4. BMW Półmaraton Praski – szybka trasa wieczorową porą

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

2 września odbędzie się czwarta edycja BMW Półmaratonu Praskiego, tym razem w nocnej odsłonie. W sobotni wieczór, o godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa.

Trasa do rekordów

Największy półmaraton prawej strony Wisły ponownie będzie wiódł trasą sprzyjającą biciu rekordów.

„Kierując się opiniami uczestników, a także idąc za wzorem innych wielkich imprez biegowych, m.in. BMW Berlin Marathon, postanowiliśmy w tym roku jedynie delikatnie zmodyfikować ubiegłoroczną trasę, dzięki czemu pozostaje ona nadal płaska, bez znaczących wzniesień, co umożliwi uzyskanie dobrych czasów na mecie” – mówi dyrektor biegu Sławomir Szczęsny.

Dodaje, że takie rozwiązanie dodatkowo zapewni niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich wyników oraz postępów treningowych. Będzie sporym wyzwaniem sportowym, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jakie znaczenie ma w tym wszystkim pogoda.

Start 4.Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach Stadionu Narodowego, skąd uczestnicy skierują się w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręt w al. Waszyngtona, następnie w klimatyczną Saską Kępę (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Dalej przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegną na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty warszawskiej Pragi, przede wszystkim ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą na błoniach Stadionu Narodowego. Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF.

4-bmw-polmaraton-praski-szybka-trasa-wieczorowa-pora-01

Otwarte treningi 4F

Organizatorzy zapraszają na otwarte treningi przygotowujące do startu w BMW Półmaratonie Praskim oraz 4F Piątce Praskiej. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00 na stadionie warszawskiej Agrykoli (wejście od strony parku). Uczestniczyć może w nich każdy, bez względu na poziom wytrenowania. Trenerzy, na czele z medalistką mistrzostw Polski w maratonie i złotą medalistką mistrzostw w długodystansowych biegach górskich – Edytą Lewandowską, dopasowują zajęcia do różnych poziomów zaawansowania.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło osiem tysięcy osób. Spośród 5742 biegaczy, którzy pokonali 21 km 97 m najszybsi byli Kenijczycy – triumfował Hilary Kiptum Maiyo z czasem 1:04.51, a wśród kobiet Stella Jepngetich Barsosio – 1:12.27. W pierwszej setce półmaratonu uplasował się m.in. zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie, Robert Korzeniowski (zajął 40. miejsce), a dalej klasyfikowany był inny mistrz olimpijski – były wioślarz Adam Korol, startujący w BMW Półmaratonie Praskim od pierwszej edycji.

4-bmw-polmaraton-praski-szybka-trasa-wieczorowa-pora-02

W biegu 4F Piątka Praska, w którym rywalizowało blisko dwa tysiące osób zwyciężyli Damian Roszko – 15.00 i olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Lewandowska (oboje 4F Running Team) – 16.32.

Impreza rokrocznie odbywała się pod patronatem prezydent m.st. Warszawy i burmistrza Pragi Południe.

Rejestracja na 4. BMW Półmaraton Praski TUTAJ.