fbpx
maraton podhalanski po raz ostatni 02

Maraton Podhalański po raz ostatni!

Przygotowania do IV edycji Maratonu Podhalańskiego idą pełną parą. Już za niespełna miesiąc odbędzie się najdłuższy asfaltowy bieg na Podhalu. Niestety… odbędzie się po raz ostatni!

Przygotowania do IV edycji Maratonu Podhalańskiego idą pełną parą. Już za niespełna miesiąc odbędzie się najdłuższy asfaltowy bieg na Podhalu. Niestety… odbędzie się po raz ostatni!

Organizatorzy już 2 lata temu borykając się z problemami niskiej frekwencji i braku sponsorów zapowiadali że bieg nie będzie miał kontynuacji w kolejnych latach. Jednakże III edycja w myśl przysłowia do „do trzech razy sztuka” miała miejsce. Rok 2018 mimo usilnych starań i licznych akcji promocyjnych nie poprawił sytuacji organizatorów i na 2 miesiące przed imprezą zdecydowali ogłosić, że w maju 2018 na trasie Maratonu Podhalańskiego spotkamy się po raz ostatni.

Przypominamy, że Maraton Podhalański to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Zawodnicy startują z Rynku w Nowym Targu, natomiast meta powstanie na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem! Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Nowe Bystre – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 990 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 720 metrów zbiegając.

maraton-podhalanski-po-raz-ostatni-01

Zawodnicy mają również możliwość wystartowania w biegu dodatkowym: Półmaratonie Podhalańskim – zostanie on rozegrany na „drugiej połówce” Maratonu Podhalańskiego. Start w miejscowości Bańska Niżna. Meta na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem. Wymagająca i zapierająca dech w piersiach trasa półmaratonu to nasza propozycja dla osób, którzy nie czują się na siłach zmierzyć z pełnym maratonem.

Niezdecydowanych zachęcamy. To ostania szansa na zmierzenie się z najpiękniejszym 42,195 km na świecie! Zapisy na stronie: www.maratonpodhalanski.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
pierwszy maraton zrob to dobrze 01

Pierwszy maraton – zrób to dobrze!

Następne
daj piataka na dzieciaka juz po raz piaty w lodzi 01

„Daj piątaka na dzieciaka” już po raz piąty w Łodzi

Powiązane artykuły

4 bmw polmaraton praski 2 wrzesnia w nocnej odslonie 05
Czytaj dalej

4. BMW Półmaraton Praski – szybka trasa wieczorową porą

2 września odbędzie się czwarta edycja BMW Półmaratonu Praskiego, tym razem w nocnej odsłonie. W sobotni wieczór, o godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa.
mistrzostwa europy masters podczas 35 pko wroclaw maratonu 02
Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy Masters podczas 35. PKO Wrocław Maratonu

Kolejny wielki bieg w Stolicy Dolnego Śląska już 10 września 2017r. Jubileuszowy, 35. PKO Wrocław Maraton wystartuje, zgodnie z tradycją, z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Tym razem, po raz pierwszy w historii rywalizacji na królewskim dystansie, finisz wyznaczono przed nową Trybuną Zachodnią wyremontowanego stadionu!