fbpx
Z ostatniej chwili

Premiera flagowca On Running Cloudflow i akcji START ON! Testuj przez 2 tygodnie!

7 listopada na rynek wychodzi nowa wersja modelu Cloudflow szwajcarskiej marki On Running.
nowosci od on running 01

7 listopada na rynek wychodzi nowa wersja modelu Cloudflow szwajcarskiej marki On Running. Cloudflow to najpopularniejszy model marki, dobrze znany już na naszym polskim rynku. Jest to but o charakterze treningowo-startowym – przeznaczony jest na wszelkie dynamiczne treningi, jak i starty na dystansie nawet do maratonu włącznie.

Cechuje się wyjątkowo dużą amortyzacją, jak na masę buta na poziomie wielu modeli typowo startowych – dlatego but największą popularność zyskał w triathlonie i biegu maratońskim, gdzie pewna doza amortyzacji dla zmęczonych nóg jest bardzo cenna. To właśnie w tym modelu Tim Don ustanowił rekord świata w Ironmanie w 2017 roku, w Polsce zwycięstwa w butach On Running odnoszą członkowie drużyny GVT BMC Triathlon Team – doświadczeni zawodnicy i reprezentanci kraju na międzynarodowych imprezach najwyższego szczebla. O samej marce On Running oraz poprzedniej generacji modelu Cloudflow wspomnieliśmy już >>>TUTAJ.

nowosci od on running 02

Nowa wersja cenionego modelu została udoskonalona dzięki tysiącom opinii wspieranych zawodników i amatorów biegania na całym świecie. Co najważniejsze, ten sprężysty but zyskał jeszcze więcej komfortu i dynamiki dzięki zastosowaniu pianki Helion – innowacyjnego materiału opracowanego przez inżynierów marki On, który w stosunku do innych pianek na rynku:

  • Jest bardziej sprężysta – oddaje przy wybiciu więcej energii
  • Lepiej amortyzuje, poprawiając komfort i bezpieczeństwo biegania
  • Jest trwalsza – na dłużej zachowuje swoje właściwości
  • Jej właściwości są stałe, niezależnie od temperatury i warunków atmosferycznych

Dodatkowo zmieniony został kształt chmurek, poprawiając przyczepność i powodując większą miękkość w rejonie śródstopia. 18 wypustek podeszwy, zwanych „chmurkami”, połączonych jest ze sprężystą płytką Speedboard, by przenieść siłę lądowania w przyspieszenie i eksplozywne wybicie.

Płytka Speedboard zawarta w środkowej części podeszwy została całkowicie przeprojektowana, by osiągnąć jeszcze lepsze parametry użytkowe. Rejon pod piętą jest miększy, by dodać komfortu na zbiegach i przy lądowaniu na pięcie. Pod śródstopiem i palcami płytka jest sztywniejsza, by jeszcze lepiej magazynować energię podczas przetaczania i oddawać ją przy wybiciu.

Mimo, iż nie widać tego na pierwszy rzut oka, również cholewka została dogłębnie przebudowana bazując na feedback’u użytkowników. Zapiętek w nowym modelu jest zaokrąglony, by zapewnić lepsze trzymanie pięty oraz zwiększyć trwałość materiału dzięki mniejszemu tarciu pięty. Dodatkowo zastosowano mocniejszy i bardziej komfortowy materiał wyściełania, który jeszcze dalej zwiększa trwałość i dopasowanie.

nowosci od on running 03

Zmieniony został również wzór sznurowania, by zapewnić lepsze „czucie buta” i stabilizację w rejonie śródstopia, szczególnie istotne podczas biegu na wyższej prędkości. Na języku zastosowano praktyczną gumkę do przytrzymania sznurówek.

W dniach 7-21 listopada na nowy model On Cloudflow w sklepach w całej Polsce obowiązuje akcja START ON. W jej ramach możecie w ciągu 14 dni od zakupu testować buty do woli, a jeśli nie przypadną Wam do gustu, zwrócić używane buty, a dostaniecie pełen zwrot kosztów.

Lista sklepów biorących udział w akcji:

  • Sklep Biegacza: Warszawa Powiśle, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań
  • Sportofino – Warszawa, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdynia, Polanica-Zdrój
  • Trucht – Łódź, ul. Roosevelta 12B, OFF Piotrkowska
  • Tricarbon – Szczecin C.H Nowy Turzyn, Bohaterów Warszawy 40
  • 3athlete – Gdańsk, Rakoczego 7
  • Trirent – Warszawa, Racławicka 99A
  • Pędziwiatr – Białystok, ul. Grochowa 11/13

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Łukasz Sagan startuje w Authentic Phidippides Run
Następny wpis
Okulary na słońce i niepogodę – test SISU Dark Knight Pro i Neon Fade Pro
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu