Prawie połowa wszystkich biegaczy, testowanych przez system ASICS FOOT ID ™, ma nadmierną pronację i potrzebuje dodatkowego wsparcia obuwia. Buty GEL-KAYANO ™ 26 oferują pronatorom dodatkowy komfort i amortyzację bez uszczerbku dla 26-letniego dziedzictwa.

4 CZERWCA 2019 r. – Z okazji premiery buta GEL-KAYANO ™ 26, ASICS ujawnia, że z około 90 000 biegaczy, którzy uczestniczyli w systemie ASICS FOOT ID, 43% ma nadmierną pronację i biegając bez butów stabilizujących, ryzykuje kontuzją.

Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy i starszy dyrektor generalny w ASICS Institute of Sport Science (ISS), powiedział: „Każdy biegacz ma inne potrzeby i zrozumienie typu pronacji jest pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego buta. Pronacja odnosi się do sposobu, w jaki stopa biegacza toczy się po kontakci z podłożem. Badając wzory tysiące stóp biegaczy, ASICS ustalił wzorce stóp neutralnych, nadpronujących i supinujących. Dane systemu ASICS FOOT ID ™ pozwalają nam doradzać biegaczom w wyborze butów, a szczególnie dla pronatorów, którzy wymagają dodatkowej ochrony”.

asics-przedstawia-gel-kayanotm-26-oraz-odkrywa-statystyki-foot-id-badan-stop-biegaczy-01

polmaraton_praski

Buty GEL-KAYANO ™ 26 to najnowszy model we flagowej serii stabilizacji, która jest używana przez elitarnych sportowców i biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania od 26 lat. Jak każdy but ASICS, każda edycja serii GEL-KAYANO ™ przechodzi intensywny cykl testowania i rozwoju i jest wydawana tylko wtedy, gdy dane dowodzą, że przewyższa ona poprzednika. W przypadku butów GEL-KAYANO ™ 26 celem ulepszenia była amortyzacja bez żadnych kompromisów w stosunku do jej kultowej stabilizacji.

Nowości:

  1. Ulepszona konstrukcja podeszwy zapewnia wygodniejszy bieg na dowolny dystans.
  2. Technologia METACLUTCH™ zapewnia lepsze trzymanie pięty.

asics-przedstawia-gel-kayanotm-26-oraz-odkrywa-statystyki-foot-id-badan-stop-biegaczy-02

GEL-KAYANO to dla mnie wyjątkowe buty. Zaufałam im już kilka sezonów temu i są dla mnie nieodzownym partnerem długich wybiegań. Pokonuje setki kilometrów, więc potrzebuję butów, które dobrze stabilizują i są komfortowe. Kayano zapewnia i jedno i drugie co sprawia, że mogę wymagać od siebie jeszcze więcej podczas treningów! – Ewelina Kempa, członkini grupy ASICS FrontRunner Poland

Model GEL-KAYANO ™ 26 jest dostępny w sklepie internetowym ASICS od 30 maja 2019 r, a także w specjalistycznych punktach sprzedaży od 1 lipca 2019 r., w cenie 740 ZŁ (sugerowana cena detaliczna) do których należą m.in: Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl, Świat Biegacza, Intersport, Runsport. Aby dowiedzieć się więcej na temat produktu, odwiedź wideo na temat obuwia GEL-KAYANO ™ 26 oraz na asics.pl.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>