Rekordowy Bieg Firmowy we Wrocławiu za nami – 6100 zawodników!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Rekordowa, 5. edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu już za nami. 20 maja na Stadionie Olimpijskim odbyła się największa, sportowa impreza dla firm na Dolnym Śląsku. Aż 6 100 pracowników z ponad 400 wrocławskich firm pobiegło, aby pomóc dwóm trzyletnim chłopcom – Krzysiowi i Dorianowi. To wydarzenie zdecydowanie zintegrowało wrocławskich pracowników, którym przeświecał wspólny cel – pomoc potrzebującym. Prócz charytatywnej sztafety, uczestnicy mogli wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Wrocławscy biegacze już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Wspólny cel, o którym mowa, to wsparcie swoim udziałem dwóch podopiecznych Fundacji Everest: Doriana, cierpiącego na rzadką wadę genetyczną oraz Krzysia, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów, rehabilitacji i sprzętu medycznego. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc w powrocie do zdrowia chłopców.

Bieg Firmowy przybiera formę sztafety, w której biorą udział 5-osobowe zespoły firmowe. We Wrocławiu każdy z zawodników miał do pokonania 5 km. Pracownicy wrocławskich firm już od kwietnia dzielnie trenowali do startu, biorąc udział w bezpłatnych treningach przygotowanych we współpracy z Partnerem wydarzenia, Fitness Academy. Treningi nie poszły na marne, bo tegoroczne wyniki drużynowe i indywidualne były naprawdę imponujące.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-02

Podczas Biegu uczestnicy mogli również wziąć udział w atrakcji specjalnej, jaką było Corporate Games, czyli tor przeszkód w firmowej odsłonie. Zawodnicy mieli okazję odreagować cały tydzień wykonując zabawne ćwiczenia związane z dniem pracy. Nie zabrakło również nieodłącznego elementu Biegu Firmowego, jakim jest Bieg Krasnala, w którym udział wzięło 500 dzieci w wieku 3-12 lat. Każdy Krasnal na koniec został nagrodzony pamiątkowym medalem. Cała impreza, jak co roku, przybrała formę rodzinnego pikniku, a u każdego z uczestników na twarzy gościł szeroki uśmiech.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

To jednak nie koniec wspierania podopiecznych Fundacji Everest. Już 10 czerwca startuje edycja w Warszawie, która cieszy się równie dużą popularnością wśród firm. Bieg, w którym swój udział zadeklarowało ponad 2 500 pracowników, odbędzie się w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zawodnicy swoim udziałem wesprą trzyletnią Lidię, cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz ośmioletnią Maję, chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynki potrzebują stałego leczenia i rehabilitacji, których koszty są bardzo wysokie. Tutaj z pomocą (dosłownie i w przenośni) biegną pracownicy warszawskich firm – jest to idealny przykład tego, że wspólnymi siłami można zdziałać więcej.

Charytatywny wymiar imprezy, integracja pracowników i promocja aktywnego trybu życia sprawiły, że wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarze wrocławskich i warszawskich firm.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-03

Organizatorem Biegu Firmowego jest Fundacja Everest. Sponsorami 5. Edycji we Wrocławiu są: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M, AmRest, UNIT4 Polska – Sponsorzy Srebrni; HS Wrocław, Kaufland Polska Markety oraz QIAGEN – Sponsorzy Brązowi; LG Electronics Wrocław – Partner Technologiczny. Sponsorami 5. Edycji w Warszawie są: Dealer Audi Krotoski – Cichy w Warszawie przy ulicy Radzymińskiej 267 – Sponsor Złoty; PANDORA – Sponsor Srebrny; Testuj.pl – Sponsor Brązowy.

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?