fbpx
39 pzu maraton warszawski juz za 10 dni 03

39. PZU Maraton Warszawski już za 10 dni!

12 września w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Organizatorzy przedstawili wszystkie zaplanowane z okazji tego wydarzenia punkty programu. W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski, w którym wezmą udział biegacze z całego świata.

12 września w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Organizatorzy przedstawili wszystkie zaplanowane z okazji tego wydarzenia punkty programu. W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski, w którym wezmą udział biegacze z całego świata.

Maraton Warszawski już po raz 39. pobiegnie ulicami Warszawy, gromadząc zarówno zaawansowanych, jak i początkujących fanów biegania. Tegoroczny Wielki Bieg rozpocznie się z Placu Trzech Krzyży. Trasa maratonu prowadzi przez siedem dzielnic oraz dwa mosty: Świętokrzyski i Gdański. Uczestnicy będą mogli przebiec przez najciekawsze miejsca stolicy, od Śródmieścia, przez Mokotów, Ursynów i Wilanów, aż po Pragę Północ, Żoliborz i Bielany.

39-pzu-maraton-warszawski-juz-za-10-dni-02

Dla zwolenników krótszych dystansów tradycyjnie przygotowany został Bieg na Piątkę. Chętni do zmierzenia się z dystansem 5 km pobiegną przez malownicze rejony Warszawy – Nowe Miasto i Żoliborz. Udział w biegu na pięć kilometrów zadeklarowały m.in.: Beata Sadowska, Julita Kotecka i Kamila Szczawińska. Co więcej, Beata Sadowska wystartuje w biegu wspierając równocześnie akcję #BiegamDobrze. Podczas konferencji prasowej dziennikarka otrzymała czek w wysokości 10 000 tysięcy złotych od marki Arla Protein na wsparcie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

#BiegamDobrze to charytatywny projekt biegowy, którego celem łączenie swojej pasji z pomocą potrzebującym. Beneficjentami akcji jest 9 partnerskich organizacji dobroczynnych: Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna i Unicef.

Do projektu mógł przyłączyć się każdy biegacz. Wystarczyło założyć profil #BiegamDobrze na stronie 39. PZU Maratonu Warszawskiego, a następnie poprzez media społecznościowe zachęcić znajomych do wsparcia swojej zbiórki. Tylko 300 zł wystarczyło, aby otrzymać pakiet startowy od wybranej przez siebie organizacji. Uczestnik startujący w biegu na 5 km musiał natomiast zebrać 200 zł. Najważniejsze jest jednak, że pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji charytatywnej. To trzeci rok trwania akcji #BiegamDobrze, w ramach której biegacze zebrali na cele dobroczynne już 2 miliony złotych!

Wiele atrakcji na 39. PZU Maraton Warszawski przygotowali jego partnerzy. Wspólnie z Liniami Lotniczymi LOT zorganizowano konkurs LOT Angeles, którego zwycięzca otrzyma bilet samolotowy i pakiet startowy na maraton w Los Angeles. LOT szykuje także widowiskową akcję dla uczestników biegu. Na odLOTowym odcinku, na ostatnich metrach trasy, biegaczom skrzydeł będą dodawać stewardessy i obsługa lotniskowa.

39-pzu-maraton-warszawski-juz-za-10-dni-01

Dla wiernych biegaczy organizatorzy przygotowali wyjątkową loterię, w której wygrać można nowego, 5-drzwiowego Fiata Tipo. Do 15 września mogą zgłosić się do niej wszystkie osoby, które brały udział w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim, planują start w tegorocznym maratonie i podejmą sportowe wyzwanie. Dodatkowo, podczas konferencji do biegaczy zaproszenie skierował Adidas Runners Club. Klub zachęca do wspólnych treningów przygotowujących do startu w Maratonie Warszawskim i Biegu na Piątkę. Zajęcia są otwarte i bezpłatne.

39. PZU Maraton Warszawski gromadzi biegaczy z całego świata. Organizatorzy ponownie spodziewają się kilku tysięcy uczestników, zarówno tych, którzy chcą się zmierzyć z królewskim dystansem, jak i tych, którzy wolą biegać na krótszych trasach. Jako faworytów tegorocznego maratonu podaje się Dominica Kangora Kimweticha, Douglasa Chebii i Jonathana Kiptoo Yego. Z polskich zawodników na trasie pojawią się takie osobistości, jak Arkadiusz Gardzielewski, Mariusz Giżyński, Błażej Brzeziński. W 39. PZU Maratonie Warszawskim mogą zresztą wziąć udział nie tylko biegacze. Fundacja zaprasza także do kibicowania w specjalnie do tego wyznaczonych 30 punktach.

