fbpx
Relacje

Rekordowy Bieg Firmowy we Wrocławiu za nami – 6100 zawodników!

Rekordowa, 5. edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu już za nami. 20 maja na Stadionie Olimpijskim odbyła się największa, sportowa impreza dla firm na Dolnym Śląsku. Aż 6 100 pracowników z ponad 400 wrocławskich firm pobiegło, aby pomóc dwóm 3-letnim chłopcom – Krzysiowi i Dorianowi.
rekordowy bieg firmowy we wroclawiu za nami 6100 zawodnikow 01

Rekordowa, 5. edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu już za nami. 20 maja na Stadionie Olimpijskim odbyła się największa, sportowa impreza dla firm na Dolnym Śląsku. Aż 6 100 pracowników z ponad 400 wrocławskich firm pobiegło, aby pomóc dwóm trzyletnim chłopcom – Krzysiowi i Dorianowi. To wydarzenie zdecydowanie zintegrowało wrocławskich pracowników, którym przeświecał wspólny cel – pomoc potrzebującym. Prócz charytatywnej sztafety, uczestnicy mogli wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Wrocławscy biegacze już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Wspólny cel, o którym mowa, to wsparcie swoim udziałem dwóch podopiecznych Fundacji Everest: Doriana, cierpiącego na rzadką wadę genetyczną oraz Krzysia, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów, rehabilitacji i sprzętu medycznego. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc w powrocie do zdrowia chłopców.

Bieg Firmowy przybiera formę sztafety, w której biorą udział 5-osobowe zespoły firmowe. We Wrocławiu każdy z zawodników miał do pokonania 5 km. Pracownicy wrocławskich firm już od kwietnia dzielnie trenowali do startu, biorąc udział w bezpłatnych treningach przygotowanych we współpracy z Partnerem wydarzenia, Fitness Academy. Treningi nie poszły na marne, bo tegoroczne wyniki drużynowe i indywidualne były naprawdę imponujące.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-02

Podczas Biegu uczestnicy mogli również wziąć udział w atrakcji specjalnej, jaką było Corporate Games, czyli tor przeszkód w firmowej odsłonie. Zawodnicy mieli okazję odreagować cały tydzień wykonując zabawne ćwiczenia związane z dniem pracy. Nie zabrakło również nieodłącznego elementu Biegu Firmowego, jakim jest Bieg Krasnala, w którym udział wzięło 500 dzieci w wieku 3-12 lat. Każdy Krasnal na koniec został nagrodzony pamiątkowym medalem. Cała impreza, jak co roku, przybrała formę rodzinnego pikniku, a u każdego z uczestników na twarzy gościł szeroki uśmiech.

To jednak nie koniec wspierania podopiecznych Fundacji Everest. Już 10 czerwca startuje edycja w Warszawie, która cieszy się równie dużą popularnością wśród firm. Bieg, w którym swój udział zadeklarowało ponad 2 500 pracowników, odbędzie się w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zawodnicy swoim udziałem wesprą trzyletnią Lidię, cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz ośmioletnią Maję, chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynki potrzebują stałego leczenia i rehabilitacji, których koszty są bardzo wysokie. Tutaj z pomocą (dosłownie i w przenośni) biegną pracownicy warszawskich firm – jest to idealny przykład tego, że wspólnymi siłami można zdziałać więcej.

Charytatywny wymiar imprezy, integracja pracowników i promocja aktywnego trybu życia sprawiły, że wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarze wrocławskich i warszawskich firm.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-03

Organizatorem Biegu Firmowego jest Fundacja Everest. Sponsorami 5. Edycji we Wrocławiu są: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M, AmRest, UNIT4 Polska – Sponsorzy Srebrni; HS Wrocław, Kaufland Polska Markety oraz QIAGEN – Sponsorzy Brązowi; LG Electronics Wrocław – Partner Technologiczny. Sponsorami 5. Edycji w Warszawie są: Dealer Audi Krotoski – Cichy w Warszawie przy ulicy Radzymińskiej 267 – Sponsor Złoty; PANDORA – Sponsor Srebrny; Testuj.pl – Sponsor Brązowy.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Nakładki na buty – Salomon Trail Gaiters High Lab
Następny wpis
Magical Shoes - minimalizm, prostota i lepsza techika biegania. Test butów do biegania + KONKURS
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu