Zacznij biegać mądrze z trenerem. Specjalna oferta trwa jeszcze:
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Nike inspiruje kobiety na całym świecie do bycia lepszą wersją siebie – #LepszaJa

Przebiegnięcie pierwszego półmaratonu. W końcu idealnie wykonany martwy ciąg. Stanie na rękach podczas treningu jogi. Co mają wspólnego ze sobą wszystkie te wyzwania? Każde wymaga ciężkiej pracy...
nike inspiruje kobiety na calym swiecie do bycia lepsza wersja siebie lepszaja 0120150417 0001

Przebiegnięcie pierwszego półmaratonu. W końcu idealnie wykonany martwy ciąg. Stanie na rękach podczas treningu jogi. Co mają wspólnego ze sobą wszystkie te wyzwania? Każde wymaga ciężkiej pracy, poświęcenia i motywacji. Co więcej, każda próba ich realizacji pomoże w odkryciu „lepszej siebie”. Tej wiosny Nike rozpoczyna nową kampanię #LepszaJa, inspirującą kobiety do aktywnego stylu życia, podejmowania nowych wyzwań i realizowania osobistych celów treningowych.

Więcej niż hashtag

#LepszaJa to więcej niż hashtag. To wezwanie do dzielenia się radością płynącą z uprawiania sportu i promowania aktywności fizycznej. W ten sposób Nike zaprasza kobiety z całego świata do przekraczania barier – niezależnie czy chodzi o złamanie własnego rekordu podczas maratonu czy o weekendową przebieżkę. #LepszaJa motywuje do osiągania nowych celów i dzielenia się własnymi rezultatami.

Każdy sportowiec dąży do wyznaczonego punktu, zaś Nike to swego rodzaju pomost do jego osiągnięcia.  Zapewniamy coś więcej niż motywację. Dzięki inicjatywom takim, jak #LepszaJa, pomagamy kobietom w rozwoju ich osobistego potencjału sportowego.– mówi Amy Montagne, VP & GM w Nike Women and Global Women’s Training. 

Oś nowej kampanii tworzy seria krótkich spotów, debiutujących w Polsce 16 kwietnia. Ich motywem przewodnim są przemyślenia kobiet, stojących w obliczu osobistych, sportowych wyzwań. Całość utrzymana jest w lekkim, humorystycznym tonie.

#LepszaJa razem z światowej klasy zawodniczkami

nike-inspiruje-kobiety-na-calym-swiecie-do-bycia-lepsza-wersja-siebie-lepszaja-0120150417-0002

Aktywacja #LepszaJa zawiera również inspirujące wskazówki i spostrzeżenia utytułowanych zawodniczek, w tym królowej sprintu i czterokrotnej złotej medalistki olimpijskiej Allyson Felix. To właśnie kobiety takie jak Allyson realizują przesłanie „Lepszej ja”, czyli przełamywanie własnych słabości, ciężką pracęi nieustanne dążenie do celu.

My sportowcy zawsze chcemy, by wszystko działo się natychmiast. Zależy nam na ćwiczeniach, dających błyskawiczne efekty. Dlatego musimy nauczyć się patrzeć na trening z szerszej perspektywy. To proces, z którego trzeba czerpać radość nawet, gdy zdarzają się gorsze dni. Taki jest sens uprawiania sportu. Zanim stanę na linii startu, zawsze staram się uzmysłowić, że to moja szansa na to, by się sprawdzić. Skupiam się wyłącznie na tym, by dać z siebie wszystko, co najlepsze. Ten moment to jakby docenienie wszystkich przygotowań. Niezależnie od finalnego rezultatu, wiem, że będzie to moje osobiste zwycięstwo.  – mówi Allyson Felix. 

#LepszaJa – Rozwiązania tworzone z myślą o niej 

Nike od wielu lat wspiera oraz inspiruje kobiety. Czerpiąc swą nazwę od imienia greckiej bogini zwycięstwa – od ponad 40 lat opracowuje produkty i usługi dostosowane do potrzeb aktywnych kobiet.

#LepszaJa to największa inicjatywa Nike angażująca kobiety na całym świecie, motywując je i zabierając w podróż przez świat sportu. Więcej informacji znaleźć można na www.nike.com/women.

Jeśli starcza Ci odwagi, by spróbować – jesteś wystarczająco silna, by tego dokonać.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Sekret biegacza - co nosić na treningach?
Następny wpis
Relacja z 14. PKO Cracovia Maraton
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.