Inauguracja 39. PZU Maratonu Warszawskiego odbędzie się w przeddzień Wielkiego Biegu, poprzez uroczyste otwarcie Europejskiego Tygodnia Sportu. Wydarzenie rozpoczną oficjalnie: MiniMaraton #BeActive i Miasteczko Sportowe #BeActive. ETS to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcenie obywateli UE do aktywnego spędzania wolnego czasu wierząc, że sport przekłada się na lepsze zdrowie, zamożniejszą gospodarkę i poprawę kontaktów międzyludzkich. — Fundacja nieprzerwanie od 2003 roku mobilizuje Polaków do biegania. Zachęcamy ludzi do startowania na wybranych przez siebie dystansach po to, aby biegać, a nie zdobywać odznaczenia. Przez tych 14 lat budujemy między uczestnikami solidarność i jedność. Na naszych biegach wszystkie różnice i podziały zanikają, dlatego jestem bardzo dumny z tego, że Mini Maraton rozpoczyna tak ważną inicjatywę, jaką jest Europejski Tydzień Sportu. To ważne, by już dzieci wiedziały, że sport to zdrowie, przyjaźń i lepsze życie — komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Mini Maraton organizowany jest dla najmłodszych amatorów biegania. Mali zawodnicy startują na bieżni lekkoatletycznej, otrzymują numer startowy z profesjonalnym chipem do pomiaru czasu, a także piękny medal po ukończonym biegu. W sobotę dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły uczestniczyć także w wielu atrakcjach przygotowanych w miasteczku sportowym #BeActive, takich, jak wielobój sprawnościowy, mini turnieje i strefa malucha. Wielobój sprawnościowy #BeActive składa się z 10 stacji sportowych dedykowanych konkurencjom, które reprezentują Ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu (wśród nich znajdują się m.in. Zosia Klepacka, Marcin Gortat, Czesław Lang).

Przypominamy wysokość opłat startowych:

 • Do 20 września – opłata startowa wynosi 150 zł, opłata z pamiątkową koszulką bawełnianą 169 zł, pakiet z koszulką techniczną adidas 199 zł, natomiast pakiet z dwoma koszulkami 218 zł
 • Od 21 września – opłata startowa wynosi 200 zł, opłata z pamiątkową koszulką bawełnianą 219 zł, pakiet z koszulką techniczną adidas 249 zł, natomiast pakiet z dwoma koszulkami 268 zł.  

Bądźcie z nami w ten wyjątkowy weekend!

Faworyci 39. PZU Maratonu Warszawskiego

 • Arkadiusz Gardzielewski (Polska), ur. 1986, półmaraton 1:03:28, maraton 2:11:34
 • Mariusz Giżyński (Polska), ur. 1981, półmaraton 1:04:17, maraton 2:11:20
 • Błażej Brzeziński (Polska), ur. 1987, półmaraton 1:03:49, maraton 2:12:17
 • Tadele Haftu (Etiopia) ur. 1993, półmaraton 1:02:29, maraton 2:12:08
 • Justus Kiprotich (Kenia) ur. 1996, półmaraton 1:03:16, maraton 2:11:38
 • Azmeraw Mengistu (Etiopia), ur. 1992, półmaraton 1:00:46, maraton 2:12:27
 • Jonathan Kiptoo Yego (Kenia), ur. 1976, półmaraton 1:02:16, maraton 2:09:57
 • Paul Kios Kangogo (Kenia), ur. 1989, maraton 2:11:00
 • Beyenne Effa (Etiopia), ur. 1987, maraton 2:12:51
 • Douglas Chebii (Kenia), ur. 1993, półmaraton 1:02:40, maraton 2:09:48
 • Dominic Kangor Kimwetich (Kenia), ur. 1989, maraton 2:09:36

Faworytki 39. PZU Maratonu Warszawskiego

 • Ewa Jagielska (Polska), ur. 1982, półmaraton 1:16:12, maraton 2:54:00
 • Recho Kosgei (Kenia), ur. 1985, maraton 2:30:09
 • Sitora Chamidova (Uzbekistan), ur. 1989, półmaraton 1:15:12, maraton 2:39:45
 • Etalemahu Habtewold (Etiopia), ur. 1990, półmaraton 1:12:29, maraton 2:35:39
 • Beatrice Chrop (Kenia), ur. 1986, półmaraton 1:12:42, maraton 2:31:07
 • Risper Jemeli Kimayio (Kenia), ur. 1979, maraton 2:29:16

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”. Fundacja „Maraton Warszawski”  jest wnioskodawcą do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kandydatury Warszawy jako organizatora Mistrzostw Świata w Półmaratonie „Warsaw 2020”. Stolica Polski po raz pierwszy od 30 lat może stać się gospodarzem lekkoatletycznych zawodów w randze seniorskich mistrzostw świata Międzynarodowego Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Impreza będzie organizowana w ramach 15. Półmaratonu Warszawskiego.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
polacy z medalami me masters w maratonie

Polacy z medalami ME Masters w maratonie

Następne
bieg7dolin 02

Gorycz porażki, chwała zwycięstwa – triumf Bartosza Gorczycy w Biegu 7 Dolin

Powiązane artykuły