Sekret biegacza – co nosić na treningach?

Wiosenne bieganie to pozimowa euforia, wreszcie robi się ciepło (ale nie za ciepło), w parkach i lasach pachnie kwiatami, błoto wysycha i jest jasno aż do wiadomości. Na zwykłe treningi w tygodniu nie trzeba już się zbroić w zimowe kurtki i getry, a do plecaka ładować baterii rękawiczek i czapek. Ale nawet wiosną sztuką jest ubrać się tak, aby było nam lekko, wygodnie i jednocześnie – funkcjonalnie. Co więc na siebie włożyć?

Buty

Jeśli trenujecie pod domem, biegacie po chodnikach i w parku, na rzecznych skarpach czy po schodach, warto mieć buty z amortyzacją na twardą nawierzchnię, a jednocześnie z takim bieżnikiem, który na trawie, piachu czy śliskim bruku nie zrobi wam niespodzianki. Dobrze trzymają się więc ziemi buty serii Salomon City Trail: Speedcross 3 – gdy więcej czasu biegacie po naturalnych ścieżkach, łąkach, parkach i w lesie lub Sense Link – gdy wasza trasa prowadzi głównie chodnikami i ulicami. Wygodne sznurowanie, ciekawy design i doświadczenie górskiej marki, jaką jest Salomon, da Wam poczucie komfortu i wygody.  W sam raz, na przyjemne wybieganie!

sekret-biegacza-co-nosic-na-treningach-0120150417-0001

Górna warstwa

Bieganie rano i wieczorem ma mnóstwo zalet, ale dobrze jest pamiętać, by ubrać się na cebulkę: pod spodem w lekką, przewiewną koszulkę na środkową część treningu, gdy jesteście rozgrzani oraz drugą warstwę na początek i koniec, gdy organizm jeszcze nie wszedł na wyższe obroty lub zaczyna „stygnąć”. W tej kwestii naprzeciw wychodzą koszulki z krótkim rękawkiem lub na ramiączkach z serii Agile oraz wiatroodporne, niezwykle lekkie kurtki Fast Wing. Te ostatnie należą już do kanonu wyposażenia biegaczy górskich, więc będą przydatne nie tylko w trakcie miejskich treningów, lecz także wtedy, gdy wybierzecie się dalej w teren, chociażby podczas wakacji.

sekret-biegacza-co-nosic-na-treningach-0120150417-0002

Getry, legginsy, spodenki i spódniczki

Spodnie jest zawsze wybrać najłatwiej, bo nogi reagują wolniej na zmiany temperatur. Wolniej się grzeją, wolniej chłodzą i mają lepszą tolerancję na deszcz czy wiatr. Ale dla naszego komfortu ważne jest, by ubranie dolnej połowy ciała przede wszystkim nie krępowało ruchów, tak w trakcie biegu, jak i rozciągania. Dlatego panom polecamy szorty Agile Short na codzienne treningi lub legginsy z szortami Exo Pro przystosowane do dłuższego biegania, które dzięki specjalnej technologii kompresyjnej wspomagają pracę mięśni.

sekret-biegacza-co-nosic-na-treningach-0120150417-0004

A dla pań, oprócz szortów i legginsów serii Agile, także niesamowicie wygodna i podkreślająca damskie atuty spódniczka Agile Skort z wszytymi spodenkami. Dzięki niej poczujecie się jak na wybiegu mody… dosłownie!

I na zakończenie akcesoria szczególnie ważne przy kapryśnej pogodzie: specjalnie zaprojektowane dla biegaczy nerki z bidonami Energy, Sensi i Hydro Belt  oraz niezwykle lekki, 10-litrowy plecaczek biegowy na nieco dłuższe wypady Trail 10. Nic tylko biegać i cieszyć się, lub odwrotnie!