Brawo, Sofia Ennaoui – Polka 10 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w biegu na 1500 m!

Dziesiąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w wieku niespełna 21 lat – to sukces. Sukces młodziutkiej Sofii Ennaoui jaki wywalczyła dla Polski na dystansie 1500 m staje się pięknym przeżyciem dla fanów lekkoatletcznych zmagań. Dzięki takim postaciom polskie bieganie staje się pełniejsze – i niech ten sen trwa. Niech przybywa fanów lekkiej, ale i zawodników młodego pokolenia, które jest w stanie zawojować jeszcze wiele na biegowych arenach nie tylko Europy, ale i świata.

Każdy zawodnik, który startuje w Igrzyskach Olimpijskich musi wywalczyć wcześniej odpowiednie minimum by wystartować w na głównej arenie zmagań. I o tym nie zapominajmy. Być w pierwszej dziesiątce Olimpijczyków w swojej konkurencji – to jest coś! Wywalczyć start w finale w takim stylu jak Sofia? To charakter. I to właśnie ten, ukazuje duszę wojowniczki tej młodej lekkoatletki. Nie ulega wątpliwości, że jej nazwisko pojawiać się będzie jeszcze niejednokrotnie na sportowych arenach największych lekkoatletycznych zmagań.

W finałowym biegu na 1500 m Polka nie była w stanie sprostać starszym, bardziej doświadczonym zawodniczkom, choć nie ulega wątpliwości – nie pozostawała w tym biegu bez walki. Ta dziewczyna ma jeszcze czas – jeszcze pokaże sportowy pazur.

Dziękujemy za piękne 10 miejsce i olimpijską walkę – jesteśmy dumni. Brawo, Sofia!

Wyniki biegu na 1500 m:

1. Faith Chepngetich Kipyegon – Kenia  4:08.92
2. Genzebe Dibaba – Etiopia  4:10.27
3. Jennifer Simpson – USA  4:10.53
10. Sofia Ennaoui – Polska  4:14.72