fbpx
medale otrzymają uczestnicy Maratonu Sztafet

Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane

Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane – są metaforą współpracy drużynowej! Sprawdzian dla ekip i sportowa integracja już 18 maja.

Takie medale otrzymają uczestnicy Maratonu Sztafet już 18 maja! Każdy biegacz, który ukończy swój odcinek biegu otrzyma medal. Sześć nietypowych „krążków” złożonych razem stworzy jedną całość – to symbol dla zespołowej pracy i znakomity motyw do pamiątkowych zdjęć. 

Na mecie tego biegu znaczenie ma wysiłek każdego biegacza i biegaczki z drużyny! Sześć osób, jeden cel, dystans maratonu i rywalizacja drużynowa – Maraton Sztafet wynosi współpracę na nowy poziom.

W tym biegu zawodnicy każdej drużyny składającej się z 6 osób mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km. Wyniki biegaczy na poszczególnych odcinkach sumują się do ostatecznego czasu każdej ekipy.

Coś więcej niż medal

Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie wzajemnych relacji. To już osiemnasta edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga z całej Polski amatorów grupowych aktywności i biegania.

Sport i rywalizacja w pięknym parkowym otoczeniu to przepis na dobrą zabawę i zacieśnianie więzi w grupie. Właśnie takie wartości i zdarzenia, jak współpraca, wyrozumiałość, wspieranie się, motywacja czy świętowanie są cennym doświadczeniem, które można wynieść ze wspólnie spędzonej na sportowo soboty. Warto, aby z tej okazji skorzystali ci, którzy czują, że w ich grupach brakuje iskry współpracy lub bodźca, ale również ci, którzy o integrację dbają regularnie.

– Czasem, w pędzie codziennych zadań, zapominamy, że wartościowa współpraca i pogłębianie relacji nie są nam dane jako gwarant. Nad wspólnym zrozumieniem i klimatem wewnątrz „drużyny” należy świadomie pracować. Przez drużynę możemy rozumieć zarówno grupę znajomych, współpracowników jednego działu, rodzinę czy kolegów z biegowego teamu. Sposobów na budowanie więzi jest sporo – nasz bieg to jeden z nich. Wspólny wysiłek fizyczny w naprawdę pięknym otoczeniu i rywalizacja zespołowa wzmaga poczucie jedności, odpowiedzialności, zrozumienia. 

– mówi COO Fundacji „Maraton Warszawski”, Magda Skrocka
Maraton Sztafet

Kto powinien wystartować?

W zawodach wystartować mogą znajomi, współpracownicy, rodziny, członkowie ekip biegowych – każdy! Skład drużyny i to, co Was łączy to tylko jedna część Maratonu Sztafet.

W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG, klubów i stowarzyszeń sportowych i NGO. Rywalizacja w obrębie branż i zawodów to dodatkowy smaczek dla biegaczy – sprawdzimy, które profesje są najbardziej rozbieganymi w Polsce! Tu liczy się duch zespołu – która branża okaże się najlepsza?

Lista startowa coraz dłuższa

Na liście startowej wydarzenia jest już ponad 300 drużyn. Zapisując się można wybrać dowolną godzinę – turę startową. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta jest aż do 16 maja, jednak tylko do końca kwietnia obowiązuje niższa opłata startowa. Od 1 maja opłata rośnie.

Spotykamy się na Kępie Potockiej już 18 maja – w sobotę! Na trasie biegu znajdować będzie się punkt nawadniania, zaś w strefie zawodnicznej powstanie miejsce dla uczestników i dla stref firmowych – idealne na odpoczynek po biegu i wspólny czas. 

Rejestracja na Maraton Sztafet trwa na stronie: rejestracja.maratonwarszawski.com

Więcej informacji dotyczących biegu dostępne jest na: ekiden.pl.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Buty, napój izotoniczny i miarka.

Paliwo dla biegacza: Jakie są najlepsze źródła węglowodanów przed w trakcie i po treningu?

Następne
garmin forerunner 165

Zegarek dla początkującego biegacza Garmin Forerunner 165 - recenzja

Powiązane artykuły

xxi wielki rodzinny piknik radia kolor 01
Czytaj dalej

XXI Wielki Rodzinny Piknik Radia Kolor!

Jak co roku zapraszamy całe rodziny do Parku Kultury w Powsinie! 10 czerwca 2018 roku odbędzie się już XXI Wielki Rodzinny Piknik Radia Kolor! Czekają atrakcje dla całej rodziny. Co tym razem przygotowaliśmy?
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model