fbpx
trasa21cracovia e1710759654885

Trasa 21. Cracovia Maratonu

Przedstawiamy trasę 21. Cracovia Maratonu, który zostanie zorganizowany 14 kwietnia 2024 roku. Po raz kolejny rywalizacja odbędzie się na jednej pętli, a maratończycy zawitają do Nowej Huty. Jak ma to miejsce od 2014 roku, start i meta, usytuowane będą w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Po drodze nie zabraknie też przykładów nowoczesnej architektury i pięknej przyrody.

trasa21cracovia
Trasa 21. Cracovia Maraton

Trasa w dużej mierze pokrywa się z ubiegłoroczną. W zasięgu wzroku maratończyków znajdą się nie tylko najważniejsze krakowskie zabytki – jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

W Nowej Hucie uczestnicy imprezy po raz pierwszy pojawili się podczas czwartej odsłony Cracovia Maratonu (w 2005 roku), a w 2018 roku powrócili tam po 5 latach przerwy. W trakcie pokonywania trasy 21. Cracovia Maratonu zawodnicy przebiegną m.in. przez najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej dzielnicy – Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Pokonując królewski dystans, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i CracoviaHalę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz Halę Widowiskowo-Sportową Suche Stawy w Nowej Hucie.

Jak ma to miejsce od początku, uczestnicy tegorocznej odsłony krakowskiego maratonu pokonają także spory odcinek przy rzece Wiśle i okrążą Błonia Krakowskie.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa i inne jednostki miejskie oraz policję. Posiada również atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz AIMS.

Na dystansie 42 km i 195 m tradycyjnie rywalizować będą też sportowcy z niepełnosprawnościami startujący na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa na trasę wyruszą 20 min przed biegaczami.

Wciąż dostępne są miejsca na liście startowej 21. Cracovia Maraton! Na liście startowej biegu znajduje się niemal 6000 biegaczy. Tegoroczny limit startujących wynosi 7000. Nie warto zwlekać. Zapisz się już dziś!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
news koszulka

Oficjalne koszulki 21. Cracovia Maratonu i Biegu Nocnego!

Następne
Jak zacząć biegać? Kompendium wiedzy

Jak zacząć biegać od zera: Kompletny przewodnik dla początkujących biegaczy

Powiązane artykuły

torun 01
Czytaj dalej

Gród Kopernika zaprasza biegaczy – Run Toruń już 29.04.2018 + KONKURS

Kilka dni temu otwarta została rejestracja na 7. edycję „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, która odbędzie się 29 kwietnia 2018 roku w Grodzie Kopernika, a na listach startowych ponad 1200 osób! W tym roku ponownie biegacze będą mieć do wyboru aż dwa dystanse: 5km (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbędą się także biegi dla dzieci.
biegi tylko dla kobiet planuj tu swoj debiut 01
Czytaj dalej

Biegi tylko dla kobiet? Planuj tu swój debiut!

Wciąż zastanawiasz się nad startem w zawodach, ale strach Cię paraliżuje i uważasz, że nie dasz rady? Zadebiutuj w biegach kobiet! Takie kolorowe imprezy odbywają się na całym świecie oraz w kilku miastach w Polsce, gdzie bardziej niż o sam wynik chodzi o idee i niesamowitą atmosferę.