Masaż mięśniowo-powięziowy w walce z bólem głowy

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Według powszechnej opinii lekarzy, większość przypadków bólu głowy powstaje na skutek stresu, przemęczenia lub ciągłego niedosypiania. Są to tak zwane bóle napięciowe, które potrafią być bardzo silne i niestety często powracać. Ich przyczyną są najprawdopodobniej przykurcze mięśni barków i szyi, co powoduje zaciskanie się naczyń krwionośnych i utrudnia dopływ krwi do mózgu. W takich przypadkach tabletka od bólu głowy, poza doraźnym działaniem, nie pomoże. Trzeba działać inaczej: znaleźć i rozwiązać źródło problemu.

Relaksowanie przez masowanie

Masowanie karku, skroni i całej głowy rozluźnia napięte mięśnie i szybko łagodzi ból głowy. Masaż głowy likwiduje stan znużenia i zmęczenia oraz poprawia naszą koncentrację. Dla specjalistów Blackroll Polska taki masaż to inaczej samouwalnianie mięśniowo-powięziowe. Na czym polega? Głęboki ucisk, również okolic głowy, pozwala na rozluźnienie spiętych mięśni i przełamanie powstałych zrostów pomiędzy warstwami oraz mięśniami ze sobą sąsiadującymi. Jeśli mięśnie karku, szyi i głowy pozostają w napięciu przez dłuższy czas, to następstwem jest spadek elastyczności i ból podczas ruchu. Głęboki ucisk autouwalniania pozwoli przywrócić normalny przepływ krwi i odbudować tkanki w tych okolicach.

masaz-miesniowo-powieziowy-w-walce-z-bolem-glowy-03

Jak to zrobić z rolką Blackroll?

Wystarczy położyć się i oprzeć głowę na rolce, następnie bardzo wolno odchylać głowę raz w jedną stronę, raz w drugą. W momencie „wyłapania” bolesnych miejsc w dolnej części głowy (dwa wyczuwalne symetryczne guziki za uszami), zatrzymać ruch i spokojnie dociskać, aż do momentu rozmasowania i uwolnienia bolesności. Patrz zdjęcie powyżej.

W masażu okolicy prostownika grzbietu i głowy bardzo dobrze sprawdza się rolka Duo-Ball Mini. Skutecznie rozluźnia spięte miejsca okolic głowy w autoterapii w pozycji leżącej lub stojącej, przy ścianie. Jak prawidłowo to zrobić, zobacz film 

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

[youtube]f3ExIWM8oWA[/youtube]

masaz-miesniowo-powieziowy-w-walce-z-bolem-glowy-04

  • Aby dowiedzieć się więcej wejdź tutaj 
  • Aby dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z rolek wejdź na kanał youtube 
  • Informacje o kursach na międzynarodowego trenera Blackroll znajdziesz tutaj

Więcej informacji udziela:

Anna Wiater Biuro komunikacji BLACKROLL POLSKA, tel. 696 922 076, mail: a.wiater@windpr.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę