W dniach 24-25 czerwca 2017 r. w obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się konferencja International Fascia&Mobility Summit, podczas której uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję spotkania z dr Kellym Starrettem – trenerem, fizjoterapeutą, znanym na całym świecie wykładowcą.

Starrett to mentor sportowców na całym świecie. Jego bestsellerowa książka „Bądź sprawny jak lampart” stała się obowiązkową pozycją dla osób, które chcą świadomie trenować, unikać kontuzji i osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie. Z jego ogromnej wiedzy korzystają zawodowcy z amerykańskich lig NHL, NBA, NFL czy MLB, doradza reprezentacjom olimpijskim oraz wojskowym jednostkom specjalnym. Jego strona MobilityWOD.com jest źródłem inspiracji dla milionów trenujących na świecie.

dr-kelly-starrett-mentor-ktory-zrewolucjonizowal-sposob-myslenia-sportowcow-i-trenerow-po-raz-pierwszy-w-polsce-03

Dr Kelly Starrett jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą trenować mądrze i bez uszczerbku na zdrowiu. Przypomina jak ważna jest biomechanika ciała, praca nad mobilnością oraz zachowanie prawidłowej postawy, nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także podczas siedzenia czy chodzenia. W USA każdego roku ponad 80% z 30 milionów biegaczy doznaje kontuzji. To między innymi do nich dociera Starrett ze swoim nowatorskim podejściem do leczenia urazów.

Według niego rezygnacja z treningów w wyniku doznania kontuzji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zdaniem Starretta, jedynie dobre poznanie swojego ciała oraz prawidłowo dobrane ćwiczenia zapewniają najszybszy i najzdrowszy powrót do pełnej sprawności, bez konieczności sięgania po pomoc medyczną bądź rezygnacji z treningów. W swojej książce „Gotowy do biegu” przekonuje, że efektywny i bardziej intensywny trening nie musi nieść ze sobą ryzyka kontuzji pod warunkiem, że stale będziemy pracować nad techniką biegu łącząc ją z ćwiczeniami na mobilność układu ruchu oraz właściwym odżywianiem.

dr-kelly-starrett-mentor-ktory-zrewolucjonizowal-sposob-myslenia-sportowcow-i-trenerow-po-raz-pierwszy-w-polsce-04

Starrett to entuzjasta, który inspiruje i zaraża swoją energią nie tylko zawodowych sportowców i trenerów, ale także zwykłych ludzi, dla których sport jest jedynie formą rekreacji i sposobem na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. Jego filozofia nie odnosi się jedynie do poprawy techniki treningów oraz polepszania sportowych wyników, ale mówi przede wszystkim o tym, jak żyć zdrowo i dobrze.

Podczas konferencji IFM SUMMIT dr Kelly Starrett poprowadzi wykład oraz całodniowy warsztat, na których zaprezentuje swoje autorskie programy treningowe. Będzie to nieocenione źródło praktycznej wiedzy o tym, jak:

  • poprawiać mobilność swojego ciała,
  • jak rozpoznawać najczęstsze błędy ruchowe oraz zaburzenia będące przyczyną bólu,
  • jak optymalizować wysiłek sportowy,
  • jak chronić ciało przed kontuzjami i przywracać prawidłową funkcję stawom i tkankom.

Spotkanie z Kellym Starrettem podczas IFM SUMMIT to obowiązkowy punkt dla każdego biegacza, który chce rozwijać swoją pasję, trenować bardziej efektywnie i osiągać lepsze wyniki.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>