fbpx
cropped 10 kilometrow emocji czyli bieg erasmusa 02

10 kilometrów emocji, czyli Bieg Erasmusa+

Sztafetowo, charytatywnie, międzynarodowo – tak będzie 28 września 2019 roku, kiedy zespoły biegaczy ruszą do walki, zabawy i wzajemnego dopingu. Już po raz trzeci!

Sztafetowo, charytatywnie, międzynarodowo – tak będzie 28 września 2019 roku, kiedy zespoły biegaczy ruszą do walki, zabawy i wzajemnego dopingu. Już po raz trzeci!

Bieg Erasmusa+ jest otwarty dla wszystkich. W tym roku areną zmagań biegaczy będzie bieżnia stadionu lekkoatletycznego na warszawskim AWF-ie. To jednocześnie doskonała okazja do poznania i międzynarodowej integracji z uczestnikami programu Erasmus+.

Siła i strategia

Dystans Biegu Erasmusa+ to olimpijskie 10 km, czyli 25 okrążeń, pokonywanych w sztafetach w dowolnej kolejności. To drużyna decyduje, kto ile przebiegnie. Minimum dla osoby to jedynie jedno okrążenie. Każdy 4-osobowy zespół opracowuje własną strategię. I może ją w trakcie biegu zmienić! Gwarantujemy, że będzie emocjonująco od strzału startera do pojawienia się ostatniej drużyny na mecie. Do boju zagrzewać będą bębny grupy Ritmo Bloco!

10 kilometrow emocji czyli bieg erasmusa 01

Na bieżni zmierzą się też najmłodsi – w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Wszyscy na mecie otrzymają pamiątkowe medale. Tak jak rok temu, w pakiecie startowym biegaczki i biegacze znajdą zestaw wysokiej jakości odzieży technicznej – koszulkę, rękawki i opaskę.

Charytatywnie

Opłata startowa wynosi 180 złotych za drużynę. Cała kwota zostanie przekazana na wsparcie podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

10 kilometrow emocji czyli bieg erasmusa 04 1

Międzynarodowe wsparcie

Wszystkich biegaczy i biegaczki wspierać będzie międzynarodowy zespół wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, unijnego programu wolontariatu międzynarodowego. Z obcokrajowcami, którzy przyjechali do Polski na projekty wolontariackie i Polakami, którzy brali udział w takich działaniach za granicą będzie można porozmawiać i zainspirować się ich historiami w specjalnej strefie wolontariusza.

Z kolei w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na uczestników będzie czekać wciągający świat technologii edukacyjnych.

10 kilometrow emocji czyli bieg erasmusa 03 1

Sportowe emocje

Impreza jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu, którego koordynatorem w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przez cały tydzień poprzedzający Bieg Erasmusa+ na AWF-ie odbywać się będą zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży, dla seniorów, zajęcia otwarte, w tym treningi biegowe (więcej informacji na  www.etsawf.pl i www.etspolska.pl). Równocześnie z biegiem, na AWF-ie będzie odbywać się Europejska Noc Sportu #BeActiveNight – wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stadion, będą mogli spotkać znanych sportowców i wziąć udział w różnych aktywnościach, także dla najmłodszych.

Organizatorem biegu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) pełniąca funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
cropped startuja mistrzostwa europy skyrunnig na dystansie ultra 53 km 5000 pobiegnie natalia tomasiak 01

Startują Mistrzostwa Europy Skyrunnig. Na dystansie Ultra 53 km/+5000 pobiegnie Natalia Tomasiak

Następne
Konkurs newsletter

Konkurs newsletter

Powiązane artykuły

marton lubelski wiecej niz maraton
Czytaj dalej

Marton Lubelski – więcej niż maraton

Lubelska edycja biegu maratońskiego to niezwykła wydarzenie na biegowej mapie Polski. W swej krótkiej, bo niespełna trzyletniej historii Lublin na trwałe wszedł do kalendarza najważniejszych imprez...
swieto biegania w kozim grodzie lublin zaprasza 02
Czytaj dalej

Święto Biegania w Kozim Grodzie – Lublin zaprasza!

Siódma edycja PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie. 1 czerwca 2019 r. wystartuje najważniejsze wydarzenie w lubelskim kalendarzu biegowym. Rejestracja uczestników trwa. Do 31 stycznia atrakcyjna cena pakietu startowego 50,00zł. Święto Biegania w Kozim Grodzie na stałe wpisało się w sportową mapę Polski. Rok rocznie odwiedzają nas biegacze z całego świata.