fbpx
Zapowiedzi imprez

Dr Kelly Starrett – mentor, który zrewolucjonizował sposób myślenia sportowców i trenerów, po raz pierwszy w Polsce!

W dniach 24-25 czerwca 2017 r. w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się konferencja International Fascia&Mobility Summit, podczas której uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania z dr Kellym Starrettem – trenerem, fizjoterapeutą, znanym na całym świecie wykładowcą.
dr kelly starrett mentor ktory zrewolucjonizowal sposob myslenia sportowcow i trenerow po raz pierwszy w polsce 02

W dniach 24-25 czerwca 2017 r. w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się konferencja International Fascia&Mobility Summit, podczas której uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania z dr Kellym Starrettem – trenerem, fizjoterapeutą, znanym na całym świecie wykładowcą.

Starrett to mentor sportowców na całym świecie. Jego bestsellerowa książka „Bądź sprawny jak lampart” stała się obowiązkową pozycją dla osób, które chcą świadomie trenować, unikać kontuzji i osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie. Z jego ogromnej wiedzy korzystają zawodowcy z amerykańskich lig NHL, NBA, NFL czy MLB, doradza reprezentacjom olimpijskim oraz wojskowym jednostkom specjalnym. Jego strona MobilityWOD.com jest źródłem inspiracji dla milionów trenujących na świecie.

dr-kelly-starrett-mentor-ktory-zrewolucjonizowal-sposob-myslenia-sportowcow-i-trenerow-po-raz-pierwszy-w-polsce-03

Dr Kelly Starrett jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą trenować mądrze i bez uszczerbku na zdrowiu. Przypomina jak ważna jest biomechanika ciała, praca nad mobilnością oraz zachowanie prawidłowej postawy, nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także podczas siedzenia czy chodzenia. W USA każdego roku ponad 80% z 30 milionów biegaczy doznaje kontuzji. To między innymi do nich dociera Starrett ze swoim nowatorskim podejściem do leczenia urazów.

Według niego rezygnacja z treningów w wyniku doznania kontuzji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zdaniem Starretta, jedynie dobre poznanie swojego ciała oraz prawidłowo dobrane ćwiczenia zapewniają najszybszy i najzdrowszy powrót do pełnej sprawności, bez konieczności sięgania po pomoc medyczną bądź rezygnacji z treningów. W swojej książce „Gotowy do biegu” przekonuje, że efektywny i bardziej intensywny trening nie musi nieść ze sobą ryzyka kontuzji pod warunkiem, że stale będziemy pracować nad techniką biegu łącząc ją z ćwiczeniami na mobilność układu ruchu oraz właściwym odżywianiem.

dr-kelly-starrett-mentor-ktory-zrewolucjonizowal-sposob-myslenia-sportowcow-i-trenerow-po-raz-pierwszy-w-polsce-04

Starrett to entuzjasta, który inspiruje i zaraża swoją energią nie tylko zawodowych sportowców i trenerów, ale także zwykłych ludzi, dla których sport jest jedynie formą rekreacji i sposobem na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. Jego filozofia nie odnosi się jedynie do poprawy techniki treningów oraz polepszania sportowych wyników, ale mówi przede wszystkim o tym, jak żyć zdrowo i dobrze.

Podczas konferencji IFM SUMMIT dr Kelly Starrett poprowadzi wykład oraz całodniowy warsztat, na których zaprezentuje swoje autorskie programy treningowe. Będzie to nieocenione źródło praktycznej wiedzy o tym, jak:

  • poprawiać mobilność swojego ciała,
  • jak rozpoznawać najczęstsze błędy ruchowe oraz zaburzenia będące przyczyną bólu,
  • jak optymalizować wysiłek sportowy,
  • jak chronić ciało przed kontuzjami i przywracać prawidłową funkcję stawom i tkankom.

Spotkanie z Kellym Starrettem podczas IFM SUMMIT to obowiązkowy punkt dla każdego biegacza, który chce rozwijać swoją pasję, trenować bardziej efektywnie i osiągać lepsze wyniki.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Dwa topowe modele marki Kalenji - test porównawczy butów do biegania Kiprun LD i Kiprun SD
Następny wpis
4. BMW Półmaraton Praski - szybka trasa wieczorową porą
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu