fbpx
Konkursy

Konkurs newsletter

Prosiłem Was w jednym z sierpniowych newsletterów, abyście pomogli mi wybrać formułę konkursową, którą będę stosował w następnych…
Konkurs newsletter

Prosiłem Was w jednym z sierpniowych newsletterów, abyście pomogli mi wybrać formułę konkursową, którą będę stosował w następnych newsletterach. Przypominam – w każdym środowym newsletterze jedna osoba będzie nagradzana – póki co książką, a w przyszłości kto wie, może i czymś więcej.

Na czym stanęło?

Dostałem kilkadziesiąt zgłoszeń. Za wszystkie serdecznie dziękuję.

W odpowiedziach były przeróżne propozycje: od zwoływania komisji konkursowej w celu wyłonienia zwycięzcy najlepiej napisanej historii biegowej, po przeróżnej maści propozycje kulinarne (najlepszy przepis), a skończywszy na tym, kto najwięcej przebiegł kilometrów w danym tygodniu.

Oczywiście nad wszystkimi propozycjami się pochyliłem, jednak nie wszystkie jestem w stanie zrealizować. Z prostego powodu – nad rozwojem TreningBiegacza.pl pracuję sam i nie mogę na same konkursy poświęcić aż tyle czasu. Wybrałem zatem opcję, która powtarzała się najczęściej i jest łatwa do przeprowadzenia.

W nowej, obecnej wersji serwisu mamy wdrożony system komentarzy Disqus. To o tyle fajne rozwiązanie, że na bank nie przeoczę żadnego komentarza od Was, a z racji tego, że i tak wszystkie czytam i na wszystkie odpowiadam, to połowę roboty mam zrobione. Poza tym do Disqusa możesz się zalogować poprzez wszystkie social media, jak i e-maila, dzięki czemu i Ty będziesz informowany, jak ktoś odpisze.

Stawiam zatem, a nawet stawiamy na komentowanie, bo zdecydowana większość Was również wybrała tę opcję na komentowanie artykułów. Ale żeby nie było, ustalamy jasne kryteria, które jeszcze na przestrzeni najbliższych tygodni będą ewoluować:

  • pod uwagę będą brane jedynie merytoryczne komentarze – coś wnoszące do dyskusji,
  • nie liczy się ilość, a wartość komentarzy,
  • tydzień liczymy od środy do wtorku – w każdą środę ogłaszam zwycięzcę konkursu za miniony tydzień – nie jest to losowanie, a merytoryczna ocena.

Ważne!

Może się zdarzyć, jak na przykład dzisiaj, że będę chciał odrobinę zmienić formułę konkursu. Na te potrzeby będę tworzył osobne wpisy i linkował je w newsletterze. Oczywiście wszystkie znajdziesz w kategorii konkursy. Formuła na ten tydzień:

  • W środy puszczam ci newslettery tematyczne – o odchudzaniu, o sprawności itp. – stricte powiązane treści między sobą. Twoje zadanie polega na tym, aby wymyślić 3 najbliższe cykle tematyczne + dobrać pod nie po 3 różne, uzupełniające się artykuły (będzie trzeba podać linki do tych artykułów). Stworzę taki jeden przykładowy komentarz pod tym wpisem, aby osoby, które chcą wziąć udział, miały 100% pewności, o co mi chodzi.

Kilka informacji o systemie komentarzy

Newsletter konkursowy
Newsletter konkursowy

W widoku strony głównej oraz każdego artykułu i planu treningowego – w prawej szpalcie, w tzw. sidebarze powinniście widzieć 3 najnowsze komentarze. Dzięki temu nic wam nie ucieknie, możecie włączać się w każdą dyskusję.

newsletter konkursowy 02

Pod każdym artykułem zobaczysz taki formularz. Aby wpisać komentarz musisz się zalogować/zarejestrować – ale nie na stronie TreningBiegacza.pl tylko Disqus – bo to ten system przetrzymuje wszystkie Twoje komentarze – z wielu stron – nie tylko z TreningBiegacza.pl – to bardzo przydatna opcja. Rejestracji/Logowania możesz dokonać bezpośrednio w wyżej pokazanym formularzu – wystarczy, że potwierdzisz swoje konto poprzez facebooka. I już.

Nagrody

Wiem, że to opcja, która ciekawi wiele osób. Nabyłem już 50 książek, mam zatem pozycji do rozdawania na niemal rok. Poniżej prezentuję zdjęcie z tytułami. Plan mam na to taki, aby wylosowana osoba mogła sobie wybrać to, co chce. W tym celu stworzę arkusz google, podepnę pod ten artykuł i każda osoba, będzie miała dostęp do aktualnych stanów nagród – niekoniecznie książkowych. Co ty na to? Może masz jakiś lepszy pomysł? Koniecznie podziel się tym w komentarzu!

Newsletter konkurs
Nagrody na konkursy w newsletterze

Na koniec

Prośba do Ciebie. Pod spodem, tuż pod artykułem znajduje się 6 przycisków (Wporzo, Zabawny, Świetny, Mam do niego uwagi, Nie podobał mi się, Nieprzydatny) dotyczących oceny akurat czytanego artykułu. Jeśli nie chce Ci się pisać peanu pochwalnego lub mieszać autora z błotem, bo nie masz na to czasu, kliknij za każdym razem, gdy coś u nas przeczytasz, jeden z tych 6 przycisków. To doskonała wiedza dla mnie – czy treści trafiają w próżnię, czy też na ludzi, którzy właśnie czegoś takiego potrzebują. Zrobisz to dla mnie?

P.S.

Słowo honoru – chciałbym nagrodzić wszystkich, ale się nie da. Tych dobrych pomysłów było jednak tyle, że ciężko mi się zatrzymać na jednej osobie, zatem

  • 4 książki za najtrafniejszą i najbliższą mnie formułę konkursową wędrują do Olga Turska,
  • nagrody pocieszenia w postaci 1 książki lecą do: Patrycja Kowalik, Miłosz Sikończyk, Piotr Szymczyk, Andrzej Knap, Łukasz Wejchert.

Wskazane osoby proszę kontakt pod adresem e-mail: [email protected] – z tytułem maila: wygrana w konkursie newsletter.

A może Ty nie jesteś jeszcze zapisany na newsletter?

Jeśli chcesz być informowany o takich wpisach, zapisz się. Nikomu nie udostępniamy Twoich danych. Tylko i wyłącznie wartościowe informacje.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
10 kilometrów emocji, czyli Bieg Erasmusa+
Następny wpis
6. Nocny Półmaraton Praski - Jastrzębski i Brzezińska triumfatorami

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu