaraton.pl.
- Targi SPORT EXPO
Wśród imprez towarzyszących maratonowi są Targi SPORT EXPO. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą dla biegaczy. Podczas targów prezentowany będzie sprzęt do biegania, odzież, buty, a także odżywki.
Targi będą czynne:
- w piątek, 11 września 2015 r., w godz. 16.00-22.00,
- w sobotę, 12 września 2015 r., w godz. 9.00-22.00,
- w niedzielę, 13 września 2015 r., w godz. 6.00-16.00.
- Panel Dyskusyjny – 12 września
Początek o godz. 18.00. Wykłady w sali 103 budynku P-1 AWF Wrocław.
Program
- 18.00 – dr hab. Kazimierz Witkowski – prodziekan Wydziału Sportu AWF Wrocław; Powitanie uczestników Panelu Dyskusyjnego
- 18.05 – prof. dr hab. Jan Chmura – AWF Wrocław, fizjolog, maratończyk: Zmiany fizjologiczne i psychomotoryczne po zakończeniu maratonu u zawodników w wieku powyżej 50 lat
- 18.25 – Jerzy Skarżyński – maratończyk, autor poradników dla biegaczy: Nowe rozwiązania treningowe w przygotowaniu do maratonu
- 18.45 – prof. dr hab. Piotr Ponikowski – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kardiolog, maratończyk: Wpływ maratonu na zmiany kardiologiczne u zawodników w wieku powyżej 50 lat
- 19.10 – Maciej Kurzajewski – dziennikarz TVP Sport, maratończyk: Moja droga do Korony Maratonów Ziemi
- 19.30 – Marcin Budzyński – kierownik ds. marketingu we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym The World Games 2017; Lech Guzowski – koordynator wolontariatu we Wrocławskim Komitecie Organizacyjnym The World Games 2017: Idea Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017
Dla pierwszych 100 uczestników Panelu nasz partner – Olimp Sport Nutrition – przygotował firmowe upominki.
- Biegamy i pomagamy
Organizatorzy wrocławskich biegów mocno angażują się w działania charytatywne. W tym roku już po raz piąty z rzędu wraz z maratończykami wystartują uczestnicy sztafety charytatywnej „Bieg po Nadzieję”, by nieść pomoc podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na zakup kosztownych leków ratujących życie, zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny.
W trakcie 33. PKO Wrocław Maratonu będzie można pomóc 2-letniemu Wojtusiowi z Bolesławca, który urodził się z poważną wadą serca. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg całkowitej korekty wady serca chłopca. Kartki „biegnę dla Wojtusia” będą do odebrania 11 i 12 września w biurze zawodów.
Podczas maratonu odbędzie się zbiórka odzieży sportowej dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Zebrane rzeczy trafią do ubogich i bezdomnych. Stroje należy przekazać pracownikom biura zawodów.
- Konkurs na kibicowanie
W trakcie 33. PKO Wrocław Maratonu o nagrody powalczą też kibice. Podczas biegu odbędzie się konkurs na kibicowanie. O wyborze nagrodzonych i wyróżnionych grup zadecydują zawodnicy, którzy po zakończeniu imprezy oddadzą głosy drogą internetową na jedną wybraną grupę. Głosy przesyłamy do 14 września do godz. 15.00 na adres [email protected].