fbpx
Medal Biegu Powstania Warszawskiego.

Tylko tydzień do Biegu Powstania Warszawskiego!

Już blisko 7 tysięcy biegaczy widnieje na listach tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego. W sobotę 30 lipca w wyjątkowy sposób uczczą oni pamięć Powstańców. Trasy biegów na 5 i 10 km prowadzą wśród wielu historycznych punktów związanych z wydarzeniami z 1944 r., a na szyjach uczestników zawisną niezwykłe, symboliczne medale. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć żadnego fana biegania.

Do 31. edycji Biegu Powstania Warszawskiego zostało już tylko tydzień. Impreza ta od lat cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy z całej Polski. W tym roku nie jest inaczej – już blisko 7 tysięcy osób zadeklarowało udział w biegu na 5 lub 10 km. Możliwość startu ulicami w centrum Warszawy, w klimacie lipcowego wieczora, to bardzo atrakcyjna perspektywa dla wielu biegaczy. Przy całej otoczce i podniosłej atmosferze imprezy, jest to bieg, którego po prostu nie sposób pominąć w swoim kalendarzu. Co więcej, nawet, jeżeli nie możesz osobiście wziąć udziału w biegach rozgrywanych 30 lipca w Warszawie, wciąż masz możliwość stać się częścią tej wyjątkowej inicjatywy i upamiętnić Powstańców poprzez udział w wirtualnym 31. Biegu Powstania Warszawskiego.

Nowa odsłona biegu

Każda z dotychczasowych edycji Biegu Powstania Warszawskiego miała swój unikalny, niepowtarzalny charakter. Już sama idea upamiętniania historycznych wydarzeń budzi u uczestników wiele emocji. Zwłaszcza, że ulice i miejsca, które biegacze mijają na trasie są mocno związane z Powstaniem Warszawskim. Chociaż trasy uległy zmianom, to wciąż są przepełnione historycznymi miejscami. W ramach 31. Biegu Powstania Warszawskiego zawodnicy będą mijać po drodze m.in. pomnik Powstania Warszawskiego, Plac Teatralny, pobiegną ulicami Starego Miasta, gdzie toczyły się walki i dotrą do ul. Konwiktorskiej i stadionu Polonii Warszawa, czyli sierpniowej linii frontu.

Tegoroczna edycja Biegu Powstania Warszawskiego ma także wyjątkowy charakter od strony organizacyjnej. Wszystko za sprawą współpracy dotychczasowego organizatora czyli Aktywnej Warszawy z Fundacją Maraton Warszawski. Wspólna inicjatywa zaowocowała nowymi pomysłami związanymi z biegiem. Wśród nich znajdziemy np. klasyfikację biegową Ligi Mistrzów Warszawy, możliwość startu wirtualnego czy też akcję charytatywną na rzecz wsparcia Powstańców – #BiegamDobrze dla Bohaterów.

Ulice i miejsca, które biegacze mijają w trakcie biegu są mocno związane z Powstaniem Warszawskim.
Ulice i miejsca, które biegacze mijają w trakcie biegu są mocno związane z Powstaniem Warszawskim.

Wspólny hołd dla Powstańców

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa edycja akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów. Sama idea akcji charytatywnej #BiegamDobrze jest znana uczestnikom imprez organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski. Jednak w przypadku 31. Biegu Powstania Warszawskiego ma ona unikalny charakter. Przede wszystkim, prowadzenie zbiórki nie jest tym razem sposobem na uzyskanie numeru startowego. Zbiórkę może założyć każda osoba, która zarejestrowała się na bieg. Wystarczy tylko uruchomić taką opcję w panelu rejestracyjnym.

Cała idea akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów polega na tym, że każdy uczestnik ma możliwość poprzez swoją zbiórkę symbolicznie, ale także realnie, podziękować Powstańcom. Zebrane w ramach akcji środki zostaną bowiem przekazane na wsparcie tych, którzy w 1944 r. walczyli za wolność Warszawy i Polski. Zostaną za nie zakupione np. aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie czy chodziki rehabilitacyjne, by umożliwić Powstańcom jak najpełniejszy udział w życiu społecznym oraz warunki funkcjonowania na co dzień. Warto założyć zbiórkę i zachęcać inne osoby do jej wspierania. Osoby, które uzbierają w ten sposób co najmniej 300 zł, otrzymają w formie podziękowania zaproszenie do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wszyscy na start

Zarówno osoby biegnące na 5 km jak i na 10 km, będą mogły na mecie cieszyć się pięknym medalem, który symboliką nawiązuje oczywiście do wydarzeń z 1944 r. Na medalu znajdziemy tarczę zegara, na której wskazówki ustawione są na godzinę 17:00, czyli godzinę „W”. Oczywiście ten symbol również jest obecny na krążku. Również uczestnicy biegu wirtualnego mają możliwość otrzymania fizycznego medalu, jeżeli zdecydują się na taką opcję podczas rejestracji.

31. Bieg Powstania Warszawskiego wystartuje 30 lipca o godzinie 20:30 (5 km) i 21:00 (10 km). Chociaż organizatorzy zapraszają uczestników wirtualnej odsłony zmagań do symbolicznego połączenia się z innymi biegaczami i wystartowania w sobotni wieczór, to każdy, kto biegnie z aplikacją, ma czas do 6 sierpnia na pokonanie zadeklarowanego dystansu i wprowadzenie swojego wyniku do panelu. Co więcej, aż do 6 sierpnia można zgłosić chęć udziału w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego. To furtka dla spóźnialskich, by nawet na ostatnią chwilę dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy.

Więcej informacji i zapisy: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/

Medal Biegu Powstania Warszawskiego.
Medal Biegu Powstania Warszawskiego.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Chudy Wawrzyniec. Fot. Mateusz Stodolski

Chudy Wawrzyniec - poznaj smak prawdziwej, górskiej przygody!

Następne
Bieganie w grupie

Chcesz biegać szybciej? Wyjdź do ludzi

Powiązane artykuły