1MILA w Warszawie. Wielkie święto biegania po bieżni za nami!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W niedzielę 9 czerwca na stadionie warszawskiej AWF odbyła się 1MILA, Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Milę. W ramach imprezy rozegrane zostały również Kinder+Sport Biegi Dzieci oraz Sztafety 4x400m. Na starcie powiło się prawie 1500 fanów biegania po bieżni, w tym prawie 600 dzieci, gwiazdy sportu i mediów.

To była trzecia edycja imprezy, ale pierwsza na taką skalę. Na stadion warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przyszło ponad 6000 biegaczy i kibiców. Od rana rozgrywane były Kinder+Sport Biegi Dzieci. Młodzi biegacze rywalizowali na dystansach 100m, 400m i 800m. 

1mila-w-warszawie-wielkie-swieto-biegania-po-biezni-za-nami-02

Po południu rozpoczęła się rywalizacja w ramach III Amatorskich Mistrzostw Polski w Biegu na Milę. Tytuł Amatorskiego Mistrza Polski w biegu na 1 Milę (1609,34m) zdobył Jacek Wichowski ze znakomitym czasem 4:19.12. Wśród Pań najszybsza okazała się Krakowianka, Anna Zielinkiewicz (4:57.89). Wśród zawodników z licencją PZLA triumfowali natomiast Emilia Mazek (Wilga Garwolin / Sklep Biegacza) oraz Kamil Jastrzębski (Duklanowski Team). W biegu na milę wystartowało też sporo gwiazd sportu, mediów i showbiznesu, m.in. Mistrzyni sztuk walki, Joanna Jędrzejczyk, artyści Taco Hemingway i Quebonafide, dziennikarze Maciek Kurzajewski, Michał Pol, Przemek Rudzki i wielu innych.

1mila-w-warszawie-wielkie-swieto-biegania-po-biezni-za-nami-04

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji sztafet 4x400m. Sztafety klasyfikowane były w 3 kategoriach: damskich, męskich i mieszanych. Niezwykle liczną i mocną reprezentację wystawił warszawski klub Adidas Runners Warsaw. Wspaniały klimat stworzyły też dziewczyny z ekipy RozpędzOne z warszawskiego Tarchomina, które wystawiły aż 4 drużyny kobiecych sztafet. Najszybsi okazali się reprezentanci portalu Trenerbiegania.pl

1mila-w-warszawie-wielkie-swieto-biegania-po-biezni-za-nami-03

Na kolejną edycję 1MILI zapraszamy do Poznania, już 29 września na stadionie POSiR na Golęcinie. Zapisy odbywają się przez stronę www.1mila.pl.

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m. Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019 na 1500m, Marcin Lewandowski, lekkoatletka Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski. Więcej informacji na www.1mila.pl. Śledźcie nas też na Facebooku oraz Instagramie!