fbpx
masaz miesniowo powieziowy w walce z bolem glowy 02

Masaż mięśniowo-powięziowy w walce z bólem głowy

Według powszechnej opinii lekarzy, większość przypadków bólu głowy powstaje na skutek stresu, przemęczenia lub ciągłego niedosypiania. Są to tak zwane bóle napięciowe, które potrafią być bardzo …

Według powszechnej opinii lekarzy, większość przypadków bólu głowy powstaje na skutek stresu, przemęczenia lub ciągłego niedosypiania. Są to tak zwane bóle napięciowe, które potrafią być bardzo silne i niestety często powracać. Ich przyczyną są najprawdopodobniej przykurcze mięśni barków i szyi, co powoduje zaciskanie się naczyń krwionośnych i utrudnia dopływ krwi do mózgu. W takich przypadkach tabletka od bólu głowy, poza doraźnym działaniem, nie pomoże. Trzeba działać inaczej: znaleźć i rozwiązać źródło problemu.

Relaksowanie przez masowanie

Masowanie karku, skroni i całej głowy rozluźnia napięte mięśnie i szybko łagodzi ból głowy. Masaż głowy likwiduje stan znużenia i zmęczenia oraz poprawia naszą koncentrację. Dla specjalistów Blackroll Polska taki masaż to inaczej samouwalnianie mięśniowo-powięziowe. Na czym polega? Głęboki ucisk, również okolic głowy, pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni i przełamanie powstałych zrostów pomiędzy warstwami oraz mięśniami ze sobą sąsiadującymi. Jeśli mięśnie karku, szyi i głowy pozostają w napięciu przez dłuższy czas, to następstwem jest spadek elastyczności i ból podczas ruchu. Głęboki ucisk autouwalniania pozwoli przywrócić normalny przepływ krwi i odbudować tkanki w tych okolicach.

masaz-miesniowo-powieziowy-w-walce-z-bolem-glowy-03

Jak to zrobić z rolką Blackroll?

Wystarczy położyć się i oprzeć głowę na rolce, następnie bardzo wolno odchylać głowę raz w jedną stronę, raz w drugą. W momencie „wyłapania” bolesnych miejsc w dolnej części głowy (dwa wyczuwalne symetryczne guziki za uszami), zatrzymać ruch i spokojnie dociskać, aż do momentu rozmasowania i uwolnienia bolesności. Patrz zdjęcie powyżej.

W masażu okolicy prostownika grzbietu i głowy bardzo dobrze sprawdza się rolka Duo-Ball Mini. Skutecznie rozluźnia spięte miejsca okolic głowy w autoterapii w pozycji leżącej lub stojącej, przy ścianie. Jak prawidłowo to zrobić, zobacz film 

[youtube]f3ExIWM8oWA[/youtube]

masaz-miesniowo-powieziowy-w-walce-z-bolem-glowy-04

  • Aby dowiedzieć się więcej wejdź tutaj 
  • Aby dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z rolek wejdź na kanał youtube 
  • Informacje o kursach na międzynarodowego trenera Blackroll znajdziesz tutaj

Więcej informacji udziela:

Anna Wiater Biuro komunikacji BLACKROLL POLSKA, tel. 696 922 076, mail: a.wiater@windpr.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
co musisz wiedziec przed zakupem butow 01

Co musisz wiedzieć przed zakupem butów do biegania - jak nie dać się nabrać?

Następne
zwolnij tempo po treningu propozycje cwiczen metoda pilates 13

Zwolnij tempo po treningu – propozycje ćwiczeń metodą Pilates

Powiązane artykuły

posture twoj dyskretny trener od blackroll 01
Czytaj dalej

Posture – twój dyskretny trener od Blackroll

Niezależnie, czy jesteś profesjonalnym tancerzem, amatorem biegania, czy aspirującą modelką, każdy powinien czerpać korzyści z prawidłowej postawy ciała. Właściwa sylwetka jest nie zbędna w pracy i czynnościach życia codziennego wspomagając walkę z bólem powstałym w skutek napięcia i dysbalansu.
gizynski pacemakerem 5 wieczornego 4f polmaratonu praskiego 01
Czytaj dalej

Giżyński… pacemakerem 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego

Wicemistrz Polski w maratonie Mariusz Giżyński w 5. Wieczornym 4F Półmaratonie Praskim wystartuje w roli… pacemakera. Jak twierdzi, czas w ten sposób podziękować kibicom i biegaczom, za wsparcie, jakie sam zwykle dostaje. Tym razem to on ma zamiar wspierać wszystkich tych, którzy 1 września w Warszawie będą chcieli złamać czas 1:20. Największy bieg prawobrzeżnej Warszawy kolejny raz odbędzie się w wieczorowej odsłonie.