fbpx
raciborz 01

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz dla Wiktorii i Jurka

Osoby, które będą chciały zdobyć brakującą część medalu, a nie dadzą rady przebiec dystans półmaratonu, będą mogły otrzymać ją finiszując w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do pokonania będzie jedyne 2,109 km ulicami miasta. Dodatkowo bieg będzie miał akcent charytatywny na rzecz Wiktorii i Jurka z Raciborza.

Osoby, które będą chciały zdobyć brakującą część medalu, a nie dadzą rady przebiec dystans półmaratonu, będą mogły otrzymać ją finiszując w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do pokonania będzie jedyne 2,109 km ulicami miasta. Dodatkowo bieg będzie miał akcent charytatywny na rzecz Wiktorii i Jurka z Raciborza. 

Wzorem ubiegłego roku, w ostatnią wakacyjną niedzielę, (28 sierpnia) zapowiada się prawdziwe święto sportu. Na ten dzień zaplanowano drugą edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz, do której zapisy właśnie trwają. Sam start na dystansie ponad 21 km, to nie wszystko.

Krótki dystans – szczytny cel

Przed biegiem głównym odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2,109 km ulicami miasta: Wojska Polskiego, Opawską, Bukową, Warszawską, Wileńską. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10 rok życia.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w biegu na tym dystansie powinni zapisywać się poprzez stronę internetową tutaj. Opłata startowa wynosi 20 zł. Dzieci i młodzież do lat 18 startują za darmo. Zapisy potrwają do 21 sierpnia. Bieg połączony będzie z marszem nordic walking – informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla niepełnosprawnych raciborzan – Wiktorii i Jurka, bowiem cała uzbierana kwota z zapisów zostanie przekazana Towarzystwu Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu. Stowarzyszenie z kolei uzbierane środki przekaże swoim podopiecznym na zakup specjalistycznego sprzętu oraz intensywną rehabilitację. Przypominamy, że zarówno Wiktoria jak i Jurek mają szansę stanąć na własnych nogach. Przed nimi operacje, a potem intensywna rehabilitacja, która niestety kosztuje. Dziewczynka dodatkowo potrzebuje ortezy o wartości 10 tys. zł.

mini-rafako-polmaraton-raciborz-dla-wiktorii-i-jurka-02

Udział w mini półmaratonie będzie również okazją do skompletowania medalu. Przypomnijmy, że tym razem zawodnicy, którzy ukończyli majowy IX Bieg bez Granic nie otrzymali tradycyjnego krążka, a pierwszą połowę medalu łączonego (tarczę). Drugą jego część zdobędą finiszując w półmaratonie (połowę orła). Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal przedstawiający herb Raciborza.

mini-rafako-polmaraton-raciborz-dla-wiktorii-i-jurka-03

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy przebiegną ponad 21 km, dlatego brakującą część będzie można zdobyć po przebiegnięciu dystansu mini. Z kolei półmaratończycy, którzy nie startowali w Biegu bez Granic, pokonując 2,109 km otrzymają szansę uzyskanie pierwszej części medalu. Warunkiem jest dokonania opłaty wpisowej – podkreśla Krzysztof Borkowski.

Warto pamiętać, że w tym biegu nie liczy się wynik, lecz chęci, szczytny cel a przy okazji dobra zabawa. Podczas całego wydarzenia będzie trwała kwesta na rzecz Wiktorii i Jurka. Dochód z imprezy zostanie przekazany właśnie na ich rehabilitacje, leczenie i potrzebny sprzęt.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
compressport opaski na lydki r2 v2 01

Kompresja ze wsparciem dla kolan - Twoje nogi będą Ci wdzięczne

Następne
ennaou

Brawo, Sofia Ennaoui - Polka 10 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w biegu na 1500 m!

Powiązane artykuły