fbpx
Konkurs newsletter

Konkurs newsletter

Prosiłem Was w jednym z sierpniowych newsletterów, abyście pomogli mi wybrać formułę konkursową, którą będę stosował w następnych newsletterach. Przypominam – w każdym środowym newsletterze jedna osoba będzie nagradzana – póki co książką, a w przyszłości kto wie, może i czymś więcej.

Na czym stanęło?

Dostałem kilkadziesiąt zgłoszeń. Za wszystkie serdecznie dziękuję.

W odpowiedziach były przeróżne propozycje: od zwoływania komisji konkursowej w celu wyłonienia zwycięzcy najlepiej napisanej historii biegowej, po przeróżnej maści propozycje kulinarne (najlepszy przepis), a skończywszy na tym, kto najwięcej przebiegł kilometrów w danym tygodniu.

Oczywiście nad wszystkimi propozycjami się pochyliłem, jednak nie wszystkie jestem w stanie zrealizować. Z prostego powodu – nad rozwojem TreningBiegacza.pl pracuję sam i nie mogę na same konkursy poświęcić aż tyle czasu. Wybrałem zatem opcję, która powtarzała się najczęściej i jest łatwa do przeprowadzenia.

W nowej, obecnej wersji serwisu mamy wdrożony system komentarzy Disqus. To o tyle fajne rozwiązanie, że na bank nie przeoczę żadnego komentarza od Was, a z racji tego, że i tak wszystkie czytam i na wszystkie odpowiadam, to połowę roboty mam zrobione. Poza tym do Disqusa możesz się zalogować poprzez wszystkie social media, jak i e-maila, dzięki czemu i Ty będziesz informowany, jak ktoś odpisze.

Stawiam zatem, a nawet stawiamy na komentowanie, bo zdecydowana większość Was również wybrała tę opcję na komentowanie artykułów. Ale żeby nie było, ustalamy jasne kryteria, które jeszcze na przestrzeni najbliższych tygodni będą ewoluować:

  • pod uwagę będą brane jedynie merytoryczne komentarze – coś wnoszące do dyskusji,
  • nie liczy się ilość, a wartość komentarzy,
  • tydzień liczymy od środy do wtorku – w każdą środę ogłaszam zwycięzcę konkursu za miniony tydzień – nie jest to losowanie, a merytoryczna ocena.

Ważne!

Może się zdarzyć, jak na przykład dzisiaj, że będę chciał odrobinę zmienić formułę konkursu. Na te potrzeby będę tworzył osobne wpisy i linkował je w newsletterze. Oczywiście wszystkie znajdziesz w kategorii konkursy. Formuła na ten tydzień:

  • W środy puszczam ci newslettery tematyczne – o odchudzaniu, o sprawności itp. – stricte powiązane treści między sobą. Twoje zadanie polega na tym, aby wymyślić 3 najbliższe cykle tematyczne + dobrać pod nie po 3 różne, uzupełniające się artykuły (będzie trzeba podać linki do tych artykułów). Stworzę taki jeden przykładowy komentarz pod tym wpisem, aby osoby, które chcą wziąć udział, miały 100% pewności, o co mi chodzi.

Kilka informacji o systemie komentarzy

Newsletter konkursowy
Newsletter konkursowy

W widoku strony głównej oraz każdego artykułu i planu treningowego – w prawej szpalcie, w tzw. sidebarze powinniście widzieć 3 najnowsze komentarze. Dzięki temu nic wam nie ucieknie, możecie włączać się w każdą dyskusję.

newsletter konkursowy 02

Pod każdym artykułem zobaczysz taki formularz. Aby wpisać komentarz musisz się zalogować/zarejestrować – ale nie na stronie TreningBiegacza.pl tylko Disqus – bo to ten system przetrzymuje wszystkie Twoje komentarze – z wielu stron – nie tylko z TreningBiegacza.pl – to bardzo przydatna opcja. Rejestracji/Logowania możesz dokonać bezpośrednio w wyżej pokazanym formularzu – wystarczy, że potwierdzisz swoje konto poprzez facebooka. I już.

Nagrody

Wiem, że to opcja, która ciekawi wiele osób. Nabyłem już 50 książek, mam zatem pozycji do rozdawania na niemal rok. Poniżej prezentuję zdjęcie z tytułami. Plan mam na to taki, aby wylosowana osoba mogła sobie wybrać to, co chce. W tym celu stworzę arkusz google, podepnę pod ten artykuł i każda osoba, będzie miała dostęp do aktualnych stanów nagród – niekoniecznie książkowych. Co ty na to? Może masz jakiś lepszy pomysł? Koniecznie podziel się tym w komentarzu!

Newsletter konkurs
Nagrody na konkursy w newsletterze

Na koniec

Prośba do Ciebie. Pod spodem, tuż pod artykułem znajduje się 6 przycisków (Wporzo, Zabawny, Świetny, Mam do niego uwagi, Nie podobał mi się, Nieprzydatny) dotyczących oceny akurat czytanego artykułu. Jeśli nie chce Ci się pisać peanu pochwalnego lub mieszać autora z błotem, bo nie masz na to czasu, kliknij za każdym razem, gdy coś u nas przeczytasz, jeden z tych 6 przycisków. To doskonała wiedza dla mnie – czy treści trafiają w próżnię, czy też na ludzi, którzy właśnie czegoś takiego potrzebują. Zrobisz to dla mnie?

P.S.

Słowo honoru – chciałbym nagrodzić wszystkich, ale się nie da. Tych dobrych pomysłów było jednak tyle, że ciężko mi się zatrzymać na jednej osobie, zatem

  • 4 książki za najtrafniejszą i najbliższą mnie formułę konkursową wędrują do Olga Turska,
  • nagrody pocieszenia w postaci 1 książki lecą do: Patrycja Kowalik, Miłosz Sikończyk, Piotr Szymczyk, Andrzej Knap, Łukasz Wejchert.

Wskazane osoby proszę kontakt pod adresem e-mail: p.niemczuk@treningbiegacza.pl – z tytułem maila: wygrana w konkursie newsletter.

A może Ty nie jesteś jeszcze zapisany na newsletter?

Jeśli chcesz być informowany o takich wpisach, zapisz się. Nikomu nie udostępniamy Twoich danych. Tylko i wyłącznie wartościowe informacje.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
cropped 10 kilometrow emocji czyli bieg erasmusa 02

10 kilometrów emocji, czyli Bieg Erasmusa+

Następne
6 nocny polmaraton praski jastrzebski i brzezinska triumfatorami 03

6. Nocny Półmaraton Praski - Jastrzębski i Brzezińska triumfatorami

Powiązane artykuły

sekret tkwi w bieganiu wolniej konkurs
Czytaj dalej

Konkurs – wygraj książkę i zegarek do biegania

Matt Fitzgerald - nazwisko zapewne znane dosyć szerokiej grupie biegaczek i biegaczy - autor książek o bieganiu, trener biegaczy i triathlonistów, a także bez wątpienia autorytet od spraw żywienia w sporcie. Nie tak dawno, bo 17 kwietnia br. pisaliśmy o jego [article-link alias="sekret-tkwi-w-bieganiu-wolniej"]najnowszej książce[/article-link], która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Aha! I w związku z tą właśnie pozycją ogłaszamy konkurs, gdzie oprócz 10 egzemplarzy dajemy wam również najnowszy model zegarka marki TomTom. Do dzieła.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model