fbpx
Informacje prasowe

Dziewczyny, na start! – nowa publikacja na rynku wydawniczym

Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się książka pt. Dziewczyny, na start! Autorki tej publikacji - Katarzyna Karpa i Anna Karpa opisują, jak wyglądały ich początki przygody ...
dziewczyny na start nowa publikacja na rynku wydawniczym 03

Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się książka pt. Dziewczyny, na start! Autorki tej publikacji – Katarzyna Karpa i Anna Karpa opisują, jak wyglądały ich początki przygody z bieganiem (Anna zaczęła biegać przed sześćdziesiątką!). Ich obserwacje, porady i wskazówki pomogą podjąć decyzję w kwestii własnych treningów. Autorki przekonują, że bieganie zarówno amatorskie, rekreacyjne, jak i bardziej profesjonalne – fantastycznie działa na organizm, uzależnia, daje mnóstwo energii i poczucie mocy. 

Jeżeli chociaż przez chwilę pomyślałaś o tym, by spróbować biegania, ale “jakoś do tej pory się nie składało”, albo chcesz spróbować, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, przeczytaj garść porad, jakie mam dla Ciebie – pisze Kasia w pierwszym rozdziale książki – opowiem Ci moją historię, a zobaczysz, że wszystko jest możliwe.

Pamiętaj! Ty też możesz biegać! Nie za tydzień, nie od jutra, zacznij OD DZIŚ! 

Publikacja dostępna jest również na stronie wydawcy w formie ebooka, w formatach mobi, pdf i epub. Książka pod patronatem: TVN Meteo Active, TreningBiegacza.pl, Magazyn Bieganie, Biegaczki.pl

dziewczyny-na-start-nowa-publikacja-na-rynku-wydawniczym-02

Katarzyna Karpa i wydawnictwo zapraszają 11-13 września na Festiwal Biegowy w Krynicy, na stoisko Wydawnictwa Helion (nr 28). Autorka będzie na stoisku 12 września po 20.30 i 13 września od 11.00 oraz 24 września o godz. 19.00 do Kawiarni Południk Zero na spotkaniu autorskim.

W książce znalazły się m.in.:

  • Z mamą na start — wciąganie w biegi rodziny i znajomych,
  • Bieganie jest nudne? — spróbuj Śnieżnych Konwalii i Biegu Truskawki,
  • Co na grzbiet, kobieto? — biustonosz, spodnie, koszulka dobrze dobrane,
  • Brzydka pogoda nie istnieje! — tajniki biegania w każdej aurze,
  • Asfalt kontra teren — dla każdego coś miłego,
  • Motywacja – maraton zaczyna się w głowie,
  • Pierwszy w życiu start — jak się przygotować by przeżyć,
  • Jem, żeby biegać — zdrowa dieta dla biegacza,
  • Kto dogoni psa? — bieganie z czworonogiem.

Link do książki tutaj  

Link do fanpage’a książki tutaj  

Kontakt dla mediów i egzemplarze recenzenckie: Agnieszka Majka, [email protected], 607 311 406

Kilka słów o autorkach

Katarzyna Karpa – dziennikarka, wydawca serwisów tvnmeteoactive.pl i tvnmeteo.pl, właścicielka sklepu z pelerynami rowerowymi bajerynarowery.pl, autorka blogów o jedzeniu i rowerach. Przede wszystkim biegaczka: na krótkich leśnych dystansach, na średnich trasach po mieście, na długich dystansach na orientację i na biegach ultra w górach. Wicemistrzyni Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 50 kilometrów w 2014 roku i zdobywczyni Pucharu w Pieszych Maratonach na Orientację 2014 na 50 kilometrów. Córka swoich rodziców, którzy za jej namową sami zaczęli biegać.

Anna Karpa — przygodę z bieganiem rozpoczęła po pięćdziesiątce, trochę by przełamać schematy, a trochę by sprawdzić, czy to w ogóle możliwe i czy można czerpać z tego przyjemność. Prowodyrem była jej córka Katarzyna, która zmobilizowała ją do pierwszych marszobiegów, a potem zagrzewała do działania i kolejnych startów. Jej trofea to medale z Biegu Niepodległości, Biegu Mikołajkowego, Zimowych Biegów Górskich, Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Półmaratonu Warszawskiego i Wings for Life. Od początku biega regularnie co drugi dzień, bez względu na pogodę, i nie wyobraża sobie, aby mogło być inaczej. Odkąd biega, jej życie zmieniło się diametralnie.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Poznajcie zwycięzców konkursu "Biegowe metamorfozy"
Następny wpis
Squeezy Energy Organic Bar - nowy baton energetyczny
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu