Gadżetom w rękach stanowcze NIE!

Klucze, butelka wody, odtwarzacz muzyki. Te i inne przedmioty padają ofiarą  dłoni, głównie amatorskich początkujących biegaczy.

Stanowcze „nie”?

Zdecydowanie tak! Podczas biegu powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie. Tak jak ubranie nie powinno krępować naszych ruchów, tak i różnego rodzaju przedmioty nie powinny znajdować się w naszych dłoniach podczas biegania.

Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Dłonie bezwiednie zaciskają się na trzymanym przedmiocie, co jest przyczyną spięć i usztywnień. Rozpoczynające się już w palcach, pędzą poprzez mięśnie całych dłoni, nadgarstków, przedramion, aż do szyi, karku oraz szczęki! Tym bardziej staje się to wyraźne, im silniejsze jest zmęczenie czy ból, przykładowo w bicepsie. Wskutek tego ściskamy nasz „amulet” mocniej i koło napięcia się zamyka. Na dodatek do tego wszystkiego trzymając w rękach gadżety, wyrabiamy bardzo brzydki nawyk usztywniania się i zaciskania pięści na zmęczeniu, co ogranicza spektrum działania naszego ciała- prawidłową pracę mięśni.

gadzetom-w-rekach-stanowcze-niel-01-01

Co z kluczami, piciem, odtwarzaczem?

Kieszeń jest właściwym miejscem dla kluczy czy odtwarzacza (byle nie dzwoniły, dyndały, nie utrudniajmy sobie życia!). Co do picia – może poczekać na nas w domu czy „skrytce”pod krzaczkiem w parku. Bieganiem nawet powyżej godziny nie odwodnimy się , oczywiście odpowiednio dbając nawodnienie przez cały dzień, a nie tylko na treningu. Nie dajcie się również zwieść marketingowej propagandzie, która wręcz narzuca bieganie w ręku z napojem sportowym – nie dość, że to straszliwie niewygodne i bez sensu…

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Naszym i Waszym celem jest bieganie. Niekoniecznie z kilogramem dodatkowego balastu kieszonkowego czy (oby nigdy więcej nie!) ręcznego. Wolność, odcięcie się od rzeczywistości i uniezależnienie od sprzętu podstawą treningu biegacza!