fbpx
Zapowiedzi imprez

Wrześniowe bieganie w Płocku – 8. Półmaraton Dwóch Mostów

W niedzielę 15 września 2019 roku odbędzie się ósma odsłona płockiego półmaratonu. Tym razem miłośnicy biegania zmierzą się z szybką, asfaltową trasą wiodącą częściowo po obwodnicy Płocka. To idealna okazja do ustanawiania rekordów życiowych oraz naprawdę szybkiego biegu, tym bardziej że finisz to ponad kilometr „z górki”.
wrzesniowe bieganie w plocku konkurs 002

W niedzielę 15 września 2019 roku odbędzie się ósma odsłona płockiego półmaratonu. Tym razem miłośnicy biegania zmierzą się z szybką, asfaltową trasą wiodącą częściowo po obwodnicy Płocka. To idealna okazja do ustanawiania rekordów życiowych oraz naprawdę szybkiego biegu, tym bardziej że finisz to ponad kilometr „z górki”.

8. Półmaraton Dwóch Mostów to także bieg towarzyszący na dystansie około 5,25 km, czyli 1/4 półmaratonu. Ten bieg skierowany jest zarówno do osób lubiących się ścigać, jak i zwolenników rekreacyjnego biegania. Krótki, asfaltowy odcinek spełni oczekiwania każdego biegacza. Całość dopełni tradycyjnie różnorodny i ciekawy pakiet startowy (bieg główny: m.in. koszulka z nadrukiem full color, czapeczka biegowa z nadrukiem, worek sportowy z nadrukiem, napój izotoniczny; bieg towarzyszący: m.in. koszulka z nadrukiem full color, worek sportowy z nadrukiem, napój izotoniczny) oraz niesamowita atmosfera prawdziwego święta biegania. 

wrzesniowe-bieganie-w-plocku-konkurs-03

Metryczka biegu

Start/meta biegu głównego

  • ulica 7 Czerwca 1991 r.

Miasteczko biegacza, dekoracje i Biuro Zawodów

  • hala ORLEN ARENA oraz teren przyległy, Plac Celebry Papieskiej 1, 09-400 Płock.

W miasteczku biegacza usytuowanym na terenie wokół ORLEN ARENY znajdziecie atrakcje dla całych rodzin, dzięki czemu będziecie mogli miło i przyjemnie spędzić czas podczas całego wydarzenia. Dla zwycięzców, obu biegów, przewidziano nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe. Każdy, kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Szczegółowa klasyfikacja dostępna jest w regulaminie zawodów

Zapraszamy do uczestnictwa w biegach oraz do aktywnego kibicowania śmiałkom, którzy podejmą wyzwanie pokonania dystansu 21,0975 km. Zapisy dostępne są >>>TUTAJ.

Po raz kolejny można również startować w klasyfikacji drużynowej. Nie ma górnego limitu ilości członków drużyny. Każdy zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę. W klasyfikacji tej o zwycięstwie drużyny zadecyduje suma czasów netto osiągniętych przez pierwszych sześciu członków drużyny, w tym co najmniej trzech kobiet. W przypadku uzyskania takiego samego czasu, zadecyduje zajęte miejsce przez najlepszego zawodnika z drużyny w klasyfikacji generalnej. Za zgłoszenie drużyny do rywalizacji należy rozumieć zgłoszenie drużyny przez Kapitana Drużyny w Biurze Zawodów, podając nazwiska, imiona i numery startowe członków drużyny oraz jednolitą dla wszystkich jej nazwę. Do klasyfikacji drużynowej mogą być zgłoszone tylko osoby, które przed terminem składania zgłoszeń do tej klasyfikacji mają przydzielone numery startowe. Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe za miejsca od 1 do 7.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
ASICS przedstawia GEL-KAYANO™ 26 oraz odkrywa statystyki FOOT ID - badań stóp biegaczy
Następny wpis
1MILA w Warszawie. Wielkie święto biegania po bieżni za nami!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu