Majowe bieganie na Podhalu – jeszcze możesz się zapisać

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Mamy maj, miesiąc pełen enrgii i zachęcający do nowych wyzwań! Jednym z nich jest jeden z najtrudniejszych asfaltowych maratonów w Polsce! Za niecałe 2 tygodnie na podhalańskich ścieżkach rozegrane zostaną dwa biegi: Maraton Podhalański i Półmaraton Podhalański!

Oba dystanse wystartują 13.05.2018 przedpołudniem z metą w Zakopanem. Na zawodników prócz atrakcyjnych pakietów startowych, upominków i pamiątkowym medalu na mecie, na trasie czeka 6 punktów żywieniowych.

Przypominamy, że Maraton Podhalański to to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Zawodnicy startują z Rynku w Nowym Targu, natomiast meta powstanie na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem! Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Nowe Bystre – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 990 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 720 metrów zbiegając.

Zawodnicy mają również możliwość wystartowania w biegu dodatkowym: Półmaratonie Podhalańskim – zostanie on rozegrany na „drugiej połówce” Maratonu Podhalańskiego. Start w miejscowości Bańska Niżna. Meta na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem. Wymagająca i zapierająca dech w piersiach trasa półmaratonu to nasza propozycja dla osób, którzy nie czują się na siłach zmierzyć z pełnym maratonem.

Niezdecydowanych zachęcamy. To ostania szansa na zmierzenie się z najpiękniejszym 42,195 km na świecie! Zapisy na stronie: www.maratonpodhalanski.pl