fbpx
Pulsometry

Huawei Watch GT 2 – pierwsze wrażenie

Do naszej redakcji w okolicach połowy października trafił mocno wyczekiwany od dawna przez biegaczy i fanów marki Huawei,…
Huawei Watch GT 2 – pierwsze wrażenie

Do naszej redakcji w okolicach połowy października trafił mocno wyczekiwany od dawna przez biegaczy i fanów marki Huawei, smartwatch Huawei Watch GT 2. Na razie w telegraficznym skrócie, a wkrótce w pełni testowo przedstawimy wszelkie jego walory. Dziś prezentujemy to, co widoczne jest na pierwszy rzut oka, nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalne.

Premiera Huawei Watch GT 2

Ta miała miejsce w Monachium 19 września br. i wywołała w środowisku biegowym spore poruszenie. Wszystko to za sprawą parametrów i możliwości Huawei Watch GT 2,  następcy modelu Huawei Watch GT, zegarka,  który w ciągu roku od premiery sprzedał się na świecie w liczbie aż trzech milionów egzemplarzy.

O parametrach i możliwościach za chwilę, zacznijmy od ceny. Cena wyjściowa zegarka to 899 zł. Dokonując porównania asortymentu rynkowego, nie udało mi się znaleźć nic w tej cenie, co gwarantowałoby takie możliwości. Brzmi zatem ciekawie i liczę na to, że skoro jednej marce się udało, to i inne zrewidują swoje cenniki. Tym bardziej, że ceny niektórych modeli zaczynają dobijać do 5.000 zł – istne szaleństwo.

Pierwszy rzut oka na Huawei Watch GT 2

Na tym etapie znajomości zegarka najbardziej doceniam walory wzrokowe. Te tuż po wyjęciu zegarka z pudełka i jego uruchomieniu rozpoczęły smakowanie świeżych, niesamowicie nasyconych barw, których próżno szukać w modelach z najwyższej półki. Piękne nasycone gradienty, kontrastowe połączenia żywych kolorów z przebogatą paletą szarości wpadającej w czerń. I to czerni tak głębokiej, że mogłaby konkurować z Vantablack. Na całość nałożona punktowa poświata ważnych elementów cyferblatu, odmienna dla różnych jego wersji.

Niesamowite barwy są efektem zastosowania ekranu AMOLED o wielkości 46 milimetrów przy rozdzielczości ekranu 454 x 454 pikseli. Ekran jest dotykowy i zdecydowaną większość operacji wykonujemy przy jego użyciu. Na bocznej powierzchni koperty znajdziemy jednak 2 przyciski, które służą do zmiany i uruchamiania wybranych funkcji. Przyciski są bardzo dobrze wyprofilowane, wystają na tyle, iż nie sprawiają problemów w obsłudze, nawet w grubych rękawiczkach.

Kończąc kwestię estetyczną. Zegarek jest dostępny w dwóch wariantach: sportowym (kolor czarny) i klasycznym (kolor brązowy). Ten drugi oprócz skórzanego, brązowego paska dostarczany jest również z dodatkowym paskiem z fluoroelastometru – syntetycznego kauczuku o wysokiej odporności na działanie czynników termicznych i chemicznych.

Niebagatelne możliwości Huawei Watch GT 2

Wprawdzie wraz z Huawei Watch GT 2 przebyłem dopiero zaledwie 50 km, już jednak mogę powiedzieć, że jest to dobry kompan. Nie odnoszę się tu na razie do dokładności pomiarów – o tych we właściwym teście już wkrótce, ale o jego walorach użytkowych. Tych bowiem nie brakuje.

Spróbujmy je sobie w skrócie omówić:

  • Nadgarstkowy pomiar tętna.
  • 15 trybów sportowych – bieganie, piesze wycieczki, bieganie szlakiem, jazda na rowerze, triathlon, pływanie itp.
  • Wbudowany odtwarzacz muzyki – wystarczą ci bezprzewodowe słuchawki – zegarek mieści ponad 500 utworów.
  • Pełna łączność z telefonem – odbieranie sms, połączeń oraz powiadomień z telefonu (np. z mediów społecznościowych).
  • Monitorowanie w trakcie treningów 190 różnych parametrów treningowych – tętno, tempo chwilowe oraz średnie, kadencja, okrążenia i wiele innych.

