fbpx
Zapowiedzi imprez

Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane

Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane – są metaforą współpracy drużynowej! Sprawdzian dla ekip i sportowa integracja już 18…
medale otrzymają uczestnicy Maratonu Sztafet

Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane – są metaforą współpracy drużynowej! Sprawdzian dla ekip i sportowa integracja już 18 maja.

Takie medale otrzymają uczestnicy Maratonu Sztafet już 18 maja! Każdy biegacz, który ukończy swój odcinek biegu otrzyma medal. Sześć nietypowych „krążków” złożonych razem stworzy jedną całość – to symbol dla zespołowej pracy i znakomity motyw do pamiątkowych zdjęć. 

Na mecie tego biegu znaczenie ma wysiłek każdego biegacza i biegaczki z drużyny! Sześć osób, jeden cel, dystans maratonu i rywalizacja drużynowa – Maraton Sztafet wynosi współpracę na nowy poziom.

W tym biegu zawodnicy każdej drużyny składającej się z 6 osób mają do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km. Wyniki biegaczy na poszczególnych odcinkach sumują się do ostatecznego czasu każdej ekipy.

Coś więcej niż medal

Ten bieg to kapitalna okazja na integrację i umocnienie wzajemnych relacji. To już osiemnasta edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga z całej Polski amatorów grupowych aktywności i biegania.

Sport i rywalizacja w pięknym parkowym otoczeniu to przepis na dobrą zabawę i zacieśnianie więzi w grupie. Właśnie takie wartości i zdarzenia, jak współpraca, wyrozumiałość, wspieranie się, motywacja czy świętowanie są cennym doświadczeniem, które można wynieść ze wspólnie spędzonej na sportowo soboty. Warto, aby z tej okazji skorzystali ci, którzy czują, że w ich grupach brakuje iskry współpracy lub bodźca, ale również ci, którzy o integrację dbają regularnie.

– Czasem, w pędzie codziennych zadań, zapominamy, że wartościowa współpraca i pogłębianie relacji nie są nam dane jako gwarant. Nad wspólnym zrozumieniem i klimatem wewnątrz „drużyny” należy świadomie pracować. Przez drużynę możemy rozumieć zarówno grupę znajomych, współpracowników jednego działu, rodzinę czy kolegów z biegowego teamu. Sposobów na budowanie więzi jest sporo – nasz bieg to jeden z nich. Wspólny wysiłek fizyczny w naprawdę pięknym otoczeniu i rywalizacja zespołowa wzmaga poczucie jedności, odpowiedzialności, zrozumienia. 

– mówi COO Fundacji „Maraton Warszawski”, Magda Skrocka
Maraton Sztafet
Medale tegorocznego Maratonu Sztafet zaprezentowane 9

Kto powinien wystartować?

W zawodach wystartować mogą znajomi, współpracownicy, rodziny, członkowie ekip biegowych – każdy! Skład drużyny i to, co Was łączy to tylko jedna część Maratonu Sztafet.

W tym roku poza klasyfikacja generalną zespoły będą ścigać się między innymi w kategorii firm ubezpieczeniowych, banków, IT, FMCG, klubów i stowarzyszeń sportowych i NGO. Rywalizacja w obrębie branż i zawodów to dodatkowy smaczek dla biegaczy – sprawdzimy, które profesje są najbardziej rozbieganymi w Polsce! Tu liczy się duch zespołu – która branża okaże się najlepsza?

Lista startowa coraz dłuższa

Na liście startowej wydarzenia jest już ponad 300 drużyn. Zapisując się można wybrać dowolną godzinę – turę startową. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta jest aż do 16 maja, jednak tylko do końca kwietnia obowiązuje niższa opłata startowa. Od 1 maja opłata rośnie.

Spotykamy się na Kępie Potockiej już 18 maja – w sobotę! Na trasie biegu znajdować będzie się punkt nawadniania, zaś w strefie zawodnicznej powstanie miejsce dla uczestników i dla stref firmowych – idealne na odpoczynek po biegu i wspólny czas. 

Rejestracja na Maraton Sztafet trwa na stronie: rejestracja.maratonwarszawski.com

Więcej informacji dotyczących biegu dostępne jest na: ekiden.pl.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Paliwo dla biegacza: Jakie są najlepsze źródła węglowodanów przed w trakcie i po treningu?
Następny wpis
Zegarek dla początkującego biegacza Garmin Forerunner 165 - recenzja
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu