fbpx
wroclaw maraton zostalo 15 dni i 600 wolnych numerow startowych 02

Wrocław Maraton: zostało 15 dni i 600 wolnych numerów startowych

Wszystko wskazuje na to, że podczas zawodów padnie rekord frekwencji. Zainteresowanie maratonem w stolicy Dolnego Śląska jest ogromne. W tej chwili na liście startowej widnieje blisko 6,5 tys. …

Wszystko wskazuje na to, że podczas zawodów padnie rekord frekwencji. Zainteresowanie maratonem w stolicy Dolnego Śląska jest ogromne. W tej chwili na liście startowej widnieje blisko 6,5 tys. nazwisk. Warto się spieszyć z zapisami, bo zostało 600 miejsc. Wrocławski maraton rozpocznie się 13 września o godz. 9.00. Maratończycy wybiegną na ulice Wrocławia z bramy głównej Stadionu Olimpijskiego.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej biegu www.wroclawmaraton.pl. Do 31 sierpnia koszt uczestnictwa to 120 zł. Po tym terminie kwota wzrośnie i będzie wynosić 150 zł. Zawodnicy, którzy mają 60 lat i więcej oraz prześlą wypełniony formularz do 31 sierpnia 2015 r. ponoszą opłatę w wysokości 1 zł.

wroclaw-maraton-zostalo-15-dni-i-600-wolnych-numerow-startowych-01

Oprócz biegu głównego na dystansie 42 km i 195 m odbędą się dwa biegi towarzyszące – sztafeta charytatywna „Bieg po Nadzieję” oraz „PKO Bieg Rodzinny –  Mila Olimpijska”. Wciąż można dołączyć do uczestników sztafety. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września. Z kolei zapisy do biegu rodzinnego rozpoczną się 1 września i trwać będą do 12 września.

wroclaw-maraton-zostalo-15-dni-i-600-wolnych-numerow-startowych-03

Panel Dyskusyjny – zapraszamy 12 września

12 września odbędzie się Panel Dyskusyjny, który jest imprezą towarzyszącą maratonowi. Do grona prelegentów zostali zaproszeni prof. dr hab. Piotr Ponikowski (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu), prof. dr hab. Jan Chmura (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), Jerzy Skarżyński – jeden z najlepszych polskich maratończyków lat 80., dziennikarz Maciej Kurzajewski oraz Piotr Przygoński, prezes Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 we Wrocławiu. Patronat nad tym wydarzeniem objął dr hab. Kazimierz Witkowski (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu). Początek o godz. 18.00. Wykłady w sali 103 budynku P-1 AWF Wrocław.

Program

  • 18.00 dr hab. Kazimierz Witkowski – prodziekan Wydziału Sportu AWF Wrocław; Powitanie uczestników Panelu Dyskusyjnego
  • 18.05 prof. dr hab. Jan Chmura – AWF Wrocław, fizjolog, maratończyk: Zmiany fizjologiczne i psychomotoryczne po zakończeniu maratonu u zawodników w wieku powyżej 50 lat
  • 18.25 Jerzy Skarżyński – maratończyk, autor poradników dla biegaczy: Nowe rozwiązania treningowe w przygotowaniu do maratonu
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
dzieciaki biegaja naucz swoje pociechy biegac 02

Dzieciaki biegają - naucz swoje pociechy biegać

Następne
bmw polmaraton praski relacja z imprezy 01

BMW Półmaraton Praski - relacja z imprezy

Powiązane artykuły

czolowki do biegania przy siarczystym mrozie 01
Czytaj dalej

Czołówki do biegania przy siarczystym mrozie

Bieganie zimą to doskonała okazja, by zwiększyć swoją wytrzymałość na długich dystansach. To także doskonały sposób, by przygotować się do wiosennych maratonów. Pamiętajmy o tym, by zabrać ze sobą dobrą czołówkę z zasilaniem odpornym na bardzo niską temperaturę.
4 bmw polmaraton praski czolowi dlugodystansowcy na trasie 01
Czytaj dalej

4. BMW Półmaraton Praski – czołowi długodystansowcy na trasie

Mistrz Polski w maratonie Artur Kozłowski i czwarty zawodnik czempionatu Europy na dystansie 21 km 97 m Marcin Chabowski to tylko niektórzy z utytułowanych długodystansowców szykujących się do startu w BMW Półmaratonie Praskim. 2 września wieczorem na ulice prawobrzeżnej Warszawy wyruszy łącznie ponad 10 tysięcy biegaczy.