Co w przypadku Huawei Watch GT 2 zasługuje na szczególną uwagę?

Są to dwa elementy: bateria oraz szerokorozumiane funkcje zdrowotne.

Producent podaje, że będzie można korzystać z zegarka nieprzerwanie przez 14 dni i muszę przyznać, że niewiele będzie to odbiegać od pomiarów testowych. Bateria naprawdę zasługuje na uznanie, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, jaki jest on lekki (niemalże nieodczuwalny na nadgarstku) to można mieć co do tego wątpliwości, ponieważ na 14 dni potrzebny jest naprawdę sporej wielkości akumulator. Ten problem został jednak rozwiązany przez zastosowanie najnowszego chipsetu Huawei – Kirin A1, który trzykrotnie deklasuje konkurencję pod względem zużycia energii.

Huawei Watch GT 2 – pierwsze wrażenie
Huawei Watch GT 2 – w większości ekrany po zakończeniu trening

Drugim elementem, jak wspomniałem, są funkcje zdrowotne. Watch GT 2 monitoruje bradykardię i niewydolność serca, a funkcja Huawei TruSleep ™ 2.0 dostępna w najnowszym smartwatchu Huawei umożliwia śledzenie i diagnozę 6 typowych problemów ze snem. Podczas snu zegarek monitoruje tętno, analizuje oddech i przyznaje ocenę ogólnej jakości snu. Damy znać w teście, jak jest to zbieżne z odczuciami po faktycznym przebudzeniu. Uzupełnieniem informacji zdrowotnych będzie technologia TruRelax, która rejestruje zmienność rytmu pracy serca i przekazuje informacje na temat wskaźnika stresu użytkownika oraz od czasu do czasu przypomni ci, że za długo przebywasz w bezruchu, co powinno skłonić cię do ruszenia tyłka z siedziska i pospacerowania.

Analiza danych pochodzących z Huawei GT Watch 2

Gdy już będziesz po kilku przespanych wraz z zegariem nocach, po treningu biegowym, rowerowym czy pływaniu, będziesz mógł oddać się analizie danych, które podane w przejrzysty i estetyczny sposób powiedzą ci, czy starasz się odpowiednio mocno, aby forma rosła. Dane przeanalizujesz dzięki aplikacji Huawei Health (Zdrowie), która domyślnie zainstalowana jest na wszystkich telefonach marki Huawei, natomiast pozostali mogą ją za darmo pobrać z App store lub Google play. Apka jest naprawdę przyjemna w użyciu, dane podaje w ładny, kolorowy sposób, odpowiednio je grupuje i co najważniejsze, pozwala wyciągać wnioski. Wkrótce się dowiemy, czy będą one zbieżne z danymi historycznymi i pomiarami pochodzącymi z innych zegarków sportowych. Stay tuned!

Huawei Watch GT 2 – pierwsze wrażenie
Huawei Watch GT 2 – widok ekranów z aplikacji Zdrowie

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

(6) Napisz komentarz

  1. Mam stałe kontrole u kardiologa, a mój puls mierzony w przychodniach/szpitalach przy kontroli w spoczynku wynosił zawsze 50/60 uderzeń na minutę, nieraz mniej gdyż taka specyfika mojego serca. Ten zegarek natomiast nie dość, że pokazuje w spoczynku od 80-110 to jeszcze te duże różnice wsytępują gdy tylko siedzę w miejscu i nie zmieniam aktywności. Zastanawiam się czy jest to aż takie niedokładne ogólnie czy tylko mój może mieć jakąś wadę techniczną. Są to moje pierwsze dwa dni użytkowania, a nie ukrywam, że to był jeden z głównych aspektów, który interesował mnie w zegarku i nie wiem czy nie zwrócić.

  2. Funkcja Trurelax zbiła mnie z nóg ???? Obecnie mam huawei watch gt sport i jest super, ale patrząc na ten to aż ślinka cieknie jak pomyślę o jego pomiarach podczas biegu ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Extreme Hobby - polska marka na biegowym rynku
Następny wpis
Blackroll recovery pillow - poduszka dla biegacza

